Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 147

Wątek: Zdjęcia komunijne

  1. #21
    fragile
    Guest

    Domyślnie

    Dla mnie porozumiewanie sie z kamerzystą w kościele nie stanowi problemu. Anie wtedy, kiedy jest nim mój tata (bo często chodzimy razem), ani wtedy gdy jest to "obcy" kamerzysta (i tak w większości się już znamy).

    A co do komunijnych zdjęć - moim zdaniem lepiej uklęknąć pod kamerzystą (tylko wtedy odpada światło odbite z wiadomych powodow - żeby nie byłyskać mu lampą prosto spod obiektywu kamery ). Ale zawsze po lewej stronie ksiedza, bo w przeciwnym wypadku dziecko przyjmujące komunię może zostać zasłonięte przez rękę księdza.
    Na ślubie zwykle staję po stronie Młodej (chociaż jak ma strasznie wielką kieckę to może mi młodego zasłonić ) Co nie oznacza, że się nie przemieszczam Ale ponieważ większość zdjęć w kościele robię w świetle zastanym i z tele (70-200) to nie wchodzę kamerzyście w kadr

    Tydzień temu wyszło to mniej więcej w ten sposób:
    Wszystkie lampą na wprost (430ex). Czym? EOS 350d plus 18-55.






    Natomiast ze światłem odbitym (mały kościólek, nisko biały, ale "częstoskośny" sufit):






  2. #22
    Coś już napisał Awatar jacech1
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Przemków
    Posty
    98

    Domyślnie

    "fragile" bardzo ładne zdjęcia

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    58
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacech1
    "fragile" bardzo ładne zdjęcia
    Tym bardziej jak na taki zestaw - szczególnie szkło.
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

  4. #24
    Początki nałogu Awatar yogi-bear
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    36
    Posty
    366

    Domyślnie

    A ja ostatnio jak byłem na komunii... Zabieram się za fotki a tutaj rodzice na mnie naskskują że nie moge... gotowi mi wyrwać aparat z rąk! LOL! Miałem tam małego znajomego i chciałem mu zrobić pamiątkę. Ich fotograf którego "wybrali" robił zdjęcia kompaktem . Nie żebym śmiał się z kompaktowców ale to chyba tak średnio musisło wyjść ze względu na ciemny kościół / szumienie matrycy pryz wyższym ISO. A najlepszego to mają proboszcza który zrobił małą awanturę po tym jak rodzice wręczyli mu w kopercie po 300zł za mało "za komunię". Czy to standard że proboszcz umawia z rodzicami "cenę pierwszej komunii"? Jak dla mnie parodia. Zrobiłem pare zdjęć rodzinnych pod kościołem, nie chciałem zaczepiać tej poronionej parafii.

  5. #25
    Coś już napisał Awatar FotoZiutek
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    53
    Posty
    57

    Domyślnie

    To ja też się dopiszę do wątku komunijnego. Moja córa miała komunię i fotografa "profi", który tak skopał zdjęcia, że nie wziąłem żadnego! (3,5zł/szt 10x15). Za to po cichutku zrobiłem kilka w kościele bez lampy - żeby nie przeszkadzać dzieciom i ludziom i nie podpaść za bardzo proboszczowi...



    A potem jeszcze wizyta u znajomego w studio i pare portrecików - polecam robić samemu (jak jest możliwość), bo nie wychodzą takie sztywne...
    Pozdrawiam!
    Paweł Kaniuk - Lublin.
    www.pawelkaniuk.pl Sprzęt: Canon 5D mkII | jasna szklarnia... i zero talentu

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Robson01
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    58
    Posty
    1 574

    Domyślnie

    No i dobrze zrobiłeś - nie tylko ze względów finansowych :-).
    Canon
    Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar borkomar
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Płock
    Wiek
    44
    Posty
    1 083

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robson01
    No i dobrze zrobiłeś - nie tylko ze względów finansowych :-).
    Kolega ma sluszna racje;-)
    5D + L

  8. #28
    Coś już napisał Awatar FotoZiutek
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    53
    Posty
    57

    Domyślnie

    Bardzo pomogła Tokina 28-70, f2,8 - bez niej pewnie bym siedział i kwiczał, bo 50 f1,8 bez możliwości w miarę swobodnego przemieszczania się to wiele bym nie zdziałał... No i pewnie już wiecie na co choruję tylko pewnie wybiorę lżejszego Tamronka...
    Pozdrawiam!
    Paweł Kaniuk - Lublin.
    www.pawelkaniuk.pl Sprzęt: Canon 5D mkII | jasna szklarnia... i zero talentu

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar borkomar
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Płock
    Wiek
    44
    Posty
    1 083

    Domyślnie

    Jakie Ci czasy wychodzily i F??
    5D + L

  10. #30
    Coś już napisał Awatar FotoZiutek
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    53
    Posty
    57

    Domyślnie

    1. 1/80 f3,5 ISO 800
    2. 1/100 f3,5 ISO 800
    3. 1/80 f4,5 ISO 800
    4. w studio: duża lampa + lampa i parasolka 1/200 f10 ISO 200
    Pozdrawiam!
    Paweł Kaniuk - Lublin.
    www.pawelkaniuk.pl Sprzęt: Canon 5D mkII | jasna szklarnia... i zero talentu

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •