Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: [iczek] Birdy

  1. #21

    Domyślnie Odp: [iczek] Birdy

    Dobra sugestia, niestety nie mogę (nie umiem?) edytować na tym forum wpisów własnych wiec zaczne od następnego..

    Nie używam nigdy photoshopa do dodawania czegokolwiek na zdjęciu w kwestii zawartości kadru. Nie rozmywam. Nie bleruje. Nie rozjasniam partami. Nie przyciemniam partami. Nie dodaje przejśc tonalnych. Nie robię gradacji. Nie separuje kolorów.
    To jest czysty plik.
    Poprawiam: kontrast, nasycenie, ostrość. I kadruje w razie konieczności.

    PS do PS
    Czy ja wiem, że to wnerwia?
    Doświadczenie mówi mi, że to prawda co napisałeś. 70-80% moich zdjęć NIGDY by nie powstało gdybym nie miał 600/4, konwerterów, statywu nośności 30kg, głowicy typu gimball, lampy a betterbeamer, aparatu z cropem. Taka prawda.
    Zawsze powtarzałem pytającym - tak, musisz mieć najlepsze szkło i najdroższe podzespoły jeśli chcesz robić to na najwyższym poziomie. Po to został te rzeczy wymyślone i wyprodukowane. By dawać odjazd jakości.
    Nie ma co się oszukiwać i robić wodę z mózgu wszystkim adeptom - musisz zainwestować. Tyle.

  2. #22
    Uzależniony Awatar tryton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    557

    Domyślnie Odp: [iczek] Birdy

    Bardzo fajnie. Jeśli kolejne zdjęcia będą tej klasy, to będę się zawsze cieszył zaglądając tu. Łyska kojarzy mi się z modelką na wybiegu
    Tryton
    --------------------------------------------------------------
    5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

  3. #23

    Domyślnie Odp: [iczek] Birdy

    Cytat Zamieszczone przez iczek Zobacz posta
    ... Doświadczenie mówi mi, że to prawda co napisałeś. 70-80% moich zdjęć NIGDY by nie powstało gdybym nie miał 600/4 ...
    Chyba zrobienie zdjęcia to dopiero drugi etap. Najpierw trzeba wytropić ptaszka. A jak widzę, że ludzie są gotowi jechać 120km, żeby tropić konkretny gatunek, to wymiękam. Czasami pojadę sobie na mecz kilka kilometrów, ale mam pewność, że ktoś tam wyjdzie na boisko i przy odrobinie szczęścia coś pstryknę. Powiem krótko. Fotografowanie ptactwa to ciężka sprawa (nie tylko finansowo). Dla mnie jako typowego młota politechnicznego to SF.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 177

    Domyślnie Odp: [iczek] Birdy

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Fotografowanie ptactwa to ciężka sprawa (nie tylko finansowo). Dla mnie jako typowego młota politechnicznego to SF.
    Mam dokładnie takie samo zdanie na ten temat

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: [iczek] Birdy

    Bardzo fajne zdjęcia.
    Iczku, gdzie i jak kupiłeś better beamer?

    A ten fragment to miód na moje serce
    "Nie używam nigdy photoshopa do dodawania czegokolwiek na zdjęciu w kwestii zawartości kadru. Nie rozmywam. Nie bleruje. Nie rozjasniam partami. Nie przyciemniam partami. Nie dodaje przejśc tonalnych. Nie robię gradacji. Nie separuje kolorów."

  6. #26
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: [iczek] Birdy

    Cytat Zamieszczone przez iczek Zobacz posta
    Dobra sugestia, niestety nie mogę (nie umiem?) edytować na tym forum wpisów własnych wiec zaczne od następnego..

    Nie używam nigdy photoshopa do dodawania czegokolwiek na zdjęciu w kwestii zawartości kadru. Nie rozmywam. Nie bleruje. Nie rozjasniam partami. Nie przyciemniam partami. Nie dodaje przejśc tonalnych. Nie robię gradacji. Nie separuje kolorów.
    To jest czysty plik.
    Poprawiam: kontrast, nasycenie, ostrość. I kadruje w razie konieczności.

    PS do PS
    Czy ja wiem, że to wnerwia?
    Doświadczenie mówi mi, że to prawda co napisałeś. 70-80% moich zdjęć NIGDY by nie powstało gdybym nie miał 600/4, konwerterów, statywu nośności 30kg, głowicy typu gimball, lampy a betterbeamer, aparatu z cropem. Taka prawda.
    Zawsze powtarzałem pytającym - tak, musisz mieć najlepsze szkło i najdroższe podzespoły jeśli chcesz robić to na najwyższym poziomie. Po to został te rzeczy wymyślone i wyprodukowane. By dawać odjazd jakości.
    Nie ma co się oszukiwać i robić wodę z mózgu wszystkim adeptom - musisz zainwestować. Tyle.
    Pod tym postem podpisuję się obydwoma rękami
    Edytować posta możesz przez 30 minut od zamieszczenia, reszta w rękach modów
    Ostatnio edytowane przez słowiczek ; 26-04-2015 o 15:15

  7. #27

    Domyślnie Odp: [iczek] Birdy

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Bardzo fajne zdjęcia.
    Iczku, gdzie i jak kupiłeś better beamer?
    No niestety w usa u artura morrisa chyba.


    Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

    --- Kolejny post ---

    Kuropatwa (łac. Perdix perdix)
    Rząd grzebiące, rodzina kurowate.


    --- Kolejny post ---

    No tak, zapomniałem numeru - 006 - ale ponieważ post skleił się z poprzednim, to edycja nadal jest nieaktywna nawet przez 30 minut ... yhmmm ciężko z tym brakiem edycji

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 177

    Domyślnie Odp: [iczek] Birdy

    Miałeś ładne światło, ale ostrość nieco przesunięta i oko nie wyszło tak ostro jak pierś ptaka, albo tylko tak się wydaje

    Pytanie: Czy wiesz o jakim powiększeniu jest soczewka fresnela w Twoim better beamer ?

    Próbowałem używać x3 z soczewki do czytania, ale efekt był "taki sobie".

  9. #29

  10. #30

    Domyślnie Odp: [iczek] Birdy

    Dla mnie większość za ciasno skadrowana.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •