Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Witam Najlepsze ustawienia aparatu Canon SX20is

  1. #1

    Domyślnie Witam Najlepsze ustawienia aparatu Canon SX20is

    Witam z góry proszę o wyrozumiałośc jestem nowy na forum + amator w robieniu zdjęc . Posiadam aparat canon sx20is i chciałbym sobie go ustawic do robienia jak najlepszych zdjęc swojej curce podczas zabaw w domu jak i również na polu czy placu zabaw . Dlatego kieruje tutaj pytanie do ludzi którzy znają się na tym najlepiej bo zaznaczam że ustawienia domyślne są trochę słabe i zdjęcia wychodzą kiepskie . Z góry za pomoc dziękuję

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Witam Najlepsze ustawienia aparatu Canon SX20is

    SX20IS w zasadzie bardzo dobrze to sie spisuje jedynie przy filmowaniu - mialem go kiedys i odnosilem wrazenie, ze fotki wychodza wiecznie poruszone, mydlane , jakies takie nijakie , nawet przy probach ze statywem. Ostatnio trafil mi sie inny egzemplarz i po przetestowaniu ponownie odnioslem takie wrazenie. Musisz sam znalezc swoje ustawienia, mysle, ze stabilizator w tym aparacie nie jest jakos specjalnie skuteczny przy fotkach - zacznij od prob na krotkich czasach - ok 1/200 sek - ale co z tego wyjdzie, nie wiem. I wazne, zeby dac mu spokojnie zlapac ostrosc i poczekac na jej potwierdzenie.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Witam Najlepsze ustawienia aparatu Canon SX20is

    A to czy jest taka możliwośc nakręcic film aparatem a potem jakieś ładne fotki wyciąc z filmu programem na komputerze żeby były w dobrej jakości ???

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Witam Najlepsze ustawienia aparatu Canon SX20is

    Cytat Zamieszczone przez tomala0707 Zobacz posta
    Witam z góry proszę o wyrozumiałośc jestem nowy na forum + amator w robieniu zdjęc . ...
    Jadę z samochodem z Krakowa do Warszawy na jakim biegu mam jechać, aby się najlepiej jechało

    Ustaw aparat na AUTO lub P i zacznij się uczyć - jest w sieci wiele poradników. Wiele informacji znajdziesz na naszym forum (przyda się to: Przeszukaj Canon-Board.info przez Google )lub np. Szeroki kadr
    Nie ma uniwersalnych ustawień do wszystkiego.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 048

    Domyślnie Odp: Witam Najlepsze ustawienia aparatu Canon SX20is

    Najlepszy bedzie zielony kwadracik i kukulka.

    Przeczytalem topic i odpowiedzialem, lecz gdy zaczalem czytac posta wlos sie na glowie zjezyl. Popraw orty i nie sciemniaj, ze masz polmrocznosc jasna (czy ciemna).
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 17-04-2015 o 12:18

  6. #6
    Coś już napisał Awatar dobert
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    NL
    Wiek
    45
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Witam Najlepsze ustawienia aparatu Canon SX20is

    Toście nowego przywitali....

    Tomala, ustaw sobie pokrętło na Av i przeczytaj to: Fotografuj.pl - Do czego służy i jak działa przysłona? - fotografia cyfrowa i analogowa, edycja obrazu, pojęcia i techniki fotograficzne, recenzje, testy aparatów

    To działa, dla początkujących...

    Plus - do robienia zdjęć ma być widno, najlepiej - słonecznie. Idź z córką na dwór.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar artd4
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    307

    Domyślnie Odp: Witam Najlepsze ustawienia aparatu Canon SX20is

    też mnie wqurza drwienie z poczatkujacych lub odsyłanie ich do google
    Mam telewizor z setka programów, ale oglądam ten co chcę.
    Na tym portalu też są setki tematów i postów
    Przecież to takie proste
    Denerwuje cie pytanie to po postu nie odpowiadaj.
    ZaawansowanyAMATOR! ! ! NIE FANATYK !!!
    2x dSLR (Canon)

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Witam Najlepsze ustawienia aparatu Canon SX20is

    Cytat Zamieszczone przez artd4 Zobacz posta
    też mnie wqurza drwienie z poczatkujacych lub odsyłanie ich do google
    ...
    Gdzie te drwiny? Ma podane linki do konkretnych miejsc, gdzie może się trochę nauczyć. I jak na początek ustawić aparat.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  9. #9
    Coś już napisał Awatar dobert
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    NL
    Wiek
    45
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Witam Najlepsze ustawienia aparatu Canon SX20is

    Cytat Zamieszczone przez tlustyx Zobacz posta
    Gdzie te drwiny?
    Proszę: "Najlepszy bedzie zielony kwadracik i kukulka"

    zresztą jak Ty pisałeś o ustawieniu aparatu na "auto" to poważnie chcałeś pomóc? Bo Tomala pewnie jedzie na "M" i dlatego mu się zdjęcia nie podobają...
    Ostatnio edytowane przez dobert ; 19-04-2015 o 22:01

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 048

    Domyślnie Odp: Witam Najlepsze ustawienia aparatu Canon SX20is

    To byla powazna podpowiedz, typ nie ogarnia podstaw wiec niech sie obezna z aparatem.

    Ladne zdjecie dla jednego zrobione jest na f1.2 dla drugiego f16. Moze mu plyty dvd wyslac albo instruktorke w bikini. Na youtube tutoriali pelno, nic tylko saczyc wiedze jak gabka.

    Ladne zdjecie? jakie te ladne zdjecia chce robic? sgs5'ka mozna ladne robic, tam nic nie ustawiasz.

    --- Kolejny post ---

    To byla powazna podpowiedz, typ nie ogarnia podstaw wiec niech sie obezna z aparatem.

    Ladne zdjecie dla jednego zrobione jest na f1.2 dla drugiego f16. Moze mu plyty dvd wyslac albo instruktorke w bikini. Na youtube tutoriali pelno, nic tylko saczyc wiedze jak gabka.

    Ladne zdjecie? jakie te ladne zdjecia chce robic? sgs5'ka mozna ladne robic, tam nic nie ustawiasz.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •