Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 103 z 103

Wątek: 150-600mm POJEDYNEK Tamron vs Sigma C

  1. #101
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: 150-600mm POJEDYNEK Tamron vs Sigma C

    Wiele praktyki nie mam, bo w ręku miałem Tamrona z kwadrans i Sigmę w wersji Sports. Tamronem byłem w stanie od razu robić zdjęcia. Natomiast Sigmą trochę ciężko... I nie chodzi raczej o wagę, co słabą stabilizację i może wyważenie. To co się działo w wizjerze na 600mm przypominało mniej więcej niestabilizowaną moją 400/5.6, a może i nawet gorzej. Nie wiem jeszcze dokładnie gdzie tkwi problem, bo fotografuję z dobrymi rezultatami zarówno dużo lżejszymi szkłami (wspomniana 400/5.6) jak i znacznie cięższymi (np. 500/4 L IS). Problem zamierzam zbadać dokładniej na przykładzie wersji Sports, którą niedługo wypożyczę na tydzień. A jak wygląda kwestia stabilizacji w wersji C? Teoretycznie mógłbym wypożyczyć obie, ale raczej nie mam tyle czasu.

    P.S. Tamrona i tak nie mam zamiaru kupić, bo 150-600 chcę używać z a6300 przez MC-11 (również do 4K).
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 02-06-2016 o 16:15

  2. #102

    Domyślnie Odp: 150-600mm POJEDYNEK Tamron vs Sigma C

    Cytat Zamieszczone przez rinho Zobacz posta
    No to taka luźna uwaga jeszcze.
    Nie deprecjonując żadnego z obiektywów - jednak do sprzedaży wtórnej trafia więcej tamronów niż sigm.


    Przez kilkanaście miesięcy Tamron sprzedawał wszystko na pniu więc na rynku jest duuuużo więcej tamronów niż sigm. Poza tym można sprzedać z małą stratą a sporo ludzi mocno miesza w temacie obrotu szkłami. Są ostatnio sprzedałem 5 nie dlatego, że były złe.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  3. #103
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    77

    Domyślnie Odp: 150-600mm POJEDYNEK Tamron vs Sigma C

    Właśnie zastanawiam sie nad zakupem jednego z porównywanych szkieł.
    Pewnie wybrałbym Tamrona, ale dziś poszperałem jeszcze po zagranicznych stronach i wynika że wszędzie to szkło jest tańsze od sigmy około 125/150euro .... więc dlaczego u nas oba szkła są w tej samej cenie ?

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •