Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jak ustawić rozmiar obrazu w PowerShot SX600 HS

  1. #1
    Awatar magda481
    Dołączył
    Apr 2015
    Miasto
    pomorskie
    Posty
    4

    Domyślnie Jak ustawić rozmiar obrazu w PowerShot SX600 HS

    Witam wszystkich,jestem tutaj nowa i prawie zielona w sprawach fotografii.To znaczy robię zdjęcia,najpierw canonem PowerShot A490,a ponieważ w tym aparacie nie było mocnych na ciągłe"wymień baterie" kupiłam podobny,też Canon PowerShot SX600 HS,bo jakoś do nich czuje sentyment i najważniejsze jest ustawienie AUTO.Aparat służy mi wyłącznie do robienia zdjęć kwiatów w moim ogrodzie,wnukom i prawnuczkom i uwieczniam rodzinne uroczystości "ku pamięci".I tutaj mój problem i prośba o pomoc.Za nic nie mogę ustawić rozmiaru zdjęć,w starym nie umiałam i w tym także.Niby gdy kupowałam aparat w lutym miły Pan ustawił mi na mniejsze,ale jak się okazało zdjęcia miały ponad 3000,a teraz wychodzą 4608-3456.Są stanowczo za duże,zabierają mi dużo miejsca,a że przerabiam zdjęcia i wstawiam w rameczki,każde muszę zmniejszać.Na stronie Canon Polska wyczytałam,że "Zmiana rozmiaru podczas odtwarzania (M2, S)"Ni w ząb nie mogę tego pojąć i ustawić.Wnuczek zaglądał,ale też nic nie zrobił.W ustawieniach jestem zielona,czasami się sama dziwię,że udaje mi się zrobić nawet ciekawe zdjęcia.Może ktoś mi wytłumaczy,ale tak krok po kroku jak mam ustawiać rozmiar.Najlepiej 1/wejdż tu....2/wejdż tam.....Tak mi wchodzi do głowy,w ten sposób ogarnęłam komputer,robię przelewy,kupuję na Allegro itp;.Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiamProszę mnie również poprawić,jeżeli coś źle robię,nie bardzo znam się na pisaniu postów:*

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Jak ustawić rozmiar obrazu w PowerShot SX600 HS

    zapraszam do instrukcji
    Instrukcja Canon PowerShot SX600 HS - Aparat cyfrowy
    strona numer 34 są obrazki pomocnicze
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #3
    Awatar magda481
    Dołączył
    Apr 2015
    Miasto
    pomorskie
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Jak ustawić rozmiar obrazu w PowerShot SX600 HS

    Pięknie dziękuję za szybką pomoc.Zapisałam sobie stronę i jutro zobaczę,co wymodzę.W mądrej książeczce jaka była z aparatem nie ma tych wskazówek,są ale podstawowe.Pozdrawiam i życzę słonecznej niedzieli,a jak co to zapytam znowu.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Jak ustawić rozmiar obrazu w PowerShot SX600 HS

    Oprócz rozmiaru zdjęcia można ustawić również kompresje. Na stronie 155 jest tabelka z przybliżoną ilością zdjęć jaka zmieści się na kartę pamięci w zależności od rozmiaru i kompresji zdjęcia.
    Co do zmiany kompresji to poszukaj w instrukcji, ale chyba zmienia się ja przyciskiem SET w czasie zmiany rozmiaru zdjęcia.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  5. #5
    Awatar magda481
    Dołączył
    Apr 2015
    Miasto
    pomorskie
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Jak ustawić rozmiar obrazu w PowerShot SX600 HS

    Witam i dziękuję,widzę że trafiłam na sympatyczne i uczynne forum.Najpierw uporam się z rozmiarem,to póżniej będę miała jeszcze parę pytań.Pozdrawiam i życzę pięknej niedzieli

  6. #6
    Awatar magda481
    Dołączył
    Apr 2015
    Miasto
    pomorskie
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Jak ustawić rozmiar obrazu w PowerShot SX600 HS

    Witam,dziękuję za podpowiedzi,zaczynam kumać dzięki podesłanej stronie.Jak na razie ustawiłam sobie AUTO i wielkość zdjęć.Akurat potrzebne mi są 640x480 i takie ustawiłam.Nareszcie sama dam sobie radę z aparatem,jestem naprawdę wdzięczna.Żałuję,że wcześniej nie przyszło mi do głowy poszukać pomocy na forum.Pozdrawiam i życzę słonecznego nowego tygodnia.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •