Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Tanie chińskie filtry typu Cokin

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Tanie chińskie filtry typu Cokin

    Hmmm...
    A co powiecie na to? Zrobiłem serię zdjęć z filtrem CPL Tianya w LV ostrząc na AF i ręcznie, trzeba było wybierać najlepsze zdjęcia, bo nie jest to takie proste. Różnice nie były dramatyczne, ale były. Trzeba także zauważyć, że CPL drastycznie zmienia kontrasty lokalne w każdym zastosowaniu, oraz to, że zdjecia bez CPL robiłem na ISO 100, a z CPL na ISO 200, bo mi lampa nie wyrobiła.

    BEZ FILTRA, ŚWIATŁO ZASTANE

    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Tanie chińskie filtry typu Cokin

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Hmmm...
    A co powiecie na to? Zrobiłem serię zdjęć z filtrem CPL Tianya w LV ostrząc na AF i ręcznie, trzeba było wybierać najlepsze zdjęcia, bo nie jest to takie proste. Różnice nie były dramatyczne, ale były. Trzeba także zauważyć, że CPL drastycznie zmienia kontrasty lokalne w każdym zastosowaniu, oraz to, że zdjecia bez CPL robiłem na ISO 100, a z CPL na ISO 200, bo mi lampa nie wyrobiła.




    Nie jest aż tak tragicznie, jak na Twoich zdjęciach, Bechamot, a ogniskowa 250 mm na APS-C.
    jesli robi sie zdjecia w wielkosci np 1200 mpx to roznic nie widac , choc jakis tam negatywny wplyw jednak jest.

    jesli sie robi tym tele i kropuje , to juz sa widoczne. A na dobrym jasnym tele , roznice beda jeszcze bardziej widoczne.

    co najgorsze taki filtr pogarsza prace autofokusa - rosnie rozrzut pomiaru , wiecej zdjec mniej ostrych- gdyz sygnal dla sensorow Af jest gorszej jakosci.

    ja specjalnie nie widze uzasadnienia , zeby placic chinczykowi np 100 zlotych , za to zeby psuc sobie jakosc odwzorowania.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Tanie chińskie filtry typu Cokin

    Jak klikniesz na żółty pasek nad zdjęciami to się wyświetla w pełnym rozmiarze 18Mp, a jak klikniesz na zdjęcie to przechodzisz do Flickr i tam sobie też możesz pełny rozmiar obejrzeć/pobrać, tak więc nie są to zdjęcia zmniejszone do 1200 pikseli.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Tanie chińskie filtry typu Cokin

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Jak klikniesz na żółty pasek nad zdjęciami to się wyświetla w pełnym rozmiarze 18Mp, a jak klikniesz na zdjęcie to przechodzisz do Flickr i tam sobie też możesz pełny rozmiar obejrzeć/pobrać, tak więc nie są to zdjęcia zmniejszone do 1200 pikseli.
    widzialem

    , jest widoczne pogorszenie obrazu w 100%.
    spadla troche ostrosc , ale stosunkowo mocno kontrast , obiektyw stracil na plastycznosci rysunku - to jest bolesne rowniez.
    kwestia osobistych wymagan , co komu wystarcza i zadawala.

    O ile dobre filtry PL nawet leciutko podnosza kontrast , to tutaj wyraznie spadl.
    ja bym sie czul zle majac podpiety drogi obiektyw L , ktory kupilem odejmujac sobie od ust i glodzac rodzine , po to by degradowac jakosc obrazu tania nasadka.

    Nie zebym mial cos a priori przeciwko chinskim produktom - nie , mam rowniez swietne doswiadczenia z niektorymi produktami , ale akurat w zakresie tanich filtrow sa one raczej zle.

    na razie nie wypowiadam sie na temat skutecznosc filtracji tego PL, ale obawiam sie ze przy mocniejszym odcieciu wprowadza rowniez stosunkowo mocny zafarb.

    w sumie jest to taniec na cienkiej linie. oczekuje ostatecznie jednak na dlugich ogniskowych negatywnego bilansu calkowitego.
    rachunek strat i zyskow jednak bedzie niekorzystny.

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    WROCLOVE
    Wiek
    43
    Posty
    257

    Domyślnie Odp: Tanie chińskie filtry typu Cokin


  6. #16

    Domyślnie Odp: Tanie chińskie filtry typu Cokin

    Hej

    chciałem odświeżyć trochę temat.
    Chodzi mi o tani filtr ND1000 z alieExpress , czy ktoś posiada takie filtry ? Jeśli tak czy są godne polecenia?
    Np. taki :
    https://pl.aliexpress.com/item/40000...chweb201603_52

  7. #17
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Tanie chińskie filtry typu Cokin

    Cytat Zamieszczone przez szibidu Zobacz posta
    Hej

    chciałem odświeżyć trochę temat.
    Chodzi mi o tani filtr ND1000 z alieExpress , czy ktoś posiada takie filtry ? Jeśli tak czy są godne polecenia?
    Np. taki :
    https://pl.aliexpress.com/item/40000...chweb201603_52
    moga miec spore zafarby takie filtry.

    niedrogi i dobry nakrecany filtr ND -> polecam Haida
    www albo tez flickr

  8. #18
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Tanie chińskie filtry typu Cokin

    Akustyk - czy Haida jest lepszy niż Hoya ProND? Też chcę kupić nakręcany 77mm, ale czytałem, że niektóre obniżają rozdzielczość albo/i dają właśnie zafarby.

  9. #19
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Tanie chińskie filtry typu Cokin

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Akustyk - czy Haida jest lepszy niż Hoya ProND?
    nie mialem Hoyi, nie wypowiem sie.

    jak ja kupowalem to Haida byla tansza. a optycznie nie mam zastrzezen

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Też chcę kupić nakręcany 77mm, ale czytałem, że niektóre obniżają rozdzielczość albo/i dają właśnie zafarby.
    nakrecany ND powinien byc porzadnym optycznie szklem (w odroznieniu od polowek, ktore sa najczesciej zywiczne). optycznie nie powinno byc zadnych jaj, nawet jak zalozysz do telerurki pokroju 300mm
    www albo tez flickr

  10. #20
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Tanie chińskie filtry typu Cokin

    Dziękuje Akustyk. A używasz Haida zwykłego, czy regulowanego (Variable ND Filter)?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •