Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 228

Wątek: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    26

    Domyślnie Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Witajcie.

    Kiedyś miałem Canon 60d. Obecnie mam Pentaxa K5IIs. Do krajobrazów jest to super genialna puszka :-) ale od jakiegoś czasu miałem okazję spróbować fotografii ślubnej. I zapowiada się, że dalej w tym kierunku się będę rozwijał. W każdym razie Mimo super matrycy i dobrego AF zdjęcia uzyskane z tej puszki bardzo mi się nie podobają pod względem kolorów, zwłaszcza chodzi o ludzką skórę i o brak cudownej pastelowości barw jakie dawał mi Canon 60d. kombinowałem na wszystkie sposoby i nijak nie mogę uzyskać zdjęć podobnych do Canona. Dlatego planuję powrót to Canona w związku z dalszym kierunkiem rozwoju w foto pod kątem portretowania i ślubów.

    I co mam do wyboru na rok 2015 na start do foto ślubnego ? budżet 6000. Polować będę na sprzęt używany.

    W grę wchodzą

    5D classic - pełna klatka, cudowna plastyka ( zawsze po cichu chorowałem na 5D mk I ;-) , ale słabe iso i to
    czego się najbardzeij obawiam czyli ponoć masakrycznie słaby AF

    70D - jak na Canona APSC to chyba najlepsza matryca ( nie ufam canonowskim matrycom serii xxD :-( ) , AF rodem z 7d, ponoć w miarę dobre wysokie iso jak na standardy canonowskich apsc. No właśnie. Ale to jednak nie FF jest.

    Za 5d przemawia FF i plastyka

    Za 70d cała reszta oraz ten link :
    Canon 70D Wedding Photographer Review with images

    Szkła jasne typu 17-50 f2,8, 28-75 i 70-200 f 2,8 dostanę sigmy i tamrona może jeszcze jakaś 50 lub 85 1,8 canona się zmieści i lampa.

    Tak więc...5D classic czy 70d w 2015r ?

    ACHA!!! Interesują mnie tylko te 2 modele. Nie interesują mnie niższe modele xxD bo mało można z ich martyc wyciągnąć jak na standardy 2015r. 5D mark II także odpada bo w dobrym stanie pochłonie większość mojego budżetu i będzie problem ze szklarnia.

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    5dmk1 i to w 100% polecam. ISO 1600 spokojnie daje radę, ba nawet dobrze naświetlone 3200 jest całkiem ok.
    W Twoim budżecie 6000PLN to bym dokładnie polecił: 5dmk1 + 35/2IS + 85/1.8 + lampa 580exI lub II. - na początek wystarczy. A i kup też coś pokroju 40D aby mieć jakiś backup.
    Regulamin pkt 8.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Śmiało kupuj 5d Świetna puszka mimo swoich lat W stopce znajdziesz zdjęcia robione tym aparatem
    Jedyna wada to to, że w 70D są jako takie boczne punkty- w 5d tylko centralny, ale plastyka i kolory wynagradzają

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    W stopce znajdziesz zdjęcia robione tym aparatem
    Zdjęcia rewelacyjne - mnie sie bardzo podobają. Ale puszka to nie wszystko - powiedz lepiej, jakich obiektywów używasz do zdjęć (np. interesuje mnie to zdjęcie kobiety w alei jesiennokolorowych drzew.
    Od siebie mogę polecić Canona 40mm STM. Zakupiłem niedawno i nie odpinam.
    Ostatnio edytowane przez mar_ko ; 07-04-2015 o 19:53

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    119

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    5D szumi na podobnym poziomie jak k-5IIs w dodatku z matrycy tego drugiego można wyciągnąć więcej z cieni, ma lepszy AF, chyba też ma auto iso... do ślubów i portretów wystarczy w zupełności, a i szkła się znajdą w Pentaksie.

    Jeśli chodzi o kolory to fakt 5tka jest fajna, ale k-5iis jest niewiele gorsza, chyba, że chorujesz na FF (co bardzo dobrze rozumiem ). Myślę, że jak dłużej pobawisz się suwakami to osiągniesz efekt bardzo podobny na jednym i drugim korpusie.
    | D7100 | 12-24/4 | 70-200/2.8 | 150-600/5-6.3 |

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Faktycznie. Zdjęcia ze stopki są fajowe :-) Wariant 5d mk + 35 + 85mm też rozważam :-) Wiadomo że backup też się wysoce przyda. Jedyne co mnie przekierowuje na drogę zoomów 2,8 jest jednak większa łatwość użycia przez jeszcze jednak poczatkującego w kwestii ślubów a także fakt że strasznie podobają mi się portretynaturalne i niepozowane z większej odległości gdzie często fotografowana osoba nawet nie ma świadomości, że jest fotografowana. to daje bardzo fajne efekty. Dlatego co do 5D Marka I to łatwo dam Wam się przekonać, bo chciałem tylko potwierdzenia, że ten aparat ciągle daje radę w 2015 ;-) A co do szklarni to opcji wymyśliłem kilka :

    I.
    sigma 17-35 f 2,8 - 4,0
    canon 50f 1,8 lub 85 1,8
    tamron 70-200 lub sigma 70-200 f2,8 ( przy moich ulubionych portrtach z daleka to must have jest taki obiektyw)

    II.
    tamron 28-75 f 2,8
    tamron 70-200 lub sigma 70-200 f 2,8 - tylko 2 zoomy, mało zabawy słoikami. Jakby był backup 40d to nawet super bo zero problemu z wachlowaniem szkiełami :-) dla początkującego chyba najłatwiejszy zestaw.

    III.
    canon 35 mm
    canon 85 mm - też łatwy zestaw. Ale brak możliwości zrobienia czegoś na prawdę szeroko i dalekich portretów. A ja kocham i szeroko i daleko :-( Pewnie zawodowiec pełną parą spokojnie ogarnie ślub tymi szkiełkami, ale ja jakoś jeszcze waham się co do jedynego użycia tylko tych szkieł. Ten sezon to raczej będzie na próbę i raczej tylko śluby znajomych za niewielką jakąś tam gratyfikację. Raczej chodzi mi o nabranie doświadczenia i zbudowanie portfolio także chciałbym jednak zwiększyć różnorodność zdjęć poza zakres 35-85 celem uatrakcyjnienia zdjęć no i nauki w całym zakresie ogniskowania 17-200 mm. Z czasem na pewno wybiorę ulubione szkła stało ogniskowe :-) Dlatego skłaniam się do zestawu Canon 5D + zestaw szkieł nr I jako najbardziej uniwersalny dla mnie. Jak myślicie ?

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    spokojnie bierz 5D1 - ja ciągle robię śluby na dwóch takich aparatach. Wolałem wymienić optykę niż puszki.

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    A co do Pentaxa. No tutaj ze szkłami to jest jazda ;-( I to powszechnie znana wada tego systemu :-/ poza fajną FA 50 mm 1,4 za około 1000zł używka to następne fajne stałki zaczynają się od 3000 :-( A co do zoomów to bym miał tylko do wyboru nówki tamron,sigma 17-50 i 70-200 f 2,8. Co by mi dało lekko ponad 4000 zł. ( pozostałe 2 - 2,5 tyś mam w posiadanym obecnie K5IIs). Tak więc wydaję kupę kasy na szkła a rezultaty no szału nie robią. I wiem wiem. Suwaczki, suwaczki, suwaczki. Ale prawda jest taka, że jak oglądam zdjęcia ślubniaków Pentaksjan, którzy długo siedzą w temacie, wiec suwaczki mają w 1 palcu opanowane to...i tak mi się rezultaty nie podobaja :-( Kurcze zapodałbym Wam tutaj link do takiego fotografa, który no w sumie robi fajne zdjęcia pentaxem K5 IIs nawet. Ale są po prostu szaro-blado-bure i nijakie kolorystycznie i to widzę u większości ślubniaków z Pentaxa. Ale nie mam sumienia podawać tutaj strony tego fotografa i robić mu złej reklamy. Tak więc nie widzę sensu wydawania dużej kasy i cały czas gonić za czymś co w Canonie mam w zasadzie prosto z puszki. No i bądźmy szczerzy. Myślę o ślubach ?? I tak mnie czeka FF i tak mnie czeka wcześniej czy później jeśli chcę do tematu podejśc poważnie i kiedyś na tym lepiej zarabiać.

    --- Kolejny post ---

    Szwayko ? Wszystkie zdjęcia na Twojej stronie są 5D mk I robione ? bo ja w zasadzie już na 5DmkI jestem zdecydowany. Tak z ciekawości pytam bo jednak zamiłowanie do krajobrazu zostaje, a widzę tam kilka fajnych zdjęć zrobionych w ciekawych miejscach, tak więc jestem ciekawy zachowania 5D I w krajobrazie także :-)

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Cytat Zamieszczone przez Radagast Zobacz posta
    III.
    canon 35 mm
    canon 85 mm
    Tym zrobisz prawie wszystko. Na dobrą sprawę to cały ślub można zrobić na 35mm

  10. #10
    Coś już napisał Awatar Fotosz
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Canon 5D świetnie spisuje się jako puszka do ślubów, sam używam wersji mkII. Jedynym mankamentem jest AF (czasami daje popalić), reszta jest bez zarzutów.
    Widząc posty poprzedników trochę łapię się za głowę...

    1. Biorąc pod uwagę wiek 5d mkI to dobrze radzę - NIE KUPUJ TEJ PUCHY, no chyba że masz bardzo zaufane źródło albo backup'owe body na FF, które w razie awarii uratuje Ci cztery litery. Migawka nie jest wieczna a nie chciał byś aby zacięła się podczas przysięgi.
    2. Canon 5d mkII najlepiej jak by Ci się udało upolować NOWE (chociaż nie wiem czy to możliwe). Używane body tej klasy często jest mooocno eksploatowane. Należy również uważać na egzemplarze z bardzo małym przebiegiem ale używane do kręcenia filmów. Matryca podczas kręcenia dostaje w tyłek i to bardzo. Po krótkim czasie może okazać się, że posypią się martwe piksele.

    Podsumowując moje wywody:
    Zrezygnuj z pomysłu 5d mk1! Może uda Ci się znaleźć warte uwagi body mk2, ale bądź ostrożny.

    Co do obiektywów to jak nie masz wprawy w szybkich reportażach to na początek inwestuj w jasne zoom'y (24-70 f2.8, 70-200 f2.8 IS II - jeśli Cię stać, 85mm f1.8). Jak nabierzesz wprawy to zamieniaj zoomy na stałki
    Fotografia ślubna Kraków - zajęcie zrodzone z pasji
    Mój blog - nie tylko tematy ślubne

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •