Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 228

Wątek: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

Mieszany widok

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    26

    Domyślnie Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Witajcie.

    Kiedyś miałem Canon 60d. Obecnie mam Pentaxa K5IIs. Do krajobrazów jest to super genialna puszka :-) ale od jakiegoś czasu miałem okazję spróbować fotografii ślubnej. I zapowiada się, że dalej w tym kierunku się będę rozwijał. W każdym razie Mimo super matrycy i dobrego AF zdjęcia uzyskane z tej puszki bardzo mi się nie podobają pod względem kolorów, zwłaszcza chodzi o ludzką skórę i o brak cudownej pastelowości barw jakie dawał mi Canon 60d. kombinowałem na wszystkie sposoby i nijak nie mogę uzyskać zdjęć podobnych do Canona. Dlatego planuję powrót to Canona w związku z dalszym kierunkiem rozwoju w foto pod kątem portretowania i ślubów.

    I co mam do wyboru na rok 2015 na start do foto ślubnego ? budżet 6000. Polować będę na sprzęt używany.

    W grę wchodzą

    5D classic - pełna klatka, cudowna plastyka ( zawsze po cichu chorowałem na 5D mk I ;-) , ale słabe iso i to
    czego się najbardzeij obawiam czyli ponoć masakrycznie słaby AF

    70D - jak na Canona APSC to chyba najlepsza matryca ( nie ufam canonowskim matrycom serii xxD :-( ) , AF rodem z 7d, ponoć w miarę dobre wysokie iso jak na standardy canonowskich apsc. No właśnie. Ale to jednak nie FF jest.

    Za 5d przemawia FF i plastyka

    Za 70d cała reszta oraz ten link :
    Canon 70D Wedding Photographer Review with images

    Szkła jasne typu 17-50 f2,8, 28-75 i 70-200 f 2,8 dostanę sigmy i tamrona może jeszcze jakaś 50 lub 85 1,8 canona się zmieści i lampa.

    Tak więc...5D classic czy 70d w 2015r ?

    ACHA!!! Interesują mnie tylko te 2 modele. Nie interesują mnie niższe modele xxD bo mało można z ich martyc wyciągnąć jak na standardy 2015r. 5D mark II także odpada bo w dobrym stanie pochłonie większość mojego budżetu i będzie problem ze szklarnia.

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    5dmk1 i to w 100% polecam. ISO 1600 spokojnie daje radę, ba nawet dobrze naświetlone 3200 jest całkiem ok.
    W Twoim budżecie 6000PLN to bym dokładnie polecił: 5dmk1 + 35/2IS + 85/1.8 + lampa 580exI lub II. - na początek wystarczy. A i kup też coś pokroju 40D aby mieć jakiś backup.
    Regulamin pkt 8.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Śmiało kupuj 5d Świetna puszka mimo swoich lat W stopce znajdziesz zdjęcia robione tym aparatem
    Jedyna wada to to, że w 70D są jako takie boczne punkty- w 5d tylko centralny, ale plastyka i kolory wynagradzają

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    W stopce znajdziesz zdjęcia robione tym aparatem
    Zdjęcia rewelacyjne - mnie sie bardzo podobają. Ale puszka to nie wszystko - powiedz lepiej, jakich obiektywów używasz do zdjęć (np. interesuje mnie to zdjęcie kobiety w alei jesiennokolorowych drzew.
    Od siebie mogę polecić Canona 40mm STM. Zakupiłem niedawno i nie odpinam.
    Ostatnio edytowane przez mar_ko ; 07-04-2015 o 19:53

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Cytat Zamieszczone przez mar_ko Zobacz posta
    Zdjęcia rewelacyjne - mnie sie bardzo podobają. Ale puszka to nie wszystko - powiedz lepiej, jakich obiektywów używasz do zdjęć (np. interesuje mnie to zdjęcie kobiety w alei jesiennokolorowych drzew.
    Od siebie mogę polecić Canona 40mm STM. Zakupiłem niedawno i nie odpinam.
    90% fotek powstało przy użyciu 35mm Sigmy i 85/1.8 canona Jak coś szerszego to tamron 17-35

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    119

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    5D szumi na podobnym poziomie jak k-5IIs w dodatku z matrycy tego drugiego można wyciągnąć więcej z cieni, ma lepszy AF, chyba też ma auto iso... do ślubów i portretów wystarczy w zupełności, a i szkła się znajdą w Pentaksie.

    Jeśli chodzi o kolory to fakt 5tka jest fajna, ale k-5iis jest niewiele gorsza, chyba, że chorujesz na FF (co bardzo dobrze rozumiem ). Myślę, że jak dłużej pobawisz się suwakami to osiągniesz efekt bardzo podobny na jednym i drugim korpusie.
    | D7100 | 12-24/4 | 70-200/2.8 | 150-600/5-6.3 |

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Faktycznie. Zdjęcia ze stopki są fajowe :-) Wariant 5d mk + 35 + 85mm też rozważam :-) Wiadomo że backup też się wysoce przyda. Jedyne co mnie przekierowuje na drogę zoomów 2,8 jest jednak większa łatwość użycia przez jeszcze jednak poczatkującego w kwestii ślubów a także fakt że strasznie podobają mi się portretynaturalne i niepozowane z większej odległości gdzie często fotografowana osoba nawet nie ma świadomości, że jest fotografowana. to daje bardzo fajne efekty. Dlatego co do 5D Marka I to łatwo dam Wam się przekonać, bo chciałem tylko potwierdzenia, że ten aparat ciągle daje radę w 2015 ;-) A co do szklarni to opcji wymyśliłem kilka :

    I.
    sigma 17-35 f 2,8 - 4,0
    canon 50f 1,8 lub 85 1,8
    tamron 70-200 lub sigma 70-200 f2,8 ( przy moich ulubionych portrtach z daleka to must have jest taki obiektyw)

    II.
    tamron 28-75 f 2,8
    tamron 70-200 lub sigma 70-200 f 2,8 - tylko 2 zoomy, mało zabawy słoikami. Jakby był backup 40d to nawet super bo zero problemu z wachlowaniem szkiełami :-) dla początkującego chyba najłatwiejszy zestaw.

    III.
    canon 35 mm
    canon 85 mm - też łatwy zestaw. Ale brak możliwości zrobienia czegoś na prawdę szeroko i dalekich portretów. A ja kocham i szeroko i daleko :-( Pewnie zawodowiec pełną parą spokojnie ogarnie ślub tymi szkiełkami, ale ja jakoś jeszcze waham się co do jedynego użycia tylko tych szkieł. Ten sezon to raczej będzie na próbę i raczej tylko śluby znajomych za niewielką jakąś tam gratyfikację. Raczej chodzi mi o nabranie doświadczenia i zbudowanie portfolio także chciałbym jednak zwiększyć różnorodność zdjęć poza zakres 35-85 celem uatrakcyjnienia zdjęć no i nauki w całym zakresie ogniskowania 17-200 mm. Z czasem na pewno wybiorę ulubione szkła stało ogniskowe :-) Dlatego skłaniam się do zestawu Canon 5D + zestaw szkieł nr I jako najbardziej uniwersalny dla mnie. Jak myślicie ?

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    spokojnie bierz 5D1 - ja ciągle robię śluby na dwóch takich aparatach. Wolałem wymienić optykę niż puszki.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Cytat Zamieszczone przez Radagast Zobacz posta
    ...

    I.
    sigma 17-35 f 2,8 - 4,0
    canon 50f 1,8 lub 85 1,8
    tamron 70-200 lub sigma 70-200 f2,8 ( przy moich ulubionych portrtach z daleka to must have jest taki obiektyw)
    ...
    Mam tą Sigmę 17-35, choć jeszcze jej dokładnie nie przetestowałem, ale (przynajmniej w moim egzemplarzu) szeroki zakres jest OK, jednak na długim końcu obrazek jest niezbyt ładny, mało kontrastowy (jakiś taki sprany) - kilka zdjęć z niego jest w mojej galerii - wydaje mi się że na długim końcu będzie mało przydatny. Natomiast Canon 35 2.0 IS jest stosunkowo tani, a super obrazek daje. Może lepiej byłoby zrezygnować na razie z 50/85 na rzecz 35, a z dłuższych ogniskowe będziesz miał na 70-200 2.8
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    A co do Pentaxa. No tutaj ze szkłami to jest jazda ;-( I to powszechnie znana wada tego systemu :-/ poza fajną FA 50 mm 1,4 za około 1000zł używka to następne fajne stałki zaczynają się od 3000 :-( A co do zoomów to bym miał tylko do wyboru nówki tamron,sigma 17-50 i 70-200 f 2,8. Co by mi dało lekko ponad 4000 zł. ( pozostałe 2 - 2,5 tyś mam w posiadanym obecnie K5IIs). Tak więc wydaję kupę kasy na szkła a rezultaty no szału nie robią. I wiem wiem. Suwaczki, suwaczki, suwaczki. Ale prawda jest taka, że jak oglądam zdjęcia ślubniaków Pentaksjan, którzy długo siedzą w temacie, wiec suwaczki mają w 1 palcu opanowane to...i tak mi się rezultaty nie podobaja :-( Kurcze zapodałbym Wam tutaj link do takiego fotografa, który no w sumie robi fajne zdjęcia pentaxem K5 IIs nawet. Ale są po prostu szaro-blado-bure i nijakie kolorystycznie i to widzę u większości ślubniaków z Pentaxa. Ale nie mam sumienia podawać tutaj strony tego fotografa i robić mu złej reklamy. Tak więc nie widzę sensu wydawania dużej kasy i cały czas gonić za czymś co w Canonie mam w zasadzie prosto z puszki. No i bądźmy szczerzy. Myślę o ślubach ?? I tak mnie czeka FF i tak mnie czeka wcześniej czy później jeśli chcę do tematu podejśc poważnie i kiedyś na tym lepiej zarabiać.

    --- Kolejny post ---

    Szwayko ? Wszystkie zdjęcia na Twojej stronie są 5D mk I robione ? bo ja w zasadzie już na 5DmkI jestem zdecydowany. Tak z ciekawości pytam bo jednak zamiłowanie do krajobrazu zostaje, a widzę tam kilka fajnych zdjęć zrobionych w ciekawych miejscach, tak więc jestem ciekawy zachowania 5D I w krajobrazie także :-)

Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •