Witajcie.

Kiedyś miałem Canon 60d. Obecnie mam Pentaxa K5IIs. Do krajobrazów jest to super genialna puszka :-) ale od jakiegoś czasu miałem okazję spróbować fotografii ślubnej. I zapowiada się, że dalej w tym kierunku się będę rozwijał. W każdym razie Mimo super matrycy i dobrego AF zdjęcia uzyskane z tej puszki bardzo mi się nie podobają pod względem kolorów, zwłaszcza chodzi o ludzką skórę i o brak cudownej pastelowości barw jakie dawał mi Canon 60d. kombinowałem na wszystkie sposoby i nijak nie mogę uzyskać zdjęć podobnych do Canona. Dlatego planuję powrót to Canona w związku z dalszym kierunkiem rozwoju w foto pod kątem portretowania i ślubów.

I co mam do wyboru na rok 2015 na start do foto ślubnego ? budżet 6000. Polować będę na sprzęt używany.

W grę wchodzą

5D classic - pełna klatka, cudowna plastyka ( zawsze po cichu chorowałem na 5D mk I ;-) , ale słabe iso i to
czego się najbardzeij obawiam czyli ponoć masakrycznie słaby AF

70D - jak na Canona APSC to chyba najlepsza matryca ( nie ufam canonowskim matrycom serii xxD :-( ) , AF rodem z 7d, ponoć w miarę dobre wysokie iso jak na standardy canonowskich apsc. No właśnie. Ale to jednak nie FF jest.

Za 5d przemawia FF i plastyka

Za 70d cała reszta oraz ten link :
Canon 70D Wedding Photographer Review with images

Szkła jasne typu 17-50 f2,8, 28-75 i 70-200 f 2,8 dostanę sigmy i tamrona może jeszcze jakaś 50 lub 85 1,8 canona się zmieści i lampa.

Tak więc...5D classic czy 70d w 2015r ?

ACHA!!! Interesują mnie tylko te 2 modele. Nie interesują mnie niższe modele xxD bo mało można z ich martyc wyciągnąć jak na standardy 2015r. 5D mark II także odpada bo w dobrym stanie pochłonie większość mojego budżetu i będzie problem ze szklarnia.