Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 228

Wątek: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Cytat Zamieszczone przez Radagast Zobacz posta
    ...

    I.
    sigma 17-35 f 2,8 - 4,0
    canon 50f 1,8 lub 85 1,8
    tamron 70-200 lub sigma 70-200 f2,8 ( przy moich ulubionych portrtach z daleka to must have jest taki obiektyw)
    ...
    Mam tą Sigmę 17-35, choć jeszcze jej dokładnie nie przetestowałem, ale (przynajmniej w moim egzemplarzu) szeroki zakres jest OK, jednak na długim końcu obrazek jest niezbyt ładny, mało kontrastowy (jakiś taki sprany) - kilka zdjęć z niego jest w mojej galerii - wydaje mi się że na długim końcu będzie mało przydatny. Natomiast Canon 35 2.0 IS jest stosunkowo tani, a super obrazek daje. Może lepiej byłoby zrezygnować na razie z 50/85 na rzecz 35, a z dłuższych ogniskowe będziesz miał na 70-200 2.8
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 040

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Cytat Zamieszczone przez Radagast Zobacz posta
    Szwayko ? Wszystkie zdjęcia na Twojej stronie są 5D mk I robione ? bo ja w zasadzie już na 5DmkI jestem zdecydowany. Tak z ciekawości pytam bo jednak zamiłowanie do krajobrazu zostaje, a widzę tam kilka fajnych zdjęć zrobionych w ciekawych miejscach, tak więc jestem ciekawy zachowania 5D I w krajobrazie także :-)
    Praktycznie tak, są exify wiec zobacz. Starsze fotki z klisz, slajdów jeszcze.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Cytat Zamieszczone przez mar_ko Zobacz posta
    Zdjęcia rewelacyjne - mnie sie bardzo podobają. Ale puszka to nie wszystko - powiedz lepiej, jakich obiektywów używasz do zdjęć (np. interesuje mnie to zdjęcie kobiety w alei jesiennokolorowych drzew.
    Od siebie mogę polecić Canona 40mm STM. Zakupiłem niedawno i nie odpinam.
    90% fotek powstało przy użyciu 35mm Sigmy i 85/1.8 canona Jak coś szerszego to tamron 17-35

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Hmm. 5D mk II no właśnie bardzo chętnie ale za dużo tutaj niewiadomych jest. Te aparaty ciężko pracowały i potwierdzam, że trudno rozpoznać dobrą sztukę, która była mało używana, nie filmowała i nie ma trzeciej migawki. No i cena. Wolę kupić trochę lepsze szkiełka i wydać mniej na body i kupić 5D mk I o którym wiem, że nie filmował bo nie miał jak, a migawka no jak migawka. Jeśli w miarę mało klapnięć ma tzn że albo był aparat mało używany albo ma w miarę nową niezajechaną migawkę. Tym bardziej, że nie mam zamiaru kupować aparatu z niewiadomego źródła i raczej wymienię sprzęt w sprawdzonym komisie foto ogólnopolskim.

    No i kupując 5D mk I mogę sobie na backup 40d pozwolić. Właśnie jakby 5D I zawiódł. Odpukać w niemalowane.

    Pomysł z przeniesieniem ogniskowych z 85 na 35 przy zachowaniu zooma 70-200 mi się nawet podoba. Pytanko tylko czy pomiędzy 35 a 70 nie zostanie za dużo wolnego ? bo 35 będę stałką dublował 17-35 sigmę. Może lepiej 50 f 1,8 mark I zamiast 35 ??

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    35mm to wręcz podstawowa ogniskowa na reportażu, więc warto mieć dobre szkło o takich parametrach Sam mam tą ogniskową zdubowaną, ale 35/4 kiepskiej jakości a 35/1.4 dające rewelacyjne obrazki to różnica
    Jeśli nie wiesz czego chcesz to kup 5d mk1 + 24-70+85/1.8. Będziesz miał bardzo uniwersalny zestaw a jak zobaczysz jakich ogniskowych najczęściej używasz to wymienisz na stalki

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Cytat Zamieszczone przez Radagast Zobacz posta
    ...Pytanko tylko czy pomiędzy 35 a 70 nie zostanie za dużo wolnego ? bo 35 będę stałką dublował 17-35 sigmę. Może lepiej 50 f 1,8 mark I zamiast 35 ??
    Niby ogniskowa się będzie dublowała, ale obrazka nawet nie ma co porównywać. Jak już wcześniej zostało to napisane, wielu fotografów robi cały ślub 35+85 i jest dobrze, więc z dziurą między 35 a 70 nie powinno być problemów.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    od lat pracowalem na 5d1 w sumie wciaz mam go jakio drugą puche i nie sluchaj kogos kto mowi ze to leciwy sprzęt bla bla bla, prawda jest, ale daje tak piękny obrazek że rawy ktore potem musze obrabiać to czysta przyjemnosc zamiast walka z kolorami i calą resztą, polecam 5d i kup sobie tani apsc jako backup po pierwsze fajna rzecz ze szkłami bo tak naprawde masz te same szkla ale inne ogniskowe, bo majac np 35mm i 85mm to na apsc masz 50mm i 100mm wiec 2 obiektywy a 4 ogniskowe
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  8. #18
    Coś już napisał Awatar Fotosz
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Ja po prostu czułbym się bardzo niekomfortowo jak musiał bym robić wesele na sprzęcie mega przechodzonym a apsc w torbie jakoś by mnie nie uspokajał. Szczególnie jak się trafi mega ciemny kościół. Każdy może mieć swój pogląd na sprawę. Ja mam taki, poparty doświadczeniem. Puchy już wymieniłem 2 razy. W przeciągu 4 lat. Nie życzę tego nikomu. Teraz kupuję albo młode używki, co do których jestem pewien albo nówki.

    PS.
    Już bym wolał nowe body, nawet bez backupu niż mocno wyeksploatowane + APSC (no chyba że to by było 7D).
    Fotografia ślubna Kraków - zajęcie zrodzone z pasji
    Mój blog - nie tylko tematy ślubne

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Fotosz, sa piatki nietyrane z przebiegami 20k do kupienia. Jednak jesli do zawodowego uzytku to kupilbym juz z wymienionym mocowaniem lustra bo jak wiadomo pierwsze piatki dziela sie na te w ktorych lustro juz sie odkleilo i na te w ktorych dopiero sie odklei.
    Ostatnio edytowane przez Przemek_PC ; 08-04-2015 o 11:14

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Fotosz, sa piatki nietyrane z przebiegami 20k do kupienia. Jednak jesli do zawodowego uzytku to kupilbym juz z wymienionym mocowaniem lustra bo jak wiadomo pierwsze piatki dziela sie na te w ktorych lustro juz sie odkleilo i na te w ktorych dopiero sie odklei.
    i to wystarczy, naprawione/poprawione lustro i można śmiało focić a backup trzeba mieć jak się foci komercyjnie i tyle
    SONY

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •