Strona 5 z 23 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 228

Wątek: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

  1. #41
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Może dodam kilka słów od siebie i z mojego skromnego doświadczenia (a może już to kiedyś pisałem?). Na 5d "classica" przesiadłem się z apsc jakieś ponad 3 lata temu - kupiony z przebiegiem jakieś 50tys, ładnie utrzymany, z tego co pamiętam już po naprawie lustra na Żytniej. Miesiąc przed moim kupnem, kupiłem jedną sztukę siostrze - wtedy zakochałem się w tym sprzęcie. Dokupiłem szybciutko do tego 35/2 i 85/1.8, który wydaje mi się takim must-have jeżeli chce się tanio i dobrze.

    Ogólnie pomagam siostrze w zleceniach i traktuję to jako relaks, hobby i odpoczynek od codziennej pracy przy kompie, co nie znaczy, że odwalam amatorkę;-). Od momentu gdy sprawiliśmy sobie "classic'i" zrobiliśmy nimi, bo ja wiem...z 8-10 ślubów i przeżyliśmy, do tego z bardzo zadowolonymi odbiorcami. Ja do tej pory używam tej puszki, siostra dokupiła sobie 6d + 24-70/2.8 jako główny sprzęt. W swoich łapach miałem do tego 5d Mark II i właśnie 6d. Porównując - w moim przypadku (ze 4 śluby rocznie + użytek prywatny) nie widzę sensu na zmiany z kilku powodów:

    - Classiciem nadal daje się robić świetne zdjęcia nawet przy użyciu tak tanich szkieł jakimi są stara 35/2 i 85/1.8
    - aparat pancerny
    - Iso jak to iso, wiadomo że lepiej mieć niż nie, ale daje się żyć w większości przypadków, a do tego dobrze doświetlone 1600 jest fajne i ładnie odszumialne
    - różnica AF pomiędzy classiciem a MkII minimalna, aczkolwiek miałem wrażenie, że na IIjce działa troche lepiej, co nie zmienia faktu, że ten w Classicu sobie radzi. Do 6d nie porównuję, bo to jednak inna epoka
    - w porównaniu z 6d trzyma się w ręku po ludzku i jest inny feeleing - 6d jest po prostu dla mnie za małe, za plastikowe i do tego wykastrowane z kilku przycisków
    - cena - obecnie stara 5tka chodzi w bardzo fajnych cenach - nic tylko kupować

    Dla mnie osobiście jedyną prawdziwą wadą starej 5tki jest brak mikroregulacji AF, co w moim przypadku skończyło się kilkoma bataliami na Żytniej (jakby nie można było tego zrobić porządnie za pierwszym razem)

    Reasumując, popieram tezę, że kupno używanego MkII to trochę loteria, a do tego nie ma przepaści w porównaniu do Classica za taką cenę. Jak coś to 6stka, ale to już sporo kasy. Zatem zostaje 5d + szkła, gdzie optuję za parą 35 + 85. Wszystko to w pieniądzach, za które nie dostaniesz nowego sprzętu plującego takim obrazkiem (tak, tak tym mitycznym, plastycznym ;-)) Ja cały czas często wydaję dzwięki zachwytu jak to potrafi ładnie rysować.

    Jeżeli trzeba to na priva mogę przesłać linka do materiałów które wypluł posiadany przeze mnie sprzęt.
    5d+35+85, r6+16+35+50+85, torba gratów

  2. #42
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    zgodzę się w 100% wadą 5dmk1 jest brak mikroregulacji.... - trochę już kasy przez to na żytniej zostawiłem....
    Regulamin pkt 8.

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Ja ani razu nie miałem problemu a podpinałem strasznie dużo szkieł. Classic do dziś służy dzielnie , nie tylko na ślubach ale i na sportowych arenach, które mam okazję fotografować.

    Taki malutki przykładzik

    135mm F/2 1/400s ISO 1600

    http://images.tinypic.pl/i/00653/v36uvf9uv9fi.jpg
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  4. #44
    Początki nałogu Awatar GoomeX
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Poland - Poznań
    Wiek
    38
    Posty
    338

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    5Dc gdyby miał mikroregulację i wyższe ISO nie byłoby sensu wprowadzania mk2 i kolejnych... byłaby to puszka idealna. Nie mniej nie wiele Jej brakuje, warto było ją kupić w dniu premiery, rok temu, dziś i podejrzewam, że warto będzie kupić 5D i za rok

  5. #45
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Cytat Zamieszczone przez crazy Zobacz posta
    Ja ani razu nie miałem problemu a podpinałem strasznie dużo szkieł. Classic do dziś służy dzielnie , nie tylko na ślubach ale i na sportowych arenach, które mam okazję fotografować.

    Taki malutki przykładzik

    135mm F/2 1/400s ISO 1600

    http://images.tinypic.pl/i/00653/v36uvf9uv9fi.jpg
    ja najwięcej problemów mam z 50 1.4 canona, robi sobie co chce na jednym body a na drugim jest znośnie, więcej celnych zdjęć niż niecelnych.... - jak tutaj żyć
    Regulamin pkt 8.

  6. #46
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Tak więc po licznych i ciężkich przemyśleniach oraz wojnach gwiezdnych marzeń z kasą .... leci do mnie właśnie 5D classic :-)) Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze puszki :-) Wychodzi na to że 5D ciągle daje radę w 2015 :-)

    godojoshi....chętnie zalukam co produkuje Twoje 5D :-)

    A teraz może już trochę off topic ale mam 2 pytanka....

    I. Jaką kartę CF kupić do 5D ? Chyba nie warto jakiegoś wypasionego Lexara 600x kupowac ? Myślę, że będę celował w kilka kart 8 GB. Ktoś poleci jakąś dobrą firmę o dużej niezawodności ?

    II. Baterie.

    Jakim cudem widzę na znanym portalu aukcyjnym oryginalną baterię BP-511A za 399zł a kilka okienek wyżej też widzę w pełni oryginalną baterię do 5D ale już za 99 zł ???? Nowa i zapakowana oryginalnie. Jakoś w te oryginały za 99 nie wierzę więc rozważam Hama albo Photix za około 80 zł. Czy warto zainwestować w te zamienniki ? W Pentaxie kupiłem zamiennik Hamy który trzymał dokładnie 1/2 czasu pracy oryginału. Czy z w/w bateriami w Canonie będzie tak samo ?
    Ostatnio edytowane przez Radagast ; 11-04-2015 o 01:27

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Cytat Zamieszczone przez Radagast Zobacz posta
    Jaką kartę CF kupić do 5D ? Chyba nie warto jakiegoś wypasionego Lexara 600x kupowac ? Myślę, że będę celował w kilka kart 8 GB. Ktoś poleci jakąś dobrą firmę o dużej niezawodności ?
    Sandisk (tylko uważaj na podróbki)


    Cytat Zamieszczone przez Radagast Zobacz posta
    Czy warto zainwestować w te zamienniki ?
    Zamiennik kupisz za ok 40-50zł. Jak dobrze trafisz to powinien trzymać tyle co oryginał.

  8. #48
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 398

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Zamiast jednego zamiennika za 80zl kupilbym dwa po 50zl. Masz 14 dni na zwrot wiec ryzyko trafienia na mine mniejsze. Dlaczego dwa tansze a nie jeden drozszy? Bo ten dwa razy drozszy i tak nie bedzie trzymal napiecia dwa razy dluzej. Trzy akumulatory w przypadku slubu wystarcza. Co do karty to jej szybkosc jest malo istotna bo 5D to nie jest szybkostrzelna maszynka. Kartabz predkocia 30MB/s moim zdaniem spokojnie wystarczy. Szybsza karta to szybsze zgrywanie zdjec do komputera jesli czytnik jest szybki na USB 3.0. Z drugiej strony pliki z 5D nie maja duzych rozmiarow wiec tych danych do przeslania nie bedzie az tak duzo.

  9. #49
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    1. kup sobie 4GB karty sandiska spokojnie na nie wchodzi 200-240 zdjęć
    2. NEWELL poszukaj, kupiłem 4 i jest na razie całkiem ok,
    Regulamin pkt 8.

  10. #50
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    188

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Jeśli chodzi o karty CF to osobiście nr 1 jest Lexar, następnie SanDisk. Ostatnio nawet kupiłem do mojego 5c 8GB SanDisk Ultra 50MB/s.

    Karty 16GB - podobno będą działać, ale trzeba pamiętać o formatowaniu ich na komputerze - a nie w aparacie.
    Nie chciałem ryzykować (bo podobno bywają problemy z 16GB), a tych nie chce uświadczyć na ślubie - dlatego wybór padł na kolejną 8GB.

    A co do akumulatorów - 2 zamienniki (bodajże Delta), które kupiłem 2 lata temu już ledwo zipią - w przyszłym tygodniu zamawiam 2 aku Duracell właśnie do 5c.
    Za dwa tygodnie mogę dać znać jak się sprawują w warunkach ślubnych.

Strona 5 z 23 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •