Strona 4 z 23 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 228

Wątek: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

  1. #31
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    No fakt. Tyle opinii o 5D, że aż w głowie wiruje :-/ Hmm. Jak pisałem ja bardzo chętnie 6D kupię no ale to na razie nie na moje finanse a w kredyt też się nie wbiję. Gdybym ja już startował na poważnie do klientów i z pełnymi żaglami to być może. Ale to pierwszy sezon, a ślubów będzie kilka tylko i to w okolicach rodzina i znajomi. Więc nie zainwestuję 6 tyś w aparat i co najmniej 4tyś na szkła, żeby zobaczyć jak mi wyjdą fotki do portfolio :-)) Z tego co piszecie to zauważyłem, że 70d od razu przegrało u Was z 5Dc . Jednocześnie zaczęła się fala krytyki 5Dc pod kątem iso, pod kątem odklejającego się lustra itd. Testy iso na DXO jednak pokazują, że 5D i tak ma lekką przewagę w pracy na iso 1600-3200 nad 70d ( porównanie tam obu aparatów daje 1368 pkt w low light dla 5Dc i 926 dla 70d. To oczywiście tylko liczby i nie oddają prawdziwej natury obróbki zdjęć na kompie w postprocesie. Ale jednak o czymś świadczą. Czyli co ?? Zdecydowanie jednak 5Dc nad 70d w dobrym stanie ??

    A to odklejające się lustro...Powiedzmy, że widzę w komisie kilka sztuk 5Dc. Z różnym tam przebiegiem, niektóre nawet mają zaznaczone, że już na drugiej migawce. A czy gość w komisie może rozpoznać że lustro jest odklejone ??? Czy to się wyda dopiero w środku jakiejś sesji ? A może jakieś numery wadliwych partii 5D podatnych na tą usterkę zostały opublikowane ?

    No i teraz faktycznie. Słyszałem, że obecnie na ślubach są trendy do robienia zdjęć w ruchu prze świetle zastanym i iso 10000 . Toto prawda jest ?? Bo inna sprawa to czy faktycznie 5Dc z obiektywem zoom klasy f2,8 da radę w ciemnym kościele ? Po zdjęciach , które widzę na niektórych waszych stronach to najwyraźniej 5Dc da radę, ale z jakimi szkłami się zastanawiam ?? Bo jeśli będę musiał zainwestować w szkła typu sigma Art o świetle 1,4 to ja bardzo chętnie no ale nie z moim budżetem :-(
    Ostatnio edytowane przez Radagast ; 08-04-2015 o 19:37

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Iso 3200 na 5d nie wygląda jak sraczka z cropów tylko jest przyjemne, a 1600 w dobrze naświetlonych fotach to czasem nie widać.
    Poprawiane lustro da się zobaczyć jak zajrzysz do korpusu, sprzedawca powinien wiedzieć i Ty zobacz jak wygląda fabrycznie i jak wygląda poprawione
    SONY

  3. #33

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Cytat Zamieszczone przez Radagast Zobacz posta
    Słyszałem, że obecnie na ślubach są trendy do robienia zdjęć w ruchu prze świetle zastanym i iso 10000 . Toto prawda jest ?? Bo inna sprawa to czy faktycznie 5Dc z obiektywem zoom klasy f2,8 da radę w ciemnym kościele ?
    Chodzi o ceremonie czy wesela z tymi trendami? Bo to istotna różnica Osobiście nie wyobrażam sobie pracować na weselach tylko przy świetle zastanym i nie dostrzegłem mody na niebłyskanie wśród znajomych fotografów. Co do szkła z f/2.8, to oczywiście, że na pełnej klatce spokojnie w kościele da radę. W takim 5D spokojnie da się robić na ISO3200 bez zauważalnej utraty jakości. Napiszę więcej - przez kilka lat ostatnich lat robiłem zdjęcia ślubne tylko na APS-C (7D) i uwaga - cropem też się da robić całkiem dobre ślubniaki. A robiłem w kościele bez lampy i często na ISO1600, a czasem wyżej. Moi klienci nie narzekali, wręcz przeciwnie
    Ostatnio edytowane przez briho ; 08-04-2015 o 20:59

  4. #34
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Profilaktycznie nie wymieniają. Musisz wysłać z odklejonym. Naprawa na koszt producenta.
    Wymieniać nie wymieniają, ale zabezpieczają przed odklejeniem bez wymiany i robią to właśnie profilaktycznie - tak stało się u mnie. Sprzęt wysyłałem z innego powodu. Nie wprowadzaj ludzi w błąd podając niesprawdzone bądź nieprecyzyjne informacje.

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Cytat Zamieszczone przez San Zobacz posta
    Nie wprowadzaj ludzi w błąd podając niesprawdzone bądź nieprecyzyjne informacje.
    Podałem tą informację w oparciu o własny przypadek. Wysłałem body z innego powodu i nic z lustrem nie robili. Trzeba było wysłać poraz drugi gdy się odkleiło.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Radagast Zobacz posta
    A może jakieś numery wadliwych partii 5D podatnych na tą usterkę zostały opublikowane ?
    Nie. Problem z lustrem może wystąpić niezależnie od daty produkcji.

  6. #36
    Początki nałogu Awatar GoomeX
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Poland - Poznań
    Wiek
    38
    Posty
    338

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    aptur - może w zleceniu serwisowym nie wpisałeś prośby o podklejenie lustra? )) Jeśli tak, to się nie dziw, że nie zrobili
    Pisałem już wcześniej fakty o 5D i realiach lustra w nim związanych z Ecsi. Proponuję zakończyć OFFa bo wątek o 5D i jego akcjach serwisowych jest gdzie indziej.

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Nie tak dawno wstawialem w jakims watku link do noty, serwisowej Canona odnosnie lustra. Bylo tam zdjecie dodatkowych mocowan.

  8. #38
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    teraz chyba cały mirror box wymieniają
    5Dc będzie można jeszcze za 4-5 lat trzaskać śluby i cieszyć się ładnym obrazkiem - przecież śluby nie odbywają się w piwnicy przy 20W żarówce a jak wiem że tak będzie to bez wahania wyjmę lampę z torby i będę robił zdjęcia z nią, jak nie ma światła to i z najlepszego i najwyższego ISO nic nie zrobisz. Lepiej walnąć lampą i wydłużając czas łapać zastane co będzie skutkować dobrym zdjęciem, niż mieć "kupę" i rzeźbić w niej za pomocą PS-a. Ja nie Michał Anioł
    Regulamin pkt 8.

  9. #39
    Początki nałogu Awatar GoomeX
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Poland - Poznań
    Wiek
    38
    Posty
    338

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Cytat Zamieszczone przez obcy21 Zobacz posta
    niż mieć "kupę" i rzeźbić w niej za pomocą PS-a. Ja nie Michał Anioł
    swój człowiek! Poprawiłeś mi humory tą kupą i Michałem Aniołem! Kapitalny tekst - sprzedam dalej

  10. #40
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: Canon 5D Classic do ślubów w 2015r ???

    Większość kościołów da się zrobić do iso 1600 i na świetle 2-2.8.
    Gorzej na ciemnej sali z czarnym sufitem

Strona 4 z 23 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •