Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Wątek: [Szymek] Pierwszy chrzest

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: [Szymek] Pierwszy chrzest

    chaos, i to straszliwy w mojej ocenie, niektóre kadry kompletnie nie przemyślane, ale to można poprostu oddać mniej zdjęć, jednakże obróbka jak już pisali koledzy... tragiczna, no leży po całości, rozumiem że niski kontrast to to w co chcesz isc ale przy bardzo słabej obróbce nie wyglada to dobrze, WB wszedzie inny, tutaj ciepło tutaj zimno tutaj popomarańczowo zielone twarze a zaraz dalej fioletowo/czerwono niebieskie. Wydaje mi się że powinieneś je od zera na nowo przerobić bo kadry w sumie można dobrać trochę lepiej tzn nie dawać czegoś co popsuje odbiór całosci, ale obróbka tutaj kompletnie niszczy ten reportaż . BW to nie tylko usunięcie koloru to nie tak działa no i jeszcze ta sepia, szybra rada daruj ją sobie, juz lepiej to w BW oddaj. Cwicz, co zrobisz
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  2. #32
    Dopiero zaczyna Awatar Szymek
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Płock
    Wiek
    29
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: [Szymek] Pierwszy chrzest

    Usiadłem do tych rawów jeszcze raz, ciężko jest mi coś więcej wyciągnąć, szczególnie mam problemy z wb jak kolega wyżej napisał.

    1. 2.3. 4. 5. 6. 7. 8.

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [Szymek] Pierwszy chrzest

    Podoba mi się zdjęcia nr 2 z 1 postu i zdjęcia 4 i 6 z dzisiejszej obróbki. Zdjęcia nie są sztuczne i pozowane, fajnie pokazują wydarzenie, podoba mi się też twoje kadrowanie
    Obróbka fatalna.

  4. #34
    Coś już napisał Awatar Rojja
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    49

    Domyślnie Odp: [Szymek] Pierwszy chrzest

    Odnośnie 1. Zdecydowanie tak wygląda syf na matrycy, ale.... ten syf jest tylko na jednym zdjęciu. Więc mogą to być ptaki

    Moim zdaniem nie panujesz nad balansem bieli. Jeśli tak jest to przejdź na BW i zrób to poprawnie.
    Tutaj masz wskazówkę jak do tego podejść: Zaawansowana konwersja zdjęć do czarno bieli w Adobe Lightroom Âť Blog Âť Fotografia ślubna i portretowa Wrocław Jacek Kawecki

    Ogólnie dużo ćwiczenia przed Tobą z reportażu
    www.robertjachim.pl - Canon 5D MK I + pasja i chęci

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: [Szymek] Pierwszy chrzest

    Popracuj nad obróbką... dużo czasu temu poświęć, to po pierwsze. Druga odsłona trochę lepsza, ale nadal sporo pracy. Wiadomo, kwestie co się komu podoba są bezdyskusyjne, ale tu widać, że chyba sam za bardzo nie wiesz co chcesz osiągnąć i na siłę kombinujesz. Dużo lepiej byłoby zostawić kolory w oryginale. Odszumowanie też mocno przegięte i te przepalenia...
    Po drugie kadry - za dużo przypadkowych pleców, twarzy, głów, nosów itd. Staraj się lepiej ustawić, aby wyeksponować temat. Tu za wiele się dzieje i to rozprasza.
    1. Świeca, przecież 3 ruchy pędzlem ją zamazują...
    2. Czyjaś głowa i pół pleców w kadrze, powinno być ciaśniej
    3. Lewy dolny róg...
    4. Księdza widać tylko dlatego, że ktoś się schylił, wystarczyło przesunąć się w prawo i wyszłyby wszystkie świece na ołtarzu - już byłoby znacznie lepiej
    5. Kadr OK, ale nikt poza ojcem nie zainteresowany głównym tematem, ja takie zdjęcia wyrzucam...
    6. Trochę w prawo i byłby cały ksiądz i brak pleców...
    7. Ucięty nos, albo pokazujemy więcej twarzy, albo odcinamy całkiem
    8. Tu OK, no może podniósłbym trochę aparat

    Na WB sposób jest taki, że dobrze przed całą uroczystością spróbować znaleźć balans dla różnych ujęć i próbować go zablokować. Znacznie ułątwia później obróbkę.

    Zdjęcia B&W nie wybiera się tak, ze coś uciekło - światło, ostrość itd. Najlepsze B&W powstaje nie przypadkiem, tylko z zamierzenia. Nie polega to na tym, że co ósme zrobię B&W, to ma mieć sens.

    Oglądaj dużo zdjęć, galerii, spróbuj z tego czerpać inspirację.

  6. #36
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: [Szymek] Pierwszy chrzest

    i to pokazuje ze to nie sprzęt robi zdjęcia tylko fotograf....

    kompletnie mi się nie podobają te ujęcia...a obróbka tragiczna...zdjęcia wyglądają jakby były robione tanim analogiem...jakieś takie zamglone

    na tej stronie ta obróbka jeszcze jako tako...ale na pierwszej to tragedia
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  7. #37

    Domyślnie Odp: [Szymek] Pierwszy chrzest

    Coś się zdjęcia nie wyświetlają, widać tylko same nr.

  8. #38
    Awatar Monika2402
    Dołączył
    Feb 2017
    Miasto
    Pabianice
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: [Szymek] Pierwszy chrzest

    Witam, odświeżę nieco wątek. Chciałabym zasięgnąć rady u Was, mianowicie, nigdy nie fotografowałam żadnych uroczystości kościelnych, a poproszono mnie o reportaż z Chrztu; czy przed Chrztem, dla formalności, pytacie księdza, o zgodę na fotografowanie, ewentualnie miejsc, z których moglibyście wykonywać zdjęcia- tak jak to bywa w przypadku ślubów?

  9. #39
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: [Szymek] Pierwszy chrzest

    Byłem na kilku chrztach dosłownie i za każdym razem byłem u księdza chwile porozmawiać. Raz sie zdarzyło wspominanie o kursie którego jeszcze nie zrobiłem ale na szczęście obyło sie bez problemu

  10. #40
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: [Szymek] Pierwszy chrzest

    Cytat Zamieszczone przez Monika2402 Zobacz posta
    pytacie księdza, o zgodę na fotografowanie, ewentualnie miejsc, z których moglibyście wykonywać zdjęcia
    Uważam, że z grzeczności wypada kilka słów zamienić; w dalszej części tekstu (link) podane są ogólne zasady współpracy:

    Wskazania Komisji Episkopatu Polski do Spraw Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego dotyczące fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgii

    cyt. "Fotograf lub operator winien zgłosić się odpowiednio wcześniej do proboszcza lub rektora oraz do prezbitera, który ma przewodniczyć celebracji, aby z nimi uzgodnić wszystkie szczegóły związane z miejscem i sposobem wykonywania swej czynności..."
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •