Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Ustawianie balansu bieli "z kartki" - pytania

  1. #1

    Domyślnie Ustawianie balansu bieli "z kartki" - pytania

    Witam.
    Mam kilka pytań, dotyczących ustawiania balansu bieli na podstawie wzorca - białej kartki.
    Po kilku dniach testów stwierdzam, że jest to bardzo skuteczna i wbrew pozorom, szybka metoda.

    1. Czy w Canonie 6D można korzystać z 2 ustawień WB w zależności od tego, czy używamy lampy, czy nie? Bardzo często focę na zmianę przy świetle zastanym lub z lampą i zmiana ustawień jest dla mnie bardzo uciążliwa.
    2. Czy korzystając z wzorca bieli - białej kartki, aparat ustawia tylko temperaturę barwową, czy także zabarwienie (chodzi o korekcję dominant zieleni lub niebieskiego) ? Zauważyłem, że za pomocą ręcznych ustawień temperatury barwowej nie jestem w stanie uzyskać takich efektów, jak na podstawie wzorca.
    3. Przy okazji, czy ktoś testował Datacolor SpyderCAPTURE PRO Total Camera Color & Autofocus Calibration - Datacolor Imaging Solutions ?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Ustawianie balansu bieli "z kartki" - pytania

    Cytat Zamieszczone przez slawexsdz Zobacz posta
    ...2. Czy korzystając z wzorca bieli - białej kartki, aparat ustawia tylko temperaturę barwową, czy także zabarwienie ...
    Sam sprawdź. Zrób zdjęcia w RAW z balansem wg wzorca i ręcznie, wrzuć do np. LR i zobacz jaki jest ustawiony balans i czym się różni.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Ustawianie balansu bieli "z kartki" - pytania

    Cytat Zamieszczone przez tlustyx Zobacz posta
    Sam sprawdź. Zrób zdjęcia w RAW z balansem wg wzorca i ręcznie, wrzuć do np. LR i zobacz jaki jest ustawiony balans i czym się różni.
    obawiam się że LR ustawi swój wyliczony balans bieli, obawiam się że nawet ustawienie "as shot" niewiele pomoże, LR kręci balansem jak mu się podoba a dodatkowo ma ograniczenia jeśli chodzi o ustawianie WB w tym temacie ograniczenia nie wyjdą ale w innych tak.
    dpp powinno być zgodne z tym co ustawia aparat.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •