Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: CANON 6D / JPG / 72 DPI-DLACZEGO NIE np.350 DPI ?

  1. #1

    Domyślnie CANON 6D / JPG / 72 DPI-DLACZEGO NIE np.350 DPI ?

    Witam!
    Zastanawiam się dlaczego po skopiowaniu zdjęcia z lustrzanki na komputer zdjęcie ma tylko 72 dpi... skoro w ustawieniach są zaznaczone JPG(te największe).
    Proszę o pomoc.

  2. #2
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 657

    Domyślnie Odp: CANON 6D / JPG / 72 DPI-DLACZEGO NIE np.350 DPI ?

    Temat całkiem niedawno wałkowany w kontekście innego body...
    http://www.canon-board.info/dla-pocz...on-600d-99321/

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: CANON 6D / JPG / 72 DPI-DLACZEGO NIE np.350 DPI ?

    Cytat Zamieszczone przez joannadlugosz Zobacz posta
    Witam!
    Zastanawiam się dlaczego po skopiowaniu zdjęcia z lustrzanki na komputer zdjęcie ma tylko 72 dpi... skoro w ustawieniach są zaznaczone JPG(te największe).
    Proszę o pomoc.

    poniewaz monitor ma rozdzielczosc WZGLEDNA 72 dpi.

    samo zdjecie ma tylko rozdzielczosc calkowita - iles tam pixeli.
    zdjecie samo w sobie nie ma liczby pixeli na cal . ma zapisane pixel po pixelu , calowita ich liczbe.
    ile bedzie na cal to zalezy od urzadzenia na jakim je prezentujesz.

  4. #4

    Domyślnie Odp: CANON 6D / JPG / 72 DPI-DLACZEGO NIE np.350 DPI ?

    Bechamot... nie wiem czy dobrze zrozumiałam:P
    "ile bedzie na cal to zalezy od urzadzenia na jakim je prezentujesz"... dlaczego w takim razie w przypadku amatorskiego SONY ALFA zawsze pisało 350 dpi?

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: CANON 6D / JPG / 72 DPI-DLACZEGO NIE np.350 DPI ?

    Cytat Zamieszczone przez joannadlugosz Zobacz posta
    Bechamot... nie wiem czy dobrze zrozumiałam:P
    "ile bedzie na cal to zalezy od urzadzenia na jakim je prezentujesz"... dlaczego w takim razie w przypadku amatorskiego SONY ALFA zawsze pisało 350 dpi?
    brak w polskiej literaturze fototechnicznej ( czytaj brak opisu na optycznych - o ile mi wiadomo) rozroznienia pomiedzy rozdzielczosca bezwzgledna i wzgledna.

    dpi - doths per inch - punktow na cal to jest cecha charakterystyczna urzadzenia wyjscia - czyli monitora , drukarki . to jest rozdzielczosc wzgledna - punktow na jednostke dlugosci.
    (dpi dotyczy urzadzenia wyjscia , ppi - pliku ale to abstrakt)

    mozna zapisac w exif rozdzielczosc np 350 dpi i na niektorych drukarkach jesli sie zaznaczy te opcje zostanie drukarka automatycznie nastawiowna na te rozdzielczosc wydruku.
    teraz nie wiem, ktore drukarki to maja. dla monitora to nie ma znaczenia , poniewaz monitory maja te sama, niezmienna gestosc rozkladu dotow ( punktow obrazowych ) .
    To jest najczescienj 72 dpi , czasem 92 , czasem ok 200 ( w tabletach apple - retina ).

    to jest w praktyce tylko dla nas rodzaj kalkulatora - mowi jaki bylby duzy obraz w calach gdyby go pokazac( wydrukowac ) w tylu dpi.

    tym sie nie przejmuj.

    rozdzielczosc zdjecia jesli je pokazujesz w calosci na monitorze, bedzie zawsze taka sama = ilosci PX monitora , niezaleznie czy zdjecie ma zapisane 5 milionow px czy 50 milionow px.

    slowem z drogiego canon 50 mpx bedziesz miec taka samo rozdzielczosc na monitorze jak z z aparatu 5 mpx - liczba pixeli zostanie przez system zredukowana do liczby pixeli monitora . niezaleznie ile dpi zapiszesz w pliku ( jesli ogladsz cale zdjecie na monitorze).

  6. #6
    Uzależniony Awatar PawelB
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    53
    Posty
    578

    Domyślnie Odp: CANON 6D / JPG / 72 DPI-DLACZEGO NIE np.350 DPI ?

    Cytat Zamieszczone przez joannadlugosz Zobacz posta
    Bechamot... nie wiem czy dobrze zrozumiałam:P
    "ile bedzie na cal to zalezy od urzadzenia na jakim je prezentujesz"... dlaczego w takim razie w przypadku amatorskiego SONY ALFA zawsze pisało 350 dpi?
    Bo do exifu producent może sobie wpisać co mu się żywnie podoba. Dopóki zdjęcie jest w formie pliku parametr dpi NIE MA ŻADNEGO ZNACZENIA i nie ma wpływu na jakość zdjęcia. Może mieć wartość 72, może mieć 300 a nawet 5000, zależy od wyobraźni
    Fomei PRV-3 w środku EOS 50D, EOS 10D, jakieś szkła i miejsce na nowe zakupy.

    Moje gnioty
    Moje gnioty 2

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •