Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Wątek: Canon 24-70 f/4L IS vs Tamron 24-70 f/2.8 VC - FIGHT!

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    51

    Domyślnie Canon 24-70 f/4L IS vs Tamron 24-70 f/2.8 VC - FIGHT!

    witam. Szukam uniwersalnego szkiełka do 5d2 i skłaniałem się do c24-70. Byłem wręcz przokonany, że to jedyna szłuszna droga, by znaleźć uniwersalne rozwiązanie z przyzwoitymi parametrami. Decyzja była już niemal powzięta - kwestia odpowiedniego egzemplarza i czasu. Po drodze jednak znajomy pochwalil isę, że kupił Tamrona 24-70/2,8 (w cene używanego c24-70/2,8) i jest zachwycony plastyką jakością obrazu. Znalazłem taki oto teścik w serwisie YT:

    https://www.youtube.com/watch?v=4nMmX7_ua_w

    I mam kolosalne wątpliwości co w obecnej sytuacji kupić. Niestety w mojej wsi (Gorzów Wlkp) nie ma porządnego sklepu foto, żeby pójść podopinać szkło i teścić...
    Czy są tu uzytkownicy tamrona? Argumenty w stylu, że mino wszystko tylko Canon nie przemawiają do mnie, choć cenię markę. W tym teście facet pokazał, że tamron świetnie radzi sobie zarówno w centrum jak i na brzegach.
    Prosze o opinie...

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Canon 24-70 f/4L IS vs Tamron 24-70 f/2.8 VC - FIGHT!

    Cytat Zamieszczone przez wizart Zobacz posta
    witam. Szukam uniwersalnego szkiełka do 5d2 i skłaniałem się do c24-70. Byłem wręcz przokonany, że to jedyna szłuszna droga, by znaleźć uniwersalne rozwiązanie z przyzwoitymi parametrami. Decyzja była już niemal powzięta - kwestia odpowiedniego egzemplarza i czasu. Po drodze jednak znajomy pochwalil isę, że kupił Tamrona 24-70/2,8 (w cene używanego c24-70/2,8) i jest zachwycony plastyką jakością obrazu. Znalazłem taki oto teścik w serwisie YT:

    https://www.youtube.com/watch?v=4nMmX7_ua_w

    I mam kolosalne wątpliwości co w obecnej sytuacji kupić. Niestety w mojej wsi (Gorzów Wlkp) nie ma porządnego sklepu foto, żeby pójść podopinać szkło i teścić...
    Czy są tu uzytkownicy tamrona? Argumenty w stylu, że mino wszystko tylko Canon nie przemawiają do mnie, choć cenię markę. W tym teście facet pokazał, że tamron świetnie radzi sobie zarówno w centrum jak i na brzegach.
    Prosze o opinie...
    Gdyby miał kupować szkło 24-70 na Twoim miejscu (przy widocznej w stopce szklarni) wziąłbym tego tamrona, z tego co wiem trzeba podobno szukać dobrej sztuki . Osobiście nie posiadam tamrona, testowałem 24-70/4 (bardzo dobre szkło), ale światło robi wg mnie duzą różnicę 2.8 vs 4.0. Przy wyborze zoom na dole ogniskowych u mnie zwyciężył szeroki kąt 16-35/4 (moja osobista preferencja), mam stałki pokrwające zakres od 15 mm do 400 mm.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Canon 24-70 f/4L IS vs Tamron 24-70 f/2.8 VC - FIGHT!

    Miałem tego Tamrona przez jakieś 4-5 dni i jednak kupiłem Canona C24-70/4 IS. Nie żałuję decyzji , bo kolory lepsze i plastyka też na 6D. Nie zależy mi aż tak bardzo na świetle jak na precyzyjnym AF-ie.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon 24-70 f/4L IS vs Tamron 24-70 f/2.8 VC - FIGHT!

    Miałem 2 Tamrony i nie kupie trzeciego obiektywu tej firmy. Co do Tamrona 24-70/2,8, to prawie się w niego obułem, ale na szczęście zrezygnowałem z zakupu po zamówieniu do sklepu.
    Teraz szukam ostrego używanego Canona 24-70/2,8 wer.I lub 28-70/2,8.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    Łódź
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Canon 24-70 f/4L IS vs Tamron 24-70 f/2.8 VC - FIGHT!

    Tu masz test, poczytaj: http://www.canon-board.info/testy-sp...-vc-usd-83586/ Na YT też sporo porównań.
    Ja jestem zadowolony, na cropie było średnio, na FF jest ok. Nie mam żadnych problemów z AF, czy One Shot czy AI Servo. Ale ja jestem tylko pstrykaczem.
    Canona nie macałem, nie wypowiadam się.

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Canon 24-70 f/4L IS vs Tamron 24-70 f/2.8 VC - FIGHT!

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Miałem 2 Tamrony i nie kupie trzeciego obiektywu tej firmy. Co do Tamrona 24-70/2,8, to prawie się w niego obułem, ale na szczęście zrezygnowałem z zakupu po zamówieniu do sklepu.
    Teraz szukam ostrego używanego Canona 24-70/2,8 wer.I lub 28-70/2,8.
    - na szczęście zrezygnowałem z zakupu ...
    - Teraz szukam ostrego używanego Canona ...

    Czy to jest twoja rzeczowa i wyczerpująca argumenty opinia?
    Czy możesz nam wskazać powody dla których "NA SZCZĘŚCIE"?
    Prosiłem o opinię użytkowników o argumenty typu: NIE ponieważ.... albo Tak bo.....

    Ale może słabo sie wgryzłem w toją optykę postrzegania... Oświeć mnie, proszę.

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: Canon 24-70 f/4L IS vs Tamron 24-70 f/2.8 VC - FIGHT!

    Mam tamrona 28-75/2.8 i za tą kasę to najlepszy zoom. Nie porywa jakoś wybitnie ale jest przyzwoity. Trzymam go jako bekap dla stałek i szkoda by mi było wydać na inny obiektyw do leżenia na zapasie 3k...

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Canon 24-70 f/4L IS vs Tamron 24-70 f/2.8 VC - FIGHT!

    Cytat Zamieszczone przez cubbus Zobacz posta
    Mam tamrona 28-75/2.8 i za tą kasę to najlepszy zoom. Nie porywa jakoś wybitnie ale jest przyzwoity. Trzymam go jako bekap dla stałek i szkoda by mi było wydać na inny obiektyw do leżenia na zapasie 3k...
    możesz wrzucić jakieś sample?

  9. #9

    Domyślnie Odp: Canon 24-70 f/4L IS vs Tamron 24-70 f/2.8 VC - FIGHT!

    Cytat Zamieszczone przez wizart Zobacz posta
    - na szczęście zrezygnowałem z zakupu ...
    - Teraz szukam ostrego używanego Canona ...

    Czy to jest twoja rzeczowa i wyczerpująca argumenty opinia?
    Czy możesz nam wskazać powody dla których "NA SZCZĘŚCIE"?
    Prosiłem o opinię użytkowników o argumenty typu: NIE ponieważ.... albo Tak bo.....

    Ale może słabo sie wgryzłem w toją optykę postrzegania... Oświeć mnie, proszę.
    Tamron 24-70/2,8 to słaba mechanicznie konstrukcja. O ile pancerny Canon 24-70 jest słoikiem na lata, to Tamron po 10 latach będzie żałosnym klekotem.
    Rozdzielczość obrazu wyraźnie ustępuje Canonowi 24-70/2,8 i 28-70/2,8. W zakresie 24-50 na f/2,8 jest słabo. A dla mnie f/2,8÷4,0 to podstawa.
    Stabilizacja charakterystyczna dla Tamronów - obraz przeskakuje przy jej włączeniu w jedną stronę.
    Powtarzalność AF słabo wypada w porównaniu z Canonami. Wyraźnie większa aberracja niż w Canonie na 70mm.

    Jak ktoś potrzebuje sporadycznie skorzystać z obiektywu, to niech się z nim męczy. Ja potrzebuję pewnego narzędzia i wiem, że nie będę z niego zadowolony. Odpuszczam temat Tamrona.
    Za mniejszą cenę można mieć Sigmę o podobnych właściwościach.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: Canon 24-70 f/4L IS vs Tamron 24-70 f/2.8 VC - FIGHT!

    Cytat Zamieszczone przez wizart Zobacz posta
    możesz wrzucić jakieś sample?
    Zobaczę jutro co mam i wrzucę. Jakieś tam testy mu robiłem. Jest na pewno mniej ostry na końcu niż 85/1.8 przy pełnej dziurze.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •