Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Głowica Triopo

  1. #11

    Domyślnie Odp: Głowica Triopo

    Triopo B-2N vs. panoramowanie

    Sam używam Triopo RS-3 w roli prostego statywu stołowego i jestem z tej głowicy zadowolony.
    Ostatnio edytowane przez r.ziomber ; 06-04-2015 o 19:08

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Głowica Triopo

    Salas - będąc w sklepie foto i oglądając między innymi głowicę Triopo specjalnie zwróciłem na to uwagę, chodzi o ten nie dający się płynnie regulować opór przy obracaniu głowicą w poziomie. Faktycznie jest dokładnie tak jak piszesz. Mając samą głowicę w ręku, bez statywu można zaryzykować stwierdzenie że ta regulacja w zasadzie nie działa w ogóle, ze statywem pewnie te odczucie trochę zanika. Specjalnie sprawdzałem to na dwóch głowicach i w każdej było tak samo. Więc nie sądzę żeby była to jakaś wada tylko zwyczajnie cecha tego produktu. Tak ma być i koniec kropka. Ale...na głowicy ekspozycyjnej zrobiłem coś takiego. Poluzowałem maksymalnie śrubę do blokowania tego obrotu. Trzymając jedną ręką podstawę głowicy, drugą trzymałem i zacząłem dość mocno i szybko wykonywać ruchy skręcające i odkręcające (to tak jak byś przykręcił głowicę do stołu i zaczął nią skręcać od lewej do prawej str w zakresie oko 180 stopni) Po kilku takich skrętach coś jakby w niej przeskoczyło albo się ułożyło i głowica zaczęła pracować dużo lżej ale z dającymi się wyczuć przycięciami. Trudno mi orzec czy się naprawiła czy posuła. Są w mojej głowie pewne obawy przed jej zakupem.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •