Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: "pomoc w wyborze aparatu/ obiektywu"

  1. #1
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie "pomoc w wyborze aparatu/ obiektywu"

    Jak piszę nie tam gdzie trzeba to proszę o korektę.
    Ale mam takie spostrzeżenie/sugestię a jak znam życie to "komputerowców ci u nas dostatek"
    Jak czytam forum to co chwilkę są tematy typu: jakie szkło, jaki aparat, który lepszy i w ogóle kopia kopii tematu.
    Kiedyś robiłem coś w podobie na temat win. Ale to było jeszcze w XX wieku. Podawało się jakie wino chcemy, do jakich potraw w jakiej cenie itepe itede a program zwracał listę butelek spełniających kryteria.
    Czy stworzenie czegoś takiego o aparatach i szkłach byłoby mocno kłopotliwe i czasochłonne? Ja pamiętam że to trudne nie było ale jak piszę wypadłem z obiegu a i narzędzia pewnie są już sporo lepsze.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: "pomoc w wyborze aparatu/ obiektywu"

    pomysł na pewno dobry, tylko ktoś by to musiał ogarnąć.
    Ja wspominałem w jakimś poście o czymś takim jak wypełnienie jakichś podstawowych danych przy zakładaniu tematów typu jaki aparat/obiektyw, gdzie trzeba by podać jakieś konkrety (cena, przeznaczenie sprzętu, jakiś posiadany do tej pory itd) o wiele łatwiej i szybciej można by konkretnie odpowiadać a nie nabijać bezsensownie posty i czekając aż założyciel wątku odpowie pięć razy i poda odpowiednią ilość informacji..
    SONY

  3. #3
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: "pomoc w wyborze aparatu/ obiektywu"

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    pomysł na pewno dobry, tylko ktoś by to musiał ogarnąć.
    Ja wspominałem w jakimś poście o czymś takim jak wypełnienie jakichś podstawowych danych przy zakładaniu tematów typu jaki aparat/obiektyw, gdzie trzeba by podać jakieś konkrety (cena, przeznaczenie sprzętu, jakiś posiadany do tej pory itd) o wiele łatwiej i szybciej można by konkretnie odpowiadać a nie nabijać bezsensownie posty i czekając aż założyciel wątku odpowie pięć razy i poda odpowiednią ilość informacji..
    No właśnie albo coś w ten deseń...
    Kiedyś co galeria to "moje ślubne" teraz "jaki aparat do cioci na balety".
    Rozumiem, że po to jest forum i dział dla początkujących ale myślę że takie usprawnienie sprawi że wszyscy będą szczęśliwsi.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  4. #4
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: "pomoc w wyborze aparatu/ obiektywu"

    Pozostałby tylko problem z leniwymi, którzy przejrzeli cały internet i nie znajdując odpowiedzi na nurtujące ich pytania zakładają wątek o temacie którego można poczytać kilka tematów niżej (kolejność zapisu wątków), tak było całkiem niedawno z wałkowaniem 70d, 600d.
    Sam pomysł uważam za bardzo dobry, jednak treść powinna zawierać chociaż odniesienie w postaci linków do podstaw fotografii, niektórzy bowiem poszukują aparatu, który w cudowny sposób uczyni ich zdjęcia niepowtarzalnie pięknymi. Ponieważ jesteśmy wzrokowcami, dobrze by było do takiego opisu dla poszukujących dodać kilka ( kilkanaście) poprawnych zdjęć wykonanych puszkami i obiektywami z niższych półek. Trafny byłby też krótki komentarz odnośnie optymalnych warunków stosowania sprzętu. Byłby to dobry zastrzyk wiedzy dla osób, które chcą czegoś więcej, niż wciskania spustu migawki w aparacie.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: "pomoc w wyborze aparatu/ obiektywu"

    chcący zrobi ładne zdjęcia każdą puszka,leń z 5 nie wyjdzie poza funkcje automat
    tu nie ma ograniczeń w sprzęcie , ograniczeniem jest tylko umysł
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #6
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: "pomoc w wyborze aparatu/ obiektywu"

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    chcący zrobi ładne zdjęcia każdą puszka,leń z 5 nie wyjdzie poza funkcje automat
    tu nie ma ograniczeń w sprzęcie , ograniczeniem jest tylko umysł
    "Trafiliście w sedno tarczy."
    Pomysł mój może i przedni ale w związku powyższym chyba zanika sens realizacji...
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: "pomoc w wyborze aparatu/ obiektywu"

    Żeby nie być leniem zabrałem dziś 5 na spacer

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: "pomoc w wyborze aparatu/ obiektywu"

    Ja mam taki pomysł na program albo algorytm zastępujacy lekarza. Znajomy doktór się skarżył, że ludzie przychodza ciagle z tymi samymi problemami, bo kaszle, bo ma katar i goraczkę, a każdy myśli, że jego przypadk jest inny czy wyjatkowy, i nie można ich odesłać do FAQa.. Trzeba udawać, że się słucha , a i tak wiadomo, że każdy ma to samo - aspiryna, czy tetracylina, syrop, jak sraczka to lewatywa, jak bolak to maść i następny. 99% ludzi bierze 1% leków. Tak samo jest z puszkami i słoikami - nie ma ich tak dużo. Prawdę mówiac, algorytm byłby lepszy od przeciętnego doktora, bo nie zapomniałby o nic zapytać. Wizyty i rozmowy czy to osobiście czy na forum to czysta strata czasu i pieniędzy i bałagan, dopiero jak już wiadomo, że trzeba coś wyciać, to się idzie do chirurga, a ze sprzętem na Żytnia.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  9. #9
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: "pomoc w wyborze aparatu/ obiektywu"

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Ja mam taki pomysł na program albo algorytm zastępujacy lekarza. Znajomy doktór się skarżył, że ludzie przychodza ciagle z tymi samymi problemami,
    Moja koleżanka "znachorka" mówiła dokładnie to samo. A na dodatek ludzie przyłażą i ględzą o bzdetach zabierając tym samym czas ludziom naprawdę potrzebującym. Rozwiązaniem byłoby wprowadzenie opłaty np. 2 złote od wizyty i wówczas przychodziliby tylko ci co się źle mają a nie stare baby na pogaduszki o wnuczkach i "po receptę przy okazji".
    Co do puszek to kolejny pieryliardszabanasty wątek pod hipotetyczną aplikacją:
    "przekopałem forum, użyłem szukajki, skorzystałem z aplikacji ale pomóżcie, bo ten ma światełko a ten antenkę. Co wybrać?"
    Jak kolega wcześniej napisał rozwiązanie jest jedno: ruszyć mózg i tylną intymną część ciała.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: "pomoc w wyborze aparatu/ obiektywu"

    Trothliku, "Zostaw, zostaw. Tamtego świata się nie da uratować."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •