Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Canon 6D - pytania początkującego operatora

  1. #11
    Początki nałogu Awatar grzegorzki
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Cavan / Kielce
    Posty
    369

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    Jak fotografować, żeby fotka była wykonana poprawnie pod względem nasycenia poszczególnych kolorów?

    Proste, należy dobierać właściwe oświetlenie.
    6D - EF 24-70/2.8L USM + EF 50/1.8 II + EF 70-300/4-5.6 IS USM + EF 85/1.8 USM - 580EX II + YN565EX + YN568EX- YN-622C - Bowens 500R kit + akcesoria
    Nie mnie się wtrącać biskupom w robotę.

  2. #12

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Przejdź na system NTSC - będziesz miał 30 fps.

    Powodem braku płynności jest pewnie hardware/software na którym ogladasz te filmiki.
    Czy możesz rozwinąć tę myśl? W jaki sposób chcesz uzyskać 30FPS z aparatu, który fabrycznie ma mozliwość rejestracji 25 FPS ?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Przejdź na system NTSC - będziesz miał 30 fps.

    Powodem braku płynności jest pewnie hardware/software na którym ogladasz te filmiki.
    Czy możesz rozwinąć tę myśl? W jaki sposób chcesz uzyskać 30FPS z aparatu, który fabrycznie ma mozliwość rejestracji 25 FPS ?


    Ok, umieszczam przykładowy film:
    teledysk

    Na monitorze 27 cali obraz lata jak cholera. Sorry za jakość, nie miałem jeszcze wtedy stabilizacji.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    Cytat Zamieszczone przez slawexsdz Zobacz posta
    Czy możesz rozwinąć tę myśl? W jaki sposób chcesz uzyskać 30FPS z aparatu, który fabrycznie ma mozliwość rejestracji 25 FPS ?


    Ok, umieszczam przykładowy film:
    teledysk

    Na monitorze 27 cali obraz lata jak cholera. Sorry za jakość, nie miałem jeszcze wtedy stabilizacji.
    Ustaw sobie aparat na NTSC zamiast PAL i magicznie będzie 30 fps tak jak u mnie. Mozesz wtedy robić śluby w USA.


    Nie wiem jak czuły jesteś, ale mnie tam nic nie lata na monitorze 27 cali. Przy panningu jest nie całkiem płynnie, ale to nie jest wg mnie skutek za małego fps (nie jestem specjalista od video). Natomiast kedy aparat jest nieruchomy to jest całkiem dobrze, bo tam wielkiego ruchu nie ma.

    Ogladałeś to na różnych komputerach?
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    Zrobiłem testy, tak jak pisałeś. Dzięki w ogóle za radę z tym NTFS - wskoczyło faktycznie na 30 klatek. Obraz jednak nadal nie jest płynny. Sprawdzałem na różnych monitorach, im większy monitor, tym gorzej.

    Dla przykładu, przy 60 FPS (1280p) obraz wygląda idealnie pod względem płynności.

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    Przy 25p nie będzie idealnej płynności przy panningu. Ja to zawsze robię na 50i albo "p". A jeszcze szczególnie jest to upierdliwe przy matrycy FF gdzie jest międzyliniowe sczytywanie. Cudów nie ma niestety.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 30-03-2015 o 22:10
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    Czyli ogólnie matryca FF gorsza od APS-c, jeśli chodzi o płynność?
    Nasuwa mi się wniosek, że do canonowania lepszy byłby 7d II - matryca APS-c, 60FPS przy Full HD

  7. #17
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    Niekoniecznie. W 5D mkIII jest to dużo lepiej zrobione i obraz jest bardziej płynny.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #18

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    A co konkretnie jest lepiej zrobione? Dalczego tak się dzieje, skoto oba aparaty mają 30 FPS ?

  9. #19
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    Matryca. Sposób sczytywania. Liczba pikseli. itd.

    BTW: w kamerach wcale nie potrzebujesz mnożyć fpsów żeby mieć bardzo płynny obraz.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #20

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    No ale z tą liczbą pikseli chyba przesadziłeś :d Co to ma do rzeczy? gdzieś słyszałem, że oba aparaty mają identyczną - tę samą matrycę.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •