Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Canon 6D - pytania początkującego operatora

  1. #1

    Domyślnie Canon 6D - pytania początkującego operatora

    Witam.
    Od 4 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Canona 6D. Niestety, mam pewne pytania, związane z rejestracją filmów i robieniem zdjęć.
    1. W trakcie oglądania zarejestrowanych materiałów, szczególnie na dużym monitorze, występuje zjawisko braku płynności w filmie. Canon oferuje możliwość rejestracji filmów Ful HD z szybkością 25 klatek na sekundę (dzięki Magic Lantern nieco ponad 26), ale to stanowczo za mało, aby można było mówić o pewnym komforcie. Często nawet laicy, oglądajac materiały pytają, dlaczego ten obraz tak "migocze"?

    Czy jest jakiś sposób, aby przejścia poszczególnych klatek były bardziej płynne?

    2. Kolejny mankament to "przebarwianie" zdjęć. Zjawisko występuje, gdy fotografowany obiekt znajduje się np. na tle brązowej ściany. Kolory są wówczas nienaturalne, skóra przyjmuje kolor otoczenia, zdjęcie jest nieestetyczne i przesycone brązami. Czasami pomaga manualna korekcja kolorów w ustawieniach, ale i tak nie jestem zadowolony z efektów.

    Jak fotografować, żeby fotka była wykonana poprawnie pod względem nasycenia poszczególnych kolorów?
    Ostatnio edytowane przez slawexsdz ; 29-03-2015 o 17:06

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    Obraz migocze, czy brak płynności ruchu? Jakie oświetlenie? Sztuczne, czy naturalne?
    Co do kolorystyki to ustaw poprawnie WB i powinno być OK, no chyba że światło odbija się od kolorowej ściany dając mocny zafarb wtedy samo WB może być mało.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    cześć, dzięki za szybką reakcję.
    1. Źle się wyraziłem, nie chodzi o migotanie, tylko o brak płynności ruchu, związany ze zbyt małą liczbą FPS.
    2. Chodzi o taki właśnie "zafarb", nie o źle ustawiony WB. Nie mam pojęcia co z tym zrobić.

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    119

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    1. Wydłuż naświetlenie klatek, przy okazji iso zmniejszysz.
    2. WB + krzywe
    | D7100 | 12-24/4 | 70-200/2.8 | 150-600/5-6.3 |

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    1. Nawet przy ISO 100 powstaje ten sam problem. Naświetlanie zwykle przy FPS 25 ustawiam na 50, chyba że robię statyczne ujęcia i zależy mi na jak najniższej czułości - wtedy 25.
    2. Tak, ale to już bardziej obróbka w PS, bo nie za bardzo wyobrażam sobie ustawianie przed każdym zdjęciem WB-Przesuw/Bkt w aparacie, bo efekt i tak nie jest taki, jaki bym chciał. C6D czasem wariuje, jeśli chodzi o barwy. Uważam, że zdjęcie powinno być wykonane poprawnie już na etapie rejestrowania surowego materiału.
    Ostatnio edytowane przez slawexsdz ; 29-03-2015 o 18:16

  6. #6
    Początki nałogu Awatar Adlatus
    Dołączył
    Jul 2010
    Miasto
    Puszczykowo
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    Cytat Zamieszczone przez slawexsdz Zobacz posta
    2. Tak, ale to już bardziej obróbka w PS, bo nie za bardzo wyobrażam sobie ustawianie przed każdym zdjęciem WB-Przesuw/Bkt w aparacie, bo efekt i tak nie jest taki, jaki bym chciał. C6D czasem wariuje, jeśli chodzi o barwy. Uważam, że zdjęcie powinno być wykonane poprawnie już na etapie rejestrowania surowego materiału.
    Pozostaje ustawienie WB dla sceny na szarej karcie.

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    Cytat Zamieszczone przez slawexsdz Zobacz posta
    1. Nawet przy ISO 100 powstaje ten sam problem. Naświetlanie zwykle przy FPS 25 ustawiam na 50, chyba że robię statyczne ujęcia i zależy mi na jak najniższej czułości - wtedy 25.
    2. Tak, ale to już bardziej obróbka w PS, bo nie za bardzo wyobrażam sobie ustawianie przed każdym zdjęciem WB-Przesuw/Bkt w aparacie, bo efekt i tak nie jest taki, jaki bym chciał. C6D czasem wariuje, jeśli chodzi o barwy. Uważam, że zdjęcie powinno być wykonane poprawnie już na etapie rejestrowania surowego materiału.
    Niejeden raz słyszałem że są narzekania na 6D jeśli chodzi o płynność ruchu /znajomy poruszał ten problem przy okazji szybkich panoram). Cóż, może zwyczajnie potrzebujesz kamery, 6D to aparat fotograficzny, filmowanie to w nim jedynie dodatek.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 29-03-2015 o 23:32
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2013
    Miasto
    Otwock/Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    wstaw jakiś filmik gdzie widać problem, zobaczymy i pomyślimy jak pomóc
    x-pro2 + x-t10 | 23 2.0 + 50 2.0

    Portfolio
    Ślubnie

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    Łódź
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    WB czasem wariuje, trzeba poprawiać w post procesie

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon 6D - pytania początkującego operatora

    Przejdź na system NTSC - będziesz miał 30 fps.

    Powodem braku płynności jest pewnie hardware/software na którym ogladasz te filmiki.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •