Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Jaki monitor do 1000zł ?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Jaki monitor do 1000zł ?

    KrZyChUM - mi chodziło tylko o rzetelną informację sprzedawcy, który mówił tylko o 50 tys. h możliwej pracy monitora LCD eizo, bez info jakie niesie to za sobą skutki i wg mnie potencjalny Klient mógł być wprowadzany w błąd gdyż sądził, że monitorowi zostało jeszcze pół życia z parametrem jasności jak na początku życia.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 256

    Domyślnie Odp: Jaki monitor do 1000zł ?

    Cytat Zamieszczone przez respecta Zobacz posta
    Witam
    Chciałbym kupić monitor do amatorskiej obróbki, niestety kwota jaką dysponuję to zaledwie 1000zł. Obecnie pracuję na starym wysłużonym LCD 19'.
    Kompletnie nie wiem czym się sugerować szukając następcy i posiadając taką kwote, dlatego prosiłbym o pomoc i polecenie jakiegoś. Co sądzicie np. o LG MP65hg ?

    Dziękuję z góry
    https://photographylife.com/gear-gui...purchase-guide -> * Budget -> NEXT -> * Up to $300 USD -> NEXT:

    Asus PA238Q - cena minimalnie przekracza 1000 zł

    NEC EA232WMI - przekracza założony przez Ciebie budżet na zakup o kilka stów

    Dell UltraSharp U2312HM - brak w sprzedaży nowych egzemplarzy na rynku polskim

    ViewSonic VP2365-LED - brak w sprzedaży nowych egzemplarzy na rynku polskim

    Dorzuć ze dwie dychy do tego swojego tysiąca i kup sobie tego Asusa. Tu masz dane techniczne: Monitory - PA238Q - ASUS Będziesz miał na niego 36 m-cy (czyli 3 lata) gwarancji producenta. Nie wiem w którym sklepie go lepiej kupić bo w żadnym gdzie jest teraz dostępny nie mam konta, z takich zaufanych (o ile można użyć tego słowa) to chyba będą neo24.pl i morele.net - sprawdź sobie opinie na ich temat w Internecie.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 27-03-2015 o 02:20

  3. #13

    Domyślnie Odp: Jaki monitor do 1000zł ?

    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  4. #14
    Dopiero zaczyna Awatar max5
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Jaki monitor do 1000zł ?

    mam starego bardzo s1910 wyświecone tylko 10800 godzin jasność ustawiona na 60% oczywiście kalibrowany eye one 2, tak dwa razy w roku i jest ok do domowej zabawy

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Jaki monitor do 1000zł ?

    Cytat Zamieszczone przez max5 Zobacz posta
    mam starego bardzo s1910 wyświecone tylko 10800 godzin jasność ustawiona na 60% oczywiście kalibrowany eye one 2, tak dwa razy w roku i jest ok do domowej zabawy
    Czy to znaczy, że należy zalecać kupno starego S1910 w nie wiadomo jakim stanie? Przecież to równie dobrze może być niezła mina.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  6. #16
    Dopiero zaczyna Awatar max5
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Jaki monitor do 1000zł ?

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Czy to znaczy, że należy zalecać kupno starego S1910 w nie wiadomo jakim stanie? Przecież to równie dobrze może być niezła mina.
    a to śmieszne bo kupiłem go dzięki radom na forum MVA , w moim przypadku miał być tani, a czy zajechany to napisałem ile ma wyświecone i nikt nikomu nie każe kupować zajechanego tego czy innego

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 053

    Domyślnie Odp: Jaki monitor do 1000zł ?

    Cytat Zamieszczone przez koraf Zobacz posta
    Wg FAQ na eizo : Monitor LCD może pracować około 50 000 godzin. Przy czasie pracy około 30 000 godzin, jasność świetlówek spada do 60% początkowej jasności monitora, o czym już sprzedawca nie specjalnie informuje . Co jest raczej jasne jeżeli monitor ma ok. 25 tys godz. pracy.
    Ale chodzi o pracę na 100% jasności?
    Ja używam EIZO FORIS FS2333 - ale z racji że obrabiam wieczorami to zawsze nieco ponad 30% jasności, a 50% nigdy nie przekroczyłem. To chyba żywotność jest inna.
    W ogóle 30% to granica gdzie jeszcze zakres tonalny jest w miarę.
    Jak to porównać bo ktoś ma ileś tam godzin pracy zarejetrowane przez monitor, ale jednem ma na 30% a drugi na 100%, a to chyba ma znaczenie?

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Jaki monitor do 1000zł ?

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Ale chodzi o pracę na 100% jasności?
    Ja używam EIZO FORIS FS2333 - ale z racji że obrabiam wieczorami to zawsze nieco ponad 30% jasności, a 50% nigdy nie przekroczyłem. To chyba żywotność jest inna.
    W ogóle 30% to granica gdzie jeszcze zakres tonalny jest w miarę.
    Jak to porównać bo ktoś ma ileś tam godzin pracy zarejetrowane przez monitor, ale jednem ma na 30% a drugi na 100%, a to chyba ma znaczenie?
    Chodziło mi tylko o rzetelną informację sprzedawcy , kto i jaki poziom podświetlenia preferuje to jest jego wybór.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Jaki monitor do 1000zł ?

    Cytat Zamieszczone przez koraf Zobacz posta
    Chodziło mi tylko o rzetelną informację sprzedawcy , kto i jaki poziom podświetlenia preferuje to jest jego wybór.
    Z kondycją podświetlenia jest bardziej pochrzanione niż by się wydawało. Monitory z Allegro, w znakomitej większości "poleasingowe" to sprzęt demontowany z biur/urzędów i przeznaczony do utylizacji. Z reguły to złom, ale można trafić rodzynek, tylko trzeba samemu przebierać i sprawdzać. Warunki w jakich pracowały przez kilka lat to jasno oświetlone wnętrza, ustawione na 100% jaskrawości, więc ich liczniki można spokojnie potraktować x6. Pomijając fałszerstwa liczników. Problem w znacznie mniejszym stopniu dotyczy LCD z podświetleniem diodowym, ale to są nowsze generacje i ich się jeszcze nie złomuje.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •