Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57

Wątek: Jaka lustrzanka dla podróznika? Bardzo prosze o poradę

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dla podróznika? Bardzo prosze o poradę

    Cytat Zamieszczone przez namoamo Zobacz posta
    To ze nie widzisz różnicy między FF a APS-C wie każdy tutaj. Nie musisz wciąż tego powtarzać. I dlaczego mieszasz komuś, utrudniasz wybór. Pytanie jasno i klarownie zadane, który z trzech konkretnych modeli wybrać.
    Słusznie, skoro uważasz że mia123 nie potrafi rozróżnić systemów/puszek, dzięki

    mia123

    Uważam, że kupno pełnej klatki ma sens wtedy, gdy samemu obrabia się zdjęcia, drukuje duże formaty, używa się dobrych obiektywów, itd.
    Gdy dotyczy to Ciebie to kup 6D i resztę kasy (zbieraj) na dobre obiektywy

    W przeciwnym przypadku APS-C w całości spełni oczekiwania, zaoszczędzi kasę, ...., kup 7D2 i obiektywy EF-S
    Ale warto także zajrzeć do EOS M3, lada chwila/jutro pojawi się w sklepie. To też klasa EOS, APS-C ... ale bez lustra. Idealny do podróży.
    Canon EOS M3 dostępny od 26 marca - Optyczne.pl

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 25-03-2015 o 13:06
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #22
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dla podróznika? Bardzo prosze o poradę

    Może tak skupić się na temacie zamiast na kolejnej wojnie o pietruszkę?

  3. #23

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dla podróznika? Bardzo prosze o poradę

    Cytat Zamieszczone przez mia123 Zobacz posta
    Witam,

    W obecnej chwili jestem posiadaczką Canona 30D. Niestety aparat już swoje przeżył i mam z nim coraz większe problemy. Dlatego chciałam kupić nowy. Nie będę ukrywać, że latami za mną chodził zakup pełnej klatki.
    Teraz stoję przed dylematem co wybrać - 5d mark III, 6d czy 7d mark II. Wiem, że rozbieżności cenowe są spore, jednak jak mam kupić coś na lata to ew. mogę wydać więcej.

    5d mark III zapewne jest super aparatem, ale jednak cena... więc cały czas myślę o tych wersjach trochę tańszych. Może ta pełna klatka nie jest aż tak ważna? Zdjęcia robię głównie podczas podróży (waga ma znaczenie), chciałbym też kręcić nim filmy, ale akurat taka opcje mają wszystkie 3

    Bardzo proszę o poradę, bo już kompletnie zgłupiałam. Za każdą informację będę bardzo wdzięczna.

    Ania
    Jak chcesz tanią lustrzankę to tylko 6D, ale jak korzystasz z bocznych punktów AF to raczej 5D3.
    W dobrej cenie są teraz Canony 1D mkIV APS-H. Wczoraj był na Allegro z małym przebiegiem za 7050zł z Wa-wy.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  4. #24

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dla podróznika? Bardzo prosze o poradę

    Fotografuję już ponad 10 lat. Zdjęcia sama obrabiam, a od nowego aparatu oczekiwałabym jednak większej jakości niż od tego co akurat mam. Z Canona 30d byłam zadowolona, ale zawsze chciałam więcej. Co do Canona 6d zastanawiam się nad punktami AF, bo jest ich mało z tego tylko jeden krzyżowy, w 7d i 5dm3 jest ich zdecydowanie więcej.
    Nie będę ukrywać, że mam spory dylemat, bo chciałabym małe, lekkie i dobrej jakości.

    Mieliście jakieś doświadczenia z EOS M3? Czy ma to w ogóle jakaś szansę konkurować z lusterkowcami?

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dla podróznika? Bardzo prosze o poradę

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Uważam, że kupno pełnej klatki ma sens wtedy, gdy samemu obrabia się zdjęcia, jp
    qrde ja sie na prawde nie czepiam , ale to sa zupelnie bezsensowwne rady.

    wlasnie dlatego ze aps-c daje " z natury" gorszy obraz , wymaga bardziej zaawansowanej obrobki w celu skompensowania, na ile to mozna ,slabosci wynikajacych z mniejszej matrycy.

    wlasnie FF pozwoli na uzyskanie lepszego obrazu bez koniecznosci dodatkowej obrobki.

    bez obrobki dostaniesz z FF to , co byc moze uda sie uzyskac z aps jakimis specjalnymi zabiegami, jesli w ogole to bedzie mozliwe .

    a jesli chcesz tworzyc obraz swiadomie to i jeden i drugi wymaga obrobki bardziej zaawansowanej niz robi to Automat w puszce.

  6. #26

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dla podróznika? Bardzo prosze o poradę

    Cytat Zamieszczone przez mia123 Zobacz posta
    ...Mieliście jakieś doświadczenia z EOS M3? Czy ma to w ogóle jakaś szansę konkurować z lusterkowcami?
    No i wszystko jasne. Kup sobie Canona 70D, do video też się nadaje.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  7. #27

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dla podróznika? Bardzo prosze o poradę

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    No i wszystko jasne. Kup sobie Canona 70D, do video też się nadaje.
    Nie rozumiem czemu jasne?

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dla podróznika? Bardzo prosze o poradę

    Cytat Zamieszczone przez mia123 Zobacz posta
    Fotografuję już ponad 10 lat. Zdjęcia sama obrabiam, a od nowego aparatu oczekiwałabym jednak większej jakości niż od tego co akurat mam. Z Canona 30d byłam zadowolona, ale zawsze chciałam więcej. Co do Canona 6d zastanawiam się nad punktami AF, bo jest ich mało z tego tylko jeden krzyżowy, w 7d i 5dm3 jest ich zdecydowanie więcej.
    Nie będę ukrywać, że mam spory dylemat, bo chciałabym małe, lekkie i dobrej jakości.

    Mieliście jakieś doświadczenia z EOS M3? Czy ma to w ogóle jakaś szansę konkurować z lusterkowcami?
    EOS M3 dopiero "wychodzi". Opisy/specyfikacja są bardzo dobre ale na pierwsze testy trzeba poczekać.
    I to na testy obiektywne renomowanych, niezależnych "firm" (DxO, Optyczne, dpreview,...) a nie zwolenników lub przeciwników.
    To jest klasa EOS, nie ma lustra i wizjera optycznego, elektroniczny można dokupić, wymienne obiektywy zarówno EF-M jak i EF oraz EF-S.
    Jednak (moim zdaniem) dopinanie obiektywów EF to trochę jak strzał w stopę, traci się mały rozmiar EF-M

    (Prawie) każda puszka ma jakieś lepsze i gorsze cechy.
    Ważne jedynie czy dla Twojego sposobu używania puszki oraz prezentacji zdjęć ma to znaczenie.

    To że np. ktoś bardzo "obstaje" przy super rozdzielczości którą daje dopiero puszka 24 Mpix ale prezentuje zdjęcia tylko w necie/na monitorze gdzie trzeba zredukować do poniżej 2 Mpix lub robi wydruki gdzie tylko 8 Mpix jest potrzebne to jest to czysty szpan/nieporozumienie.

    Na przykład mam 5D3 ale dla mojego focenia nie jest istotna szybkość bocznych AF, z ręki (prawie) zawsze używam punktu środkowego a ze statywu nie używam AF

    Musisz sama ze sobą "uzgodnić" jakie funkcje/cechy są ważne i w jakiej kolejności.
    I potem patrzeć na systemy/puszki.
    To kompromis, trudny, ja też przed podobnym "stoję" czy dokupić M3

    Z tego co napisałaś o sobie ( i jeśli przewidujesz wydruki) to radzę kup 6D.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 25-03-2015 o 14:15
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dla podróznika? Bardzo prosze o poradę

    Cytat Zamieszczone przez mia123 Zobacz posta
    ...Canona 6d zastanawiam się nad punktami AF, bo jest ich mało z tego tylko jeden krzyżowy,...
    Jeden krzyżowy, ale za to bardzo celny. Pozostałe też są niezłe pod warunkiem w miarę przyzwoitego światła.
    Jak często korzystasz z bocznych punktów?
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  10. #30
    Dopiero zaczyna Awatar max5
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Jaka lustrzanka dla podróznika? Bardzo prosze o poradę

    Podanie konkretnego modelu łatwe nie jest bo każdy ma swoje preferencje, warto brać pod uwagę w tej sytuacji priorytety takie jak waga, rozmiar, uszczelnienie, i jakość wykonania. Faktem jest że takich cech ma więcej coś z FF bo trzeba pamiętać o uszczelnianych i solidnych szkłach czego w APS-C nie uświadczy.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •