Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [don_mateo90] Długi weekend majowy 2014 r.

  1. #1

    Domyślnie [don_mateo90] Długi weekend majowy 2014 r.

    Cześć. Są to moje początki fotografowanie więc liczę na każdą poradę, pomoc, ale jak i również krytykę. Ale do rzeczy. W długi weekend majowy a konkretnie 1 maja postanowiłem wybrać się w okolice Ojcowskiego Parku Narodowego. Zawsze chciałem tam pojechać ponieważ chciałem zobaczyć Maczugę Herkulesa jak i też Zamek na Pieskowej Skale gdzie kręcony był film na podstawie powieści Williama Makepeace Thackeraya "Pierścień i Róża"


  2. #2
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [don_mateo90] Długi weekend majowy 2014 r.

    Ot pstryki.
    Obróbka, jeśli była to leży jak plan pięcioletni.
    Niebo przepalone. Przydałby ci się polar albo szara połówka albo i jedno i drugie.
    Numeruj zdjęcia.
    Oprócz zdjęcia drugiego nie bardzo można zmiarkować co chciałeś pokazać. Motyw przewodni jakoś umyka.
    Przynajmniej dla mnie.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [don_mateo90] Długi weekend majowy 2014 r.

    Nie jestem specjalistą tylko amatorem, ale kilka spostrzeżeń napiszę:

    1) Całkiem niezły obrazek, ale trzeba nad nim popracować - niebo za mało wyraziste, słońce zbyt wysoko.
    2-3) Do szuflady - takie "pstryki", pora nie było odpowiednia, 2 - za dużo ludzi dookoła (jak dla mnie), foto z serii Tam byłem.
    4) Ma potencjał - przesunąć kadr i wymazać paskudne ogrodzenie, przyciemnić górę,
    5) Do szuflady
    6) Wykadrować PG narożnik, bez dachów i popracować nad niebem, a będzie zielony widoczek.

    Ale wiesz, to są moje kompletnie amatorskie uwagi.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 21-03-2015 o 21:57

  4. #4
    Uzależniony Awatar tryton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    557

    Domyślnie Odp: [don_mateo90] Długi weekend majowy 2014 r.

    Wskazówki:
    1. Światło - za twarde. Lepiej wcześnie rano lub późnym popołudniem albo gdy słońce jest za lekką chmurką.
    2. Niebo - trzeba tego pilnować, bo gdy wychodzi białe, to zdjęcie traci. Ale wcale nie musi być niebieskie - ważne, żeby się coś tam znajdowało, np. widoczna struktura chmur, a nie biała plama (przydatne są filtry typu szara połówka).
    3. Kadrowanie:
    a) na pierwszym dałbym więcej drogi, bo kręta droga stanowi dobry element jako linia prowadząca wzrok.
    b) na drugim za to bym w ogóle uciął drogę bo wprowadza bałagan.
    c) trzecie ok
    d) czwarte - mniej z lewej (latarnia bruździ) i więcej z prawej (brakuje skale), poza tym boli trochę ucięte drzewo u góry.
    e) piąte i szóste sam nie wiem.

    To tak na początek, żeby dać temat do pracy
    I nie zniechęcać się
    I robić dalej z uwzględnieniem uwag

    ps. Punkty 1-3 to numeracja uwag a nie zdjęć (a zdjęcia trzeba ponumerować zawsze).
    Ostatnio edytowane przez tryton ; 25-03-2015 o 19:11
    Tryton
    --------------------------------------------------------------
    5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

  5. #5
    Zablokowany
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: [don_mateo90] Długi weekend majowy 2014 r.

    Na pierwszy rzut oka drażni mnie to niebo. Poza tym mają potencjał

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •