Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Przesiadka z 60D na G16 czy coś innego??

  1. #11

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 60D na G16 czy coś innego??

    Ten argument też nie jest trafiony:
    Compare camera dimensions side by side

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 60D na G16 czy coś innego??

    Cytat Zamieszczone przez quent Zobacz posta
    Ten argument też nie jest trafiony:
    Compare camera dimensions side by side
    Ale jaki ma sens takie porównanie skoro jeden aparat jest bez obiektywu?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 60D na G16 czy coś innego??

    Miał być o "wiele mniejszy" a nie jest. Zaledwie po kilka mm z każdej strony.
    Doczepiony naleśnik nie zrobi różnicy. Dużej różnicy nie zrobi też zresztą choćby np. 16-50 mm f/3.5-5.6 PZ OSS.
    Ważne, że w ogóle jest możliwość zmiany obiektywu. Dla kogoś kto chce zmienić lustro na.... to przecież jedna z głównych zalet.

  4. #14
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 60D na G16 czy coś innego??

    Oczywiście że zrobi różnicę. Naleśnik to nie zoom, a zoom o większym zakresie to ogór który doczepiony do takiego maleństwa powoduje źe cały zestaw robi się nieergonomiczny i bez sensu. Porównywanie tego ze wszystkomającym kompaktem nie ma sensu. I piszę to nie na podstawie tego co się naczytałem w necie tylko jako posiadacz takich aparatów.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 16-04-2015 o 23:11
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 60D na G16 czy coś innego??

    Nie tak znowu ogór:
    Compact Camera Meter

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 60D na G16 czy coś innego??

    Ale porównujesz gruszki z jabłkami. Porównywalny zoom będzie pewnie większy od całej alfy (jeśli w ogóle jest taki).
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 60D na G16 czy coś innego??

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    a zoom o większym zakresie to ogór który doczepiony do takiego maleństwa powoduje źe cały zestaw robi się nieergonomiczny
    No widzisz, a ja jestem przekonany, że mój lumix GF2 razem z niedrogim 45-150 (mnożnik przy Micro 4/3 to 2) jest bardzo wygodny, a z G X Vario PZ 14-42mm do każdej kieszeni mi wchodzi (złożony ma 2 centymetry). A jak będę chciał, to inny obiektyw dokręcę, choćby G 42,5mm f1.7 i mam czym portret zrobić. Trochę czasem denerwuje ten dotykowy ekran, ale w sumie tam, gdzie liczą się wymiary, to z własnego doświadczenia powiem, system Micro 4/3 , właśnie w tych najmniejszych korpusach, może doskonale się sprawdzać, bo u mnie właśnie doskonale się sprawdza.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 60D na G16 czy coś innego??

    Cytat Zamieszczone przez Janusz_K Zobacz posta
    No widzisz, a ja jestem przekonany, że mój lumix GF2 razem z niedrogim 45-150 (mnożnik przy Micro 4/3 to 2) jest bardzo wygodny, a z G X Vario PZ 14-42mm do każdej kieszeni mi wchodzi (złożony ma 2 centymetry). A jak będę chciał, to inny obiektyw dokręcę, choćby G 42,5mm f1.7 i mam czym portret zrobić. Trochę czasem denerwuje ten dotykowy ekran, ale w sumie tam, gdzie liczą się wymiary, to z własnego doświadczenia powiem, system Micro 4/3 , właśnie w tych najmniejszych korpusach, może doskonale się sprawdzać, bo u mnie właśnie doskonale się sprawdza.
    Wszystko zależy od własnych preferencji i wymagań dla mnie system mikro 4/3 jest za bardzo mikro pod względem IQ (miałem przez 2 lata omd-em5 + zestaw stałek) i o ile do szybkich zdjęć wnętrz i detalu jeszcze ujdzie, to na zewnątrz krajobraz w tym również portret, macro jest wg mnie passe .

  9. #19

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 60D na G16 czy coś innego??

    Cytat Zamieszczone przez koraf Zobacz posta
    to na zewnątrz krajobraz w tym również portret, macro jest wg mnie passe .
    Nie łapę zwrotu "krajobraz, w tym również portret" ale mniejsza o to.

    Zgoda, masz zupełną rację, tylko że znów w wielu zastosowaniach, to raczej bez lustrzanki, no właśnie i jesteśmy na początku problemu. Chociaż ja na wszystkie swoje wyjazdy (a jeżdżę dużo) biorę właśnie lumixa plus te dwa obiektywy (14-42 i 45-150) bo dają mi więcej, niż właśnie kompakt. Do fotografowania krajobrazu i nie tylko idealne. Zauważ, tu mam w niewielkiej cenie i wadze do 300 mm zoom, po przeliczeniu. Minimalna ostrzenia H-FS45150 to 0.9 metra, a więc przy maksymalnym wysunięciu może nie będzie to makro, ale samą twarz da się zrobić (fotografią mrówek się nie zajmuję to mi nie przeszkadza). Właśnie - to co piszę, piszę z własnego doświadczenia, może są lepsze sposoby, tylko jakie, bo ma ważyć z podstawowym obiektywem, jak u mnie obiektyw 95 gram plus aparat 265 gram, razem niecałe 40 deko. Zoom 45-150 waży 200 gram. Razem znów niecałe pół kilo. A dyskretne i nie wygląda, że wiele się z takiego zestawu da wycisnąć.

    Temat jest o tym, czy wysokiej klasy kompakt, czy coś taniego z wymiennymi obiektywami. Ja się do tej drugiej wersji bardziej przekonałem, z zaznaczeniem, że to nie jest zamiast lustrzanki, ale właśnie zamiast kompaktu. Myślałem jeszcze o nikonie 1, z obiektywem 10-100, ale w momencie zrobienia kilku zdjęć jakoś mnie ta wersja zupałnie nie przekonała.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 60D na G16 czy coś innego??

    Cytat Zamieszczone przez Janusz_K Zobacz posta
    Temat jest o tym, czy wysokiej klasy kompakt, czy coś taniego z wymiennymi obiektywami. Ja się do tej drugiej wersji bardziej przekonałem, z zaznaczeniem, że to nie jest zamiast lustrzanki, ale właśnie zamiast kompaktu. Myślałem jeszcze o nikonie 1, z obiektywem 10-100, ale w momencie zrobienia kilku zdjęć jakoś mnie ta wersja zupałnie nie przekonała.
    Zgoda, jeżeli postawisz temat kompakt vs bezlusterkowiec (nawet mikro 4/3) zdecydowanie ten ostatni wygrywa, wiadomo dlaczego. Musimy też mieć świadomość, że wielkość matrycy oraz zastosowana optyka jest dla IQ decydująca i praw fizyki nie da się zmienić/ nagiąć.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •