Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62

Wątek: Backup danych ważnych

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Backup danych ważnych

    Cytat Zamieszczone przez liquidsound Zobacz posta
    Ale trollujecie.
    Tworzysz rządową agencję czy będziesz rawy wywoływał ?
    Dysk w komputerze i NAS wystarczy. Do momentu obrobienia zdjęć oryginały możesz trzymać na kartach.
    Możesz co jakiś okres zgrać coś na dysk zewnętrzny albo jak się tak boisz obrobione wyślij w chmurę

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Backup danych ważnych

    Cytat Zamieszczone przez liquidsound Zobacz posta
    Ale trollujecie.

    najbezpieczniejszym byloby , gdyby kazda para , lacznie z mloda robili sobie selfie.( a goscie fotografowali sie nawzajem)
    sa takie teleskopowe lapki do trzymania komorek i tabletow.

    tylko, ze jesli ktoregosc dnia mlodzi na to wpadna , to wielu straci dzoba. ;-))))))))))

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar liquidsound
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    1 956

    Domyślnie Odp: Backup danych ważnych

    Bardzo proszę modów o posprzątanie bo temat jest poważny a wypowiadają się ludzie niepoważni.
    1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
    Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Backup danych ważnych

    Cytat Zamieszczone przez liquidsound Zobacz posta
    Powiedz 30tu parom, że twoje czarne wizje się spełniły i jednak włamali się do mieszkania i fotek nie będzie.
    Nie samymi ślubami się żyje Swoją drogą 30 par czekających w kolejce na swoje zdjęcia, to muszą być cierpliwe pary
    Rozsądne się wydaje utrzymywanie 3 pełnych kopii danych: "robocza" (np. w komputerze), zapasowa (wolałbym, żeby nie była fizycznie podłączona do komputera), druga zapasowa w innej fizycznej lokalizacji. Inna sprawa to aktualizacja tych kopii (po drodze kopie przyrostowe, aktualizacja według założonego planu) i rozwiązania techniczne, jedni wybiorą np. NAS, innym wystarczą zewnętrzne dyski, a jeszcze inni pomyślą o chmurze.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar liquidsound
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    1 956

    Domyślnie Odp: Backup danych ważnych

    r_m

    no są firmy które mają po 120 wesel w sezonie, to 30 "w kolejce" to żaden wyczyn

    no właśnie zastanawiam się czy nie wystarczy nas w innej lokalizacji.
    1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
    Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

  6. #16
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Backup danych ważnych

    Cytat Zamieszczone przez liquidsound Zobacz posta
    Powiedz 30tu parom, że twoje czarne wizje się spełniły i jednak włamali się do mieszkania i fotek nie będzie. Ostatnio na fejsie były 2 osoby którym zrabowano sprzęt foto z domu (Kraków). Myślisz, że to mało prawdopodobne?

    Karta jak mi padnie nie ma stresu bo aparat zapisuje na dwóch jednocześnie. Dysk jak padnie to też nie problem (pisałem o tym wyżej - czytałeś?)
    Czytałem, czytałem o to się nie martw.

    Tylko trochę mnie śmieszy takie podejście, że w przeciągu kilkunastu miesięcy zdarzyły się tam jakieś 2-3 włamania do domu gdzie zniknął sprzęt, a tu taka panika, jak by za drzwiami siedzieli złodzieje i czekali tylko aż wyjdziesz.

    Z tymi backupami też lekka przesada, robić to na dwóch dyskach, przy czym na jednym podłączanym tylko na czas backupu i ewentualnie zgrywać na płytę DVD jedną albo dwie i heja.

    A może zaczniemy jeszcze robić backupy na tajnych serwerach w USA opartych jeszcze na taśmach, tak na wszelki wypadek

    A tak poważnie to czy pomyślałeś np. nad tym, że masz w bliższym lub dalszym sąsiedztwie, albo wśród znajomych jakiegoś "hakiera", który tak po prostu dla zabawy albo dla sprawdzenia siebie zrobi ci włam na kompa i serwery i wszystko pozamiata? To takie samo prawdopodobieństwo do sytuacji z normalnym włamaniem do domu, niby mało realne ale ktoś z nudów może tak zrobić.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  7. #17
    Bywalec Awatar McMelassa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    Chodzież
    Wiek
    46
    Posty
    201

    Domyślnie Odp: Backup danych ważnych

    Poprę przedmówcę. Bardziej obawiałbym się zniszczenia danych niż ich kradzieży. Szczególnie przy ostatnich atakach wirusów w stylu cryptolocker. Jeżeli już mają być 3 kopie (komputer, kopia 1, kopia 2) to niech jedna będzie robiona ręcznie bez stałego podłączenia do komputera. W sprawie backupowania i nie tylko coś takiego znalazłem: https://www.youtube.com/watch?v=Y-6EQo6it7Y
    Rozwijam się... jeszcze tylko nie wiem w co.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: Backup danych ważnych

    Rozumiem, że chodzi backup zdjęć ślubnych.

    A czy :
    - ktoś/kiedyś zgłosił się np. po roku czy kilku że chce raz jeszcze album ?
    - czy prawnie trzeba przechowywać te pliki ?
    - czy nie lepiej wmulić wraz z albumem płytę z plikami ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 20-03-2015 o 08:44
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #19

    Domyślnie Odp: Backup danych ważnych

    Zamiast raid5 wybierz raid6. Do tego cykliczne i doglebne sprawdzanie SMART (kontrola zdrowia dyskow).

    Bo sie moze okazac ze nie dasz rady odbudowac macierzy.

    Jesli robisz kopie co godzine to czy zabezpieczasz sie przed wlasnym bledem? Co jesli omylkowo wywalisz folder ze zdjeciami (synchronizujesz te zmiany na dyski/serwery?), czyli stracisz folder(y) na kopiach tez?

    Ja mam kilka lokalizacji gdzie mam kopie obecne ale nie wszystkie sa w 100% na bierzaco (niektore robie co miesiac).

  10. #20
    Początki nałogu Awatar MariuszM
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Warszawa/Ursynów
    Wiek
    48
    Posty
    245

    Domyślnie Odp: Backup danych ważnych

    Cytat Zamieszczone przez filemoon Zobacz posta
    Zamiast raid5 wybierz raid6. Do tego cykliczne i doglebne sprawdzanie SMART (kontrola zdrowia dyskow).
    NAS na 5 dysków....kosztowny pomysł.
    Do firmy to ma sens, ale dla jednej osoby do archiwizacji zdjęć?
    Biegam, bo lubię

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •