Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

    Cytat Zamieszczone przez scooter Zobacz posta
    Widze ze koledzy juz sobie jaja z autora watku zaczynaja robic

    Wysłane z mojego SM-N910C
    wątek wygląda jakby autor nas wkręcać próbował, bo wierzyć się nie chce że ktoś na poważnie może wypisywać takie rzeczy.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  2. #22

    Domyślnie Odp: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

    Cytat Zamieszczone przez inount Zobacz posta
    Witam , używam sony a99 lecz przesiadam się na system canon i nie mam o nim zero pojęcia dlatego proszę was o pomoc . Chce czystych opinii żadnych testów itd .

    Używać będę w zawodzie do portretów , sesji ślubnych i plenerowych , a hobbystycznie do makro , krajobrazu i zdjęć nieba ( gwiazdy )
    Więc zakres mam duży . Sony sprawdza się świetnie lecz ma za słabe iso . I akurat otrzymam dotacje 22 000 zł na otwarcie działalności więc myślę o zmianie systemu .
    Proszę również rozważyć to , że mam zamiar zakupić jakiś teleobiektyw dość jasny lecz wystarczy f4 do 6tysiecy a także jakieś 85 , 90 lub 100 do makro i 135 do portetu lub 85 a także 35 saymang 1.4 który mam do sony i spisuje się lepiej niż jego odpowiednik za 5,6 tys a także od znajomego odpowiednika nikona w podobnej cenie .

    Więc czekam na komentarze
    Pytanie o reporterskiego cropa 7DII nie ma sensu w zestawieniu z 6D do tego typu zastosowań.
    Dodatkowo 6D jest najtańszym z wymienionych aparatów.
    Jak masz kasę to tylko Canon 5DIII.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    447

    Domyślnie Odp: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

    Ja bym zbudował zestaw 6D + 16-35 L II + 35 L + 70-200 L II ale to moje zdanie, jedni lubią stałki, inni zoomy.
    / Canon /

  4. #24

    Domyślnie Odp: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

    Cytat Zamieszczone przez Mike7 Zobacz posta
    Ja bym zbudował zestaw 6D + 16-35 L II + 35 L + 70-200 L II ale to moje zdanie, jedni lubią stałki, inni zoomy.
    A co z obiektywem standardowym np jakaś 50-tka?
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  5. #25

    Domyślnie Odp: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    A co z obiektywem standardowym np jakaś 50-tka?
    sigma 50mm art

    moja propozycja to 5dIII 35, 50, 85, 135 + kurs w cyrku na zonglerke sony jako zapas na ślubie

  6. #26
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    178

    Domyślnie Odp: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

    Eeee, kurs w cyrku potrzebny nie jest, tylko pas biodrowy z ładownicami na obiektywy Przepinki idą błyskawicznie, tylko trzeba mieć jedną ładownicę pustą, żeby od razu wrzucić do niej odpięte szkło i nie gimnastykować się ze zwalnianiem miejsca w sakwie i dwoma obiektywami w rękach. Odpinasz obiektyw, wrzucasz go do pustej sakwy bagnetem do góry, zdejmujesz kapturek z drugiego szkła, zakładasz go na zdjęte, zapinasz do korpusu drugie i już.

    A, i jeszcze - żeby to działało, to ładownice powinny być zapinane na klamry fastex i zamki błyskawiczne, a nie tylko zamki. Przed rozpoczęciem focenia odpinasz zamki i zapinasz tylko klamry, żeby obiektyw można było szybko wyjąć, ale żeby nie wypadł. Szkło trzymasz w sakwie zawsze bagnetem do góry - i cała filozofia. Odrobina wprawy i można śmigać. Polecam kto nie ma, fajny patent. Wada niestety też jest - występując jako np. ślubniak-sztywniak-krawaciarz trzeba działać bez marynarki, bo zapięcie na niej pasa nie będzie ani wygodne, ani korzystne dla wyglądu focącego i samej marynary.
    Ostatnio edytowane przez krakał ; 19-03-2015 o 11:28
    EOS 300, EOS 400D, EOS 60D i... Zenit 122
    C 15-85, C 10-18, T 70-300 VC USD i Zenitar MC 1.9 50 mm

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

    A jeszcze 2 tyg temu kolega szukał 600d a dzis 5d3 i Otisa ... Czuje tutaj trola. Jeżeli nie to kup 5d3 plus otus, bedziesz zadowolony
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  8. #28
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

    System staje się istotny wtedy, gdy ma się już jakieś pojęcie o fotografii. Wtedy starając się jak najwięcej wyciągnąć z kadru za pomocą sprzętu foto warto zainteresować się możliwością zmiany na wyższą półkę. Pomijając widoczne " babole": kup 6d i poświęć odpowiedni czas na zapoznanie się z instrukcją obsługi. Dokup do niego 24-70/4 i zrób to samo, co robiłeś mając sony - tryby PASM są w każdej lustrzance. Tele z f4? Canon 70-200/4, kup sobie też 85,nawet 1.8 i jak chcesz próbować z makro, to c100?2.8 makro, lub solidne pierścienie pośrednie. Przydałaby Ci się jeszcze lampa...Tak czy inaczej, czy będziesz na tym zarabiał, czy nie, to jest bardzo dobry zestaw do dobrej fotografii, o ile będziesz umiał zrobić z tego użytek.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •