Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    28

    Domyślnie Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

    Witam , używam sony a99 lecz przesiadam się na system canon i nie mam o nim zero pojęcia dlatego proszę was o pomoc . Chce czystych opinii żadnych testów itd .

    Używać będę w zawodzie do portretów , sesji ślubnych i plenerowych , a hobbystycznie do makro , krajobrazu i zdjęć nieba ( gwiazdy )
    Więc zakres mam duży . Sony sprawdza się świetnie lecz ma za słabe iso . I akurat otrzymam dotacje 22 000 zł na otwarcie działalności więc myślę o zmianie systemu .
    Proszę również rozważyć to , że mam zamiar zakupić jakiś teleobiektyw dość jasny lecz wystarczy f4 do 6tysiecy a także jakieś 85 , 90 lub 100 do makro i 135 do portetu lub 85 a także 35 saymang 1.4 który mam do sony i spisuje się lepiej niż jego odpowiednik za 5,6 tys a także od znajomego odpowiednika nikona w podobnej cenie .

    Więc czekam na komentarze

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

    Tu chyba nie powinno być wielkiego dylematu. Jeżeli w ogóle bierzesz pod uwagę 7d2, i chcesz robić śluby a masz środki na zakup, to 5d3 bo różnica w jakości obrazu z 6d będzie raczej pomijalna.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

    tak tylko biorę też obiektywy pod uwagę a nie wiem czy się zmieszczę z nimi + 5d mark iii

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

    Cytat Zamieszczone przez inount Zobacz posta
    Używać będę w zawodzie do portretów , sesji ślubnych i plenerowych
    7DII odpada w tym zastosowaniu (IMHO)
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

    jakiś ciekawy tele obiektyw do niego ? i portret ?

    --- Kolejny post ---

    Carl Zeiss Otus 85 mm f/1.4 dostanę gdzieś to szkło ?

    --- Kolejny post ---

    http://www.e-fotojoker.pl/carl-zeiss-planar-t*85-f-14-%28canon%29-80042183-007#.VQnTsI6G-hs to ten obiektyw ?

    --- Kolejny post ---

    Canon obiektyw EF 135mm f/2 L USM jak poleciacie ?

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

    Cytat Zamieszczone przez inount Zobacz posta
    Carl Zeiss Otus 85 mm f/1.4 dostanę gdzieś to szkło ?
    A po kiego Ci otus..? toż to manual jest i na dodatek drogi jak nie wiem co. Już bym wolał L 1.2

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

    kup korpus i obiektyw do roboty, bo jak czytam że dotacje urząd roz.... na jakieś hobbystyczne macro i krajobrazy to już sam nie wiem czy lepiej rozdać na jakieś hobbystyczne zabawy bezrobotnych czy na ośmiorniczki i ile bym nie myślał wychodzi mi że już lepiej na ośmiorniczki.
    i nie ograniczałbym bym się do otusa - ostatnio ciekawą ofertę od phase one dostałem lepiej od razu "kupić" coś konkretnego.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 18-03-2015 o 22:05
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

    Wiesz , moje zajęcia nie ograniczają się tylko do pracy , że idę na sesje i wracam do domu i body leży w szafie . Wręcz przeciwinie wole wyjść gdzieś i się zrelaksować po pracy pod presją wykonując zdjęcia z pasji a nie z wymogu do przeżycia

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez cubbus Zobacz posta
    A po kiego Ci otus..? toż to manual jest i na dodatek drogi jak nie wiem co. Już bym wolał L 1.2
    może i drogi ale za to jakoś zdjęć fenomenalna tymbardziej , ze go posiadam pod sony za 5,5k ale warto było .

    --- Kolejny post ---

    głównie pracuje na manual-ach pod sony

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

    Cytat Zamieszczone przez inount Zobacz posta
    moje zajęcia nie ograniczają się tylko do pracy , że idę na sesje i wracam do domu i body leży w szafie
    Zdecyduj się:
    -raz piszesz w czasie teraźniejszym a raz w przyszłym:
    cytat:
    Używać będę w zawodzie do portretów , sesji ślubnych i plenerowych , a hobbystycznie
    Daj próbki twórczości fotograficznej,
    wielu z nas chętnie sie zapozna i poduczy.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 6d vs 7d mark ii czy 5d mark iii

    ciekawe czy we wniosku na dotację napisałeś że sprzęt zakupiony z dotacji będzie służył do relaksu i realizacji hobby? i ktoś to podpisał? w urzędzie pracy? czy może zamierzasz wydać dotację niezgodnie z wnioskiem ? internet nie jest anonimowy wbrew temu co ludzie myślą nie masz obaw że jakiś urzędnik przeczyta te posty?

    cubbus -
    u mnie na wsi mawiają że otus i dotacja to rozłączne zbiory - ktoś kto kupuje otusa nie potrzebuje dotacji .
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •