Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: zoom pod sluby ?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    45

    Domyślnie zoom pod sluby ?

    Witam,

    Zaznaczę, że mam do dyspozycji tylko jedno 5d mII i obiektyw S 50/1.4. Mógłbym do tego dokupić C 35/2 is lub S35/1.4 ale nie wiem czy dam rade się bawić w przełączanie obiektywów (SZCZEGÓLNIE W KOŚCIELE).
    Więc myślałem o C 24-70/4 IS ale czuje ze będzie za ciemno. W świetle 2.8 zabija ceną tym bardziej, że czuje ze więcej niż 2-5 ślubów na rok nie będzie ;p. Sigma 24-70/2.8 ma problem z ostrością (jak w 50 mi to nie przeszkadza tak się boje ze w zoomie mogą być historie ze zmienię ogniskowa i wróci BF/FF) , a Tamron z jakością na 2.8 ;/.

    Tzw. nie wiem co mam k**** zrobić . Plz pomóżcie .

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    119

    Domyślnie Odp: zoom pod sluby ?

    Jak walniesz lampą to i f/4 powinno starczyć (o ile masz lampę).
    | D7100 | 12-24/4 | 70-200/2.8 | 150-600/5-6.3 |

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: zoom pod sluby ?

    używka starej wersji canona 24-70 2.8?
    ebe ebe

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: zoom pod sluby ?

    mam 580 ex II , nie wiem czy znajde dobra uzywke do tego czasu zlecenia

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: zoom pod sluby ?

    w planach mam kupno 16-35/4 is, poniewaz kazdy ze swiatlem 2.8 ciagnal za soba pewne wady, a co fakt jak ktos napisal przy UWA rzadko kiedy sie uzywa swiatla 2.8 :P pytanie czy machac stalkami czy zoom typu 24-70

  6. #6
    Coś już napisał Awatar Fotosz
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: zoom pod sluby ?

    Zoom się przydaje ale warto mieć stałki. Ja używam (używałem) 24-105 F4 ze stabilizacją. Ciemny ale przy wysokich ISO dawał radę. Zakładany na body tylko podczas przysięgi i wychodzenia pary młodej z kościoła. Teraz przerzucam się tylko na stałki. Robocze body też mam jedno ale wypracowałem sobie sposób na bardzo szybką zmianę obiektywów. Niby to co zaraz napiszę jest oczywiste ale może Ci się przyda. Wszystkie obiektywy wyjmuję z torby, zakładam tulipany, zdejmuję oba dekle i stawiam po prostu na ziemi w strategicznym miejscu przednią soczewką do dołu. Wymiana obiektywu to mniej niż 10 sekund razem z dobiegnięciem do strategicznego miejsca i powrotem na miejsce robienia zdjęć... Oczywiście 10 s w strategicznej chwili to wieczność, dlatego trzeba nauczyć się przewidywać. Zdobędziesz wprawę i zooma w przyszłości zostawisz w torbie tylko na potrzeby scen zmieniających się bardzo dynamicznie.

    PS.
    na rynku znajdują się różne gadżety ułatwiające szybką zmianę szkła. Np : https://www.kickstarter.com/projects...e-lens-holster, kuurde chcę to mieć
    Fotografia ślubna Kraków - zajęcie zrodzone z pasji
    Mój blog - nie tylko tematy ślubne

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: zoom pod sluby ?

    to nie podlizywanie... i w koncu ktos kto wie jak mi pomoc ! dziekuje bardzo za pomoc to moze lepiej kupic S 35/1.4 i S 85/1.4 pisze o sigmach bo sa tansze :P jakos ceny eL-ek mozna jedynie podeprzec tym ze AF jest najcelniejszy i jedynie tyle moim zdaniem... myslalem cos o UWA (na 100% przyda sie i to zapewne czesto) myslalem miedzy C 16-35/4 is lub Tamrona 15-30/2.8 VC (roznica 600zł ... i tym ze w tamim nie ochronie soczewki, ale moze przesadzam... raczej nie bede miec wiele okazji do fotografowania sportow typu motocross wiec mozliwosc uszkodzenia jest dosyc niska ;p albo trzeba miec mega pecha ).

  8. #8
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: zoom pod sluby ?

    Cytat Zamieszczone przez Fotosz Zobacz posta
    PS.
    na rynku znajdują się różne gadżety ułatwiające szybką zmianę szkła. Np : https://www.kickstarter.com/projects...e-lens-holster, kuurde chcę to mieć
    Bardzo praktyczna i fajna rzecz

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: zoom pod sluby ?

    szkoda ze wczasie ... realizacji projektu jak to nazwac ? ... sa jedynie pasy reporterskie na allegro ... ale to trzeba miec pokrowce a nie kazdy producent lubi dawac pokrowce do kazdego obiektywu nawet z tych drogich z tego co pamietam


    fotosz ma porzadna galerie zdjec , a jak widze wywody niektorych fotografow na temat slubow i szczegolnie na temat ze przez amatorow upada rynek , a jak patrze na ich zdjecia to stwierdzam ze sami zapracowali sobie na to ze coraz mniej osob ich chce tragedia to lubie jak ktos z doswiadczeniem ktore oddaja zdjecia pomaga innym a nie osoby ktore sa "pozal sie Boze" i niszcza wlasnie oni rynek pokazujac ze mozna robic gowno warte zdjecia i zarabiac
    Ostatnio edytowane przez ginterb ; 17-03-2015 o 23:27

  10. #10
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: zoom pod sluby ?

    "Fotosz" - fajny bajer ten system wymiany szkieł, choć z drugiej strony strach pomyśleć jak w pośpiechu źle się wyceluje obiektywem w mocowanie.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •