Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 82

Wątek: Lightroom 6

  1. #21

    Domyślnie Odp: Lightroom 6

    Mam już ACR 9.0, wsparcie GPU nie chodzi z moją grafą (teoretycznie powinno):

    AMD, sterowniki najnowsze
    DirectX: 11.0
    OpenGL: 4.3
    OpenCL: 1.2

  2. #22

    Domyślnie Odp: Lightroom 6

    Pytanie do osób którym działa akceleracja GPU. Czy widać przyspieszenie w eksporcie plików (RAW -> JPG)?
    W podglądzie przyspieszenie jest znaczne (filmiki na YT) ale czy w eksporcie do JPG też jest obsługa GPU i na ile przyspiesza?

    --- Kolejny post ---

    Wyszedl tez ACR9 dla CS6. W nim takie oto info:

    "Camera Raw’s GPU implementation is used only to accelerate the drawing of the main preview image within the Camera Raw dialog. It is not used for other tasks, such as saving images to disk, or opening images into Photoshop."

    Czyli na support pełnych operacji trzeba znowu poczekać 2 generacje. To się nazywa dozowanie emocji ...

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    94

    Domyślnie Odp: Lightroom 6

    Bawił się już ktoś LR6?
    Jak wrażenia w stosunku do piątki?
    Szczególnie ciekami mnie ta enigmatyczna "Wyższa wydajność"
    PorĂłwnanie Lightroom 6, 5, 4 i 3 | Adobe Photoshop Lightroom 6

  4. #24
    Początki nałogu Awatar ExploRa
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Koszalin/Brd
    Wiek
    48
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Lightroom 6

    Cytat Zamieszczone przez wender Zobacz posta
    Bawił się już ktoś LR6?
    Jak wrażenia w stosunku do piątki?
    Szczególnie ciekami mnie ta enigmatyczna "Wyższa wydajność"
    PorĂłwnanie Lightroom 6, 5, 4 i 3 | Adobe Photoshop Lightroom 6
    Z tego co piszą Ci co zainstalowali, to wynika że GPU TYLKO przyśpiesza obsługę funkcji (przesuwanie zdjęcia, płynna ekspozycja itp.). Export z RAW > JPG jest bez zmian.

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: Lightroom 6

    Wczoraj jak odpaliłem to była totalna porażka, może dlatego, że importowało biblioteki? Program się zawieszał czarny ekran, nie odpowiadał. Dzisiaj fajnie to śmiga, co jeszcze razem z nowym Lightroomem można już ściągnąć apkę na androida już nie trzeba mieć ifonów ipadów i innych z aj. Aplikacja taka na zasadzie szybkiej obróbki raczej trochę jak instagram, choć i tak nie ma wszystkich funkcji co jakie posiada lightroom, to ciekawe jest to rozwiązanie.

  6. #26

    Domyślnie Odp: Lightroom 6

    Specjalnie duzych zmian nie widze. Jedno ze ja dokladniejsze obrobki robie w photoshopie.

  7. #27
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Lightroom 6

    widze właśnie na szczeście, juz jest!Adobe Photoshop Lightroom 6 i CC - Optyczne.pl
    ebe ebe

  8. #28
    Początki nałogu Awatar ExploRa
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Koszalin/Brd
    Wiek
    48
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Lightroom 6

    Przetestowałem LR6 na dwóch kompach - AMD Phenom II X4 955@3.50GHz BE 16GB RAM / GF 9800 GT - w porównaniu z LR 5.7 nie ma skoku prędkości, nawet przy obsłudze GPU w kwestii edycji (płynniej edycja obrazu chodzi na PS CS6 na tym kompie z GPU). Za to wolniejszy rendering z RAW > JPG. W opcji I5-4670@3.40GHz 16GB RAM i GF GTX 650 to edycja idzie lepiej, ale to z uwagi na lepszą kartę graficzną. Rendering też nie jest lepszy. Z codziennej pracy nad różnym materiałem opcja, którą dodali to pędzel - co może się przydać. Reszta to bajer Panoramy, HDR, rozpoznawanie twarzy... Wg mnie, wersja powinna mieć numerek LR5.8 a nie 6. Upgrade 365 zł (+/-) w zasadzie za jedną przydatną opcje... Hmmm
    Ostatnio edytowane przez ExploRa ; 24-04-2015 o 11:15

  9. #29
    Bywalec Awatar fancik
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    214

    Domyślnie Odp: Lightroom 6

    Witam
    Coś mi się wydaje że więcej szumu było przed udostępnieniem nowej wersji ,niż to warte zachodu .
    Coraz trudniej będzie stworzyć produkt który nas naprawdę zachwyci i wyłożymy kasę na nową wersję .
    Też liczyłem na przyspieszenie dzięki karcie graficznej , a tu na razie bez rewelacji ... poczekamy na więcej testów i opinii , a na razie wystarczyć musi starsza wersja....
    Myśl i oceniaj sprawiedliwie....
    Canon 50 D/ 15-85/3.5-5.6......50/1.8 STM...Tamron 70-300VC USD i trochę różnych dodatków,które czasem się przydają.

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Lightroom 6

    kazda nastepna , bardziej rozbudowana wersja , posiadajace wiecej funkcji i mozliwosci musi byc wolniejsza od tej mniej rozbudoweanej.

    dokladnanie kolejnych funkcji do istniejacego programu w oczywisty sposob zmniejsza predkosc dzialania programu .

    jesli nie chcemy spowolnienia , to trzeba bardziej wydajnego komputera.

    zeby program dzialal szybciej , musialby byc gruntownie przebudowany , chocby nowo napisane czasowo krytyczne routyny.

    od czasow wprowdzenia v3.0 wlasciwie nie widze istotnych zmian w LR - jest ciagle tak samo dobry od paru lat.

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •