Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Lampa pierścieniowa YN-14EX

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Kielce
    Posty
    129

    Domyślnie Lampa pierścieniowa YN-14EX

    Witam.

    Od wczoraj jestem "szczęśliwym" posiadaczem szkła makro Canon EF 100mm 2.8 IS USM

    O ile przy strzałach z odległości co najmniej 50-60 cm spokojnie udaje się doświetlić 2 lampami reporterskimi (Metz 48 oraz YN600) o tyle już przy jakimkolwiek zbliżeniu się do przedmiotu i przesłonie w okolicach 9 już jest ciężko uzyskać dobrze naświetlone zdjęcie.

    Zamierzam nabyć lampę do makro, czyli tzw. ring flasha.

    Czy miał ktoś z Was styczność z ringflashem YN-14EX?

    Koszt około 500 zł nie jest aż taki straszny w porównaniu do ceny oryginału Canona.

    Mam cały zestaw wyzwalacz/odbiorniki właśnie z YN i nie chciałbym już dokupywać czegoś nowego (czyli oryginału Canona).

    Zestaw do którego chcę dokupić ringa to:
    1- wyzwalacz YN-622C-TX
    2- 2 sztuki YN-622c E-TTL (obecnie działają jako odbiorniki)
    3- Lampa YN600EX-RT
    4- Lampa Metz 48 AF (tylko w manualu bo jest od innego systemu)


    I teraz chodzi o to czy uda się za pomocą tego zestawu zrobić tak, żeby razem z ringiem odpalały się lampy reporterskie?

    Wymyśliłem sobie taki oto chytry sposób, tylko nie wiem czy będzie to działać:
    Na sanki postawić YN-622C Ettl (działa jako wyzwalacz lub odbiornik) i na niego sterownik od flash ringa
    Na drugi YN-622C Ettl postawić lampę YN600EX
    Brakowało by mi tylko jeszcze jednego odbiornika żeby wyzwalała drugą lampę (chyba że odpalę ją przez fotocelę bo i tak działa tylko w manualu)

    Miał ktoś styczność z tym ringiem YN-14EX?

    Ma jakieś niedogodności podczas użytkowania?

    Warto się w to pakować czy lepiej poczekać trochę i kupić oryginał Canona?
    Za YN przemawia fakt że wszystkie odbiorniki, wyzwalacz i jedną z lamp mam YN.

    A może nie iść w stronę ringa tylko w MT-24EX Macro Twin Lite Flash ? Tylko że może być problem (tak mi się wydaje) ze współpracą z resztą sprzętu YN jaki posiadam.


    Pozdrawiam
    adamm

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Lampa pierścieniowa YN-14EX

    Mam tę lampę i jestem z niej zadowolony. Działa , dużo możliwości ustawienia.

    Mam inny sposób na uruchamianie dodatkowych lamp.
    Do nadajnika dorobiłem krótki kabelek do gniazda synchronizacji, gdzieś na forum jest opis jak to zrobić (chyba w trickach albo w lampach); trzeba otworzyć nadajnik i w odpowiednim miejscu przylutować ten kabel. Jedną lampę - na przykład pierścieniową - włączam bezpośrednio do sanek, a w gnieździe synchronizacji wisi sobie nadajnik i steruje pozostałymi.

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Kielce
    Posty
    129

    Domyślnie Odp: Lampa pierścieniowa YN-14EX

    No i dzisiaj kupiona (480 zł więc nie ma tragedii)

    Pierwsze wrażenia: jakościowo nie ma się do czego przyczepić.
    Jedynie co, to mogłoby to wszystko być nieco mniejsze i lżejsze.
    Po zapięciu wyzwalacza + wyzwalacz tej lampy + ring, głowica pistoletowa Manfrotto nie daje rady tego utrzymać w pochylonej pozycji i opada. Ale z tym sobie jakoś poradzę.

    Sprawdziłem i da się to podłączyć w ten sposób:

    Na sanki wyzwalacz/odbiornik YN-622C-ETTL i na to lampa.
    Na drugi wyzwalacz/odbiornik lampa YN600 i wszystko naraz da się odpalić.

    Do Metza dokupię albo jeszcze jeden YN622CETTL albo będę wyzwalał ją przez fotocelę (tylko zapomniało mi się jak ją uruchomić w Metzu)

    Co do samej lampy:
    Jak na razie mogę się przyczepić tylko do 2 rzeczy:
    - tego że nie można zejść do 1/128. Minimum to 1/64 (nie sprawdzałem jak to jest w oryginalnym Canonie) i przez to trochę prześwietla niektóre zdjęcia, ale to też jest do ogarnięcia przez zrobienie jakiejś nakładki a'la dyfuzor (możliwe że wystarczy dobrze się nauczyć jej obsługi )

    - może pierdoła, ale stopka mogłaby mieć "szybki montaż" a nie na pokrętło.



    ETTL trochę głupieje, natomiast w manualu powinno być OK.

    Zobaczymy po dzisiejszej sesji.
    Pewnie jak ją rozpracuję to będę również zadowolony tak jak Ty.

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Chełm
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: Lampa pierścieniowa YN-14EX

    Gdyby ktoś potrzebował instrukcji po polsku. Tutaj krótka instrukcja w PDF stworzona na bazie opisu wrzuconego na forum Makropasja.pl przez forumowicza MAck
    https://mega.nz/#!tANx2YTS!N2xwD-zOt...inBmt0AWY5sbxQ

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •