Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: kupujacy - czy podpisujecie umowy ze sprzedajacymi osobami prywatnymi?

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    178

    Domyślnie Odp: kupujacy - czy podpisujecie umowy ze sprzedajacymi osobami prywatnymi?

    Myślisz, ze jest na to stosowny przepis? Oby nie. Trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem i tyle, a nie oglądać się na prawo - bo jeśli prawo ma regulować wszystko, to za jakiś czas doczekamy tego, że będziemy np. mieć prawnie określoną ilość wdechów i wydechów na minutę i jak ktoś będzie oddychał szybciej, to zapłaci mandat za nadużywanie środowiska naturalnego, ekolodzy będą manifestować pod hasłami "nie zużywaj za wiele powietrza", powstanie specjalna policja oddechowa, a jogging trzeba będzie uprawiać w konspiracji albo za wykupieniem specjalnych, drogich licencji.

    Kilkanaście, kilkadziesiąt zdjęć, jednemu będzie trzeba więcej bo ma np. pięć szkieł i z każdym zechce zrobić po kilka zdjęć w różnych warunkach świetlnych, przetestować jak z nimi działa AF, i wtedy nawet i 50 czy 100 nie będzie przesadą. A z drugiej strony, gdy ktoś ma tylko kita, to wtedy paręnaście pstryków powinno w zupełności wystarczyć, by sprawdzić poszczególne programy i funkcje aparatu.
    EOS 300, EOS 400D, EOS 60D i... Zenit 122
    C 15-85, C 10-18, T 70-300 VC USD i Zenitar MC 1.9 50 mm

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: kupujacy - czy podpisujecie umowy ze sprzedajacymi osobami prywatnymi?

    Cytat Zamieszczone przez mysiaty Zobacz posta
    Ile tych klatek można zrobić, żeby mieściło się to w granicach zwykłego zarządu i spodobało się właścicielowi?

    Może sklep musi przyjąć oświadczenie o odstąpieniu od umowy i ewentualnie występuje wtedy do klienta o odszkodowanie?
    Tutaj nie chodzi o ilość klatek a o zmniejszenie wartości sprzętu. Wyjedziesz z salonu samochodem i jest on warty 10% mniej i to nieważne czy ma przejechane 50, 500 czy 1000 km.
    "Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy"
    Jeżeli aparat jest nowy i jest wart 4tys zł to dla mnie taki z przebiegiem 20zdjęć, otwierany, macany jest wart 200zł mniej
    O taką wartość lub inną sklep może ale nie musi pomniejszyć zwrot
    Sprawa jest o tyle skomplikowana, że rzeczy tracą w różny sposób na wartości

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: kupujacy - czy podpisujecie umowy ze sprzedajacymi osobami prywatnymi?

    Oczywiście, że prawo nie jest w stanie wszystkiego opisać.Nie opisuje nawet kiedy korzystam "w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy".Nie uważam, że wykonanie 20 zdjęć, czy nawet 200 przekracza zwykły zarząd.Widać jednak ,że dla kogoś innego jest to powód do obniżki ceny.Gorzej jak taki sprzęt wracałby kilka razy i ostatecznie miał nabite 2000.Wobec tego może lepiej uzgodnić ze sklepem, ile zdjęć możemy wykonać.Ciekawy jestem jakie byłoby stanowisko sklepu.
    Tak by the way, w Foto Jokerze nie pozwolili mi kiedyś wykonać zdjęcia.

    @Tom77
    piszesz "O taką wartość lub inną sklep może ale nie musi pomniejszyć zwrot".

    Uważasz zatem, że sklep powinien/musi /przyjąć oświadczenie o odstąpieniu od umowy w każdym przypadku?(poza oczywistymi,jak np.otworzenie nagranych płyt cd )-to jest dla mnie logiczne.(to tak na chłopski rozum)

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: kupujacy - czy podpisujecie umowy ze sprzedajacymi osobami prywatnymi?

    Cytat Zamieszczone przez mysiaty Zobacz posta
    Oczywiście, że prawo nie jest w stanie wszystkiego opisać.Nie opisuje nawet kiedy korzystam "w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy".Nie uważam, że wykonanie 20 zdjęć, czy nawet 200 przekracza zwykły zarząd.Widać jednak ,że dla kogoś innego jest to powód do obniżki ceny.Gorzej jak taki sprzęt wracałby kilka razy i ostatecznie miał nabite 2000.Wobec tego może lepiej uzgodnić ze sklepem, ile zdjęć możemy wykonać.Ciekawy jestem jakie byłoby stanowisko sklepu.
    Tak by the way, w Foto Jokerze nie pozwolili mi kiedyś wykonać zdjęcia.

    @Tom77
    piszesz "O taką wartość lub inną sklep może ale nie musi pomniejszyć zwrot".

    Uważasz zatem, że sklep powinien/musi /przyjąć oświadczenie o odstąpieniu od umowy w każdym przypadku?(poza oczywistymi,jak np.otworzenie nagranych płyt cd )-to jest dla mnie logiczne.(to tak na chłopski rozum)
    Sklep nie ma nic do gadania, ty wysyłasz oświadczenie w obowiązującym terminie i tyle. Pytanie czy każdy sklep zwróci pełną kwotę.
    Prawdopodobnie zwrot jest wysyłany w 1 kolejności do nowego klienta az ktorys go zechce, inaczej zostaliby z używanym sprzętem
    Wg mnie zwrot aparatu z przebiegiem 50 zdjęć powinien byc obciążony kwota np 20 zł, sklep natomiast powinien wystawić taki aparat jako outleet.
    W linku masz przykład sklepu xkom i outletu którego przed nową ustawą nie było a przynajmniej ja nie widziałem tego wcześniej : Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

    --- Kolejny post ---

    Dodam, ze na 105 stron ze sprzętem 19 stron to outlet

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: kupujacy - czy podpisujecie umowy ze sprzedajacymi osobami prywatnymi?

    Pamietajcie, ze jak zwykle kij ma dwa konce. Kupujecie sprzet, testujecie i odsylacie a pozniej ktos ten sprzet znow kupuje, odsyla i tak dalej. Znajac "przedsiebiorczosc" Polakow beda kupowac sprzet na weekend, uzywac na zleceniu typu wesele a nastepnie odsylac. Kupno dziewiczego sprzetu bedzie wkrotce nie lada sztuka. Mozna legalnie uzywac sprzetu przez 20 dni a pozniej go zwrocic. Dlaczego 20? W ciagu 14 dni nalezy podjac decyzje co do zakupu a nastepnie w ciagu 7 dni odeslac sprzet by po 14 dniach dostac zwrot gotowki.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: kupujacy - czy podpisujecie umowy ze sprzedajacymi osobami prywatnymi?

    Też jestem konsumentem ,ale IMHO nowe przepisy dają zbyt dużo praw nabywcom.
    Zwrot towaru:
    -rozumiem : buty za ciasne,koszula za wąska ( choć osobiste rzeczy nie powinny być oddawane),
    bo tego nie da się przymierzyć.
    ale sprzęt czy fotograficzny czy inny nie powinien być w dyspozycji klienta tak długo.
    Przecież nie ma takiego aparatu ,którego nie można pomacać ,zobaczyć fizycznie.
    Postawmy się na miejscu sprzedawcy.Małego a nie MM.
    Sprzedajemy sprzęt ,uzupełniamy magazyn a tu zwrot.
    Jakieś minimalne ryski,licznik +350.
    I co dalej sprzedawca z tym zrobić ?
    nawet na tym forum przewinęły się rady: weź trzy ,potestujesz,jeden zostawisz
    lub zobaczysz czy pasuje i odeślesz.
    Dla mnie to jest nędzne cwaniactwo.
    Każdy towar ma gwarancję i powinno się z niej korzystać w razie wady towaru
    a nie kupować z założeniem ,ze jest to zakup do potestowania sprzętu.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: kupujacy - czy podpisujecie umowy ze sprzedajacymi osobami prywatnymi?

    Przed najblizszymi mistrzostwami w pilke kopana wzrosnie sprzdaz internetowa telewizorow. Mistrzostwa sie obejrzy a pozniej telewizor sie odda. Nierealne? Mysle ze bardzo realne.

  8. #28
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    warszawa
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: kupujacy - czy podpisujecie umowy ze sprzedajacymi osobami prywatnymi?

    aktualnie jestem na etapie selekcji już nie osób prywatnych ale sklepów I to tych nie najtańszych choc nadal internetowych. Z ciężkim sercem doszedłem do wniosku, że wolę zapłacić niemal 6 tys pln za nowy aparat na gwarancji polskiej niż bawić się w przepychanki z umowy lub ich brak z osobami prywatnymi oferującymi używany sprzęt. Rzecz jasna gdyby takowy zaufany się pojawił wybrałbym go bez większego wahania ale szperam I szukam już od 2 mcy I nic. Jedyny zgrzyt jaki mam w tej chwili to refleksja czy warto kupować teraz 6d, gdy jest to już leciwa konstrukcja. Lada chwila ukaże się jego następca... Tyle, że pewnie bedzie on kosztował jak mniemam minimum 9 tyś pln. Czyli kwota na niezły obiektyw, których z pewnoscia nie mam w nadmiarze.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 409

    Domyślnie Odp: kupujacy - czy podpisujecie umowy ze sprzedajacymi osobami prywatnymi?

    Poczekaj, aż wyjdzie nowy 6D mk II i wtedy kupisz tę leciwą konstrukcję za 4999 zł.

  10. #30
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: kupujacy - czy podpisujecie umowy ze sprzedajacymi osobami prywatnymi?

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Przed najblizszymi mistrzostwami w pilke kopana wzrosnie sprzdaz internetowa telewizorow. Mistrzostwa sie obejrzy a pozniej telewizor sie odda. Nierealne? Mysle ze bardzo realne.
    Wydaje mi sie, że to juz było podczas MŚ w Piłce Siatkowej (2014).Jakaś duża sieć namawiała wprost: kup telewizor i zwróć po finale.
    Duże sieci, niekoniecznie ze sprzętem RTV i niekoniecznie internetowe, już od dawna proponują 30 dni na zwrot.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •