Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC

    Widziałem zdjęcia wykonane sony a58 tym obiektywem i canon 700d i zdjęcia wychodzą rewelacyjne z niesmakiem muszę przyznać ze sony ma lepszą jakość zdjęć . I wole mieć taki , tymbardziej że te zdjęcia były przeróżne od makro do portretu i krajobrazu itd .

    Wolę jednak stałoogniskowe . We wrześniu zakupie jakieś białe szkło bo akurat będę mógł wydać coś koło 6tys . Także dlatego się uparłem teraz na ten ;p

  2. #12
    Coś już napisał Awatar luq
    Dołączył
    Dec 2013
    Wiek
    47
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC

    jak opanujesz focenie jadących motocykli manualną stałką to potem bedzie już tylko łatwiej.
    nie jest to ani proste ani komfortowe ale da się.
    1100d | s30/1.4 | c50/1.8 II | c18-55 IS II

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC

    Wszystko się da ;d polak potrafi i to moje motto Dlatego będe próbował

    --- Kolejny post ---

    Ponadto będę używał tego obiektywu do makro dzięki adapterowi . Dlatego też chce stałoogniskowy

  4. #14
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC

    Cytat Zamieszczone przez inount Zobacz posta
    będę używał tego obiektywu do makro dzięki adapterowi . Dlatego też chce stałoogniskowy
    Konkretnie, to jakie makro Cię interesuje? Zastosowanie adaptera jest bardzo wąskie, chyba że nie zależy Ci na GO, lub też chcesz co chwila przekładać obiektyw?...

  5. #15
    Początki nałogu Awatar Sezamek
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Wiek
    36
    Posty
    397

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC

    Cytat Zamieszczone przez inount Zobacz posta
    Ponadto będę używał tego obiektywu do makro dzięki adapterowi . Dlatego też chce stałoogniskowy
    Zapomnij o jakimkolwiek makro z tym obiektywem. Przy pierścieniu chyba 21 albo nawet 13mm rozkwasisz "modela" przednią soczewką. Miałem ten obiektyw i mogę przyznać, że akceptowalny obrazek zaczyna się od f/2, w odróżnieniu od C50mm f/1.4 gdzie taki obrazek udawało się uzyskiwać przy f/1.6 ale nie o tym.

    Masz w domu lunetę albo lornetkę (bo nie będę wymagał od Ciebie posiadania Zenita albo Kieva)? Weź to co masz (albo najlepiej pożycz Zenita) i wyjdź na ulicę. Złap namiar na jakiś samochód w ruchu oddalający się od Ciebie i próbuj utrzymać jak najdłużej ostrość na blachach. Jeśli stwierdzisz, ze to proste to możesz próbować z obiektywem. Dwa ten obiektyw z tego co się orientuję jest w dwóch wersjach z lub bez dopisku AE z tyłu. Pytasz w temacie o ten bez dopisku więc nie będziesz miał potwierdzenia ostrości. Na szybko znalazłem ten AE za ~2000zł nowy.
    FF + trzydziestka piątka

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jeżeli ogniskowa 35mm i coś się rusza to C35/2 IS. O ile oczywiście względy ideologiczne pozwolą na akceptację f/2.0.
    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Część kolegów na CB dostaje wysypki na myśl, że można posiadać obiektyw ciemniejszy o 1EV niż najjaśniejszy na rynku.
    Zbiega się to czasami z poglądem, że jeśli obiektyw ma IS to jest to ciemnica bo inaczej po co byłby ten IS.

    Jeżeli nie jesteś wyznawcą w/w poglądów a pasuje Ci ogniskowa 35mm to przyjrzyj się C35/2.0 IS. Szkło jest małe, ma celny, sprawny AF, przyjemny bokeh.
    IS też się przydaje jak ujęcie będzie statyczne - można ocalić ISO. Lub odwrotnie - pozwala rozmazać słaby ruch utrzymując z ręki np. 1/4 s.
    AMEN


    Uwielbiam to szkiełko. Polecam, niedoceniany słoik, warty każdej wydanej nań złotówki. Kupiłem używkę, ktoś sprzedał po dwóch miesiącach używania a raczej nieużywania, za około 1,7 tys zł - rewelacja.
    Ostatnio edytowane przez Yaru ; 11-03-2015 o 09:58

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC

    Cytat Zamieszczone przez inount Zobacz posta
    . Lecz pytanie czy nadaje się do fotografii sportowej ( motocykle w jeździe ) przyroda ?
    to jest zle postawione pytanie.
    obiektyw nie wie co fotografuje - czy Sport a moze nieboszczyka.

    wlasciwie nalezaloby zapytac :

    " czy fotograf bedzie potrafil zastosowac ten obiektyw w fotografii sportowej ? "

    odpowiedz wydaje sie oczywista - jeden tak , inny nie .
    to nie zalezy od obiektywu lecz o fotografa , zamyslu , celu jaki chce osiagnac.

    wygladaja superdynamicznie ujecia robione UWA np za pomoca 15 mm i superdynamicznie robione za pomoca supertele np 400 mm.

    czy sie nada do motocykli zalezy nie od obiektywu a od Ciebie jak sie nim posluzysz.

    przyroda - to samo .
    obiektyw nie ma swiadomosci , nie wybiera sobie motywu.
    da sie nim zrobic wspaniale zdjecia przyrody i koszmarne.

    trzydziestke piatke mozesz wlozyc w paszcze hipopotama i bedziesz podziwiany za odwage , ale pticy en face tym raczej nie ustrzelisz.
    jedno i drugie to przyroda.

    Wlasciwie pytanie jest pozbawione sensu.

  8. #18
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    50
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC

    Wiesz czemu początkującym polecane są podstawowe obiektywy? Bo po zapoznaniu się z ich możliwościami wiesz, czego potrzebujesz. Czy ma być długi, krótki, jasny i szybki to akurat zawsze jest potrzebne. Jeżeli dopiero uczysz się fotografii, kup obiektyw do nauki. Nawet na raty, szybko spłacisz i bogatszy o doświadczenie kupisz kolejny, tym razem ukierunkowany pod ulubiony temat zdjęć.

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    warszawa
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC

    Ze swojej strony dodam, że miałem okazję zrobić kilka fotek tym obiektywem I przy mnie też człowiek z mojej małej ekipy foto nagminnie tym fotografuje. Natomiast robimy to dość specyficznych warunkach. Mianowicie w nocy. Fotografia nocna krajobrazu z uwzględnieniem drogi mlecznej. To jest coś dla czego obiektyw ten jest wręcz stworzony. I to by było na tyle, nie używałem tego szkła w innych okolicznościach co nie znaczy, że można I nie warto. Nie mniej jednak jakoś za dnia łatwiej I szybciej mi używać ciemniejszych szkieł z autofocusem a nie tak jak tu z manualem bo z tego co pamietam to to nie ma autofocusu. To samo jeli idzie o zakres ogniskowych - za dnia wole zmienny szeroki kat. W nocy gdy zazwyczaj scene przygotowuje wiele minut to manual nie przeszkadza mi zbytnio, co wiecej w nocy na niebo w zasazdzie innej opcji niz manualne ostrzenie chyba, ze uda sie zlapac jakis mocno kontrastowy obiekt typu Ksiezyc. Reasumujac - dla mnie jest to szklo bardzo dobre, a biorac pod uwage stosunek ceny do jakosci oraz odbior recenzentow nocnych - wrecz bliskie idealu. Co do sportu I scen dynamicznych nie wypowiadam sie bo sie na rzeczy nie znam. Choc intuicja podpowiada mi, ze stale szklo zwlaszcza z manualnym ostrzeniem to spore wyzwanie dla scen dynamicznych.

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC

    Jednak zakupiłem sony a58 i obiektyw ten do sony w zestawie będę mieć też kitówke 18-55 II Także nie jest źle 1599 zł za body z kitem i 1719 zł za nowy obiektyw + 99 zł za kartę 64 GB z 20/30mb/s
    Jednak w sony będę mieć lepszą możliwość fotografii dynamicznej tym obiektywem co potwierdziłem wypozyczając taki zestaw od znajomego w rtv euro agd na 1 dzień ( o mało nie stracił pracy przez to) i powiem , że sony da się złapać samochód w ostrości jak jedzie mniej niż 100 km/h z motocyklem troche gorzej , jest mniejszy i ma więcej szczegółów i ostrość spada do 50-60 km/h lecz dla mnie i tak bomba bo zdjęcia wychodzą tak jakbym robił zoomem . We wrześniu wezmę na raty a99 i ten obiektyw FE 70 – 200 mm F4 G OSS | SEL70200G | Sony PL ( WCALE NIE ROBIĘ REKLAMY SONY BO I TAK WIĘKSZOŚĆ Z WAS JEST DO TEJ FIRMY UPRZEDZONA I ZNIECHĘCONA ) a mi się podoba lekkie body w porównaniu z nikonem . Według mnie mimo , że amator to a99 z dobrym obiektywem lepiej działa niż canon 5d mark z obiektywm powyzej 6k

    Spytacie Dlaczego sony skoro to forum canon ? > byłem początkowo nastawiony na canon tymbardziej , ze mam kompakt za dość duże pieniądzę i robi fenomenalne zdjęcia gdybym miał gotówkę zapewne zakupił bym 7d II ( ten najnowszy co jest krytykowany lecz według mnie najlepsze body do fotografii dynamicznej ponadto z dużą i mega szybką kartą ( 90 mb/s ) bez problemu leci 15 sekund na pełnym zakresie klatek na sekunde . Także , jeśli będzie czytał ten post jakiś amator , to wybierz mądrze bo ja 4 razy aż zmieniałem przesyłki i musiałem zmienić sklep bo zablokowali mi konto ( haha ) w RTV euro agd najtaniej obiektywy a w komputronik body . Allegro lepiej lecz kupowałem raz tam elektronikę i wydawało mi się , że miałą wymieniane podzespoły ale nie ważne .

    Ważne , że mogę zacząć naukę swojej pasji .


    także dziękuje za opinie i pozdrawiam . Mam nadzieje, że komuś przyda się moja ocena . Przepraszam za informacje odnośnie sony no ale prawda czasem i tak wygląda nawet dla jednostek a nie mas .

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •