Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Kupić 700D czy czekać na 760D ? Pomożecie?, T 16-300m ?

  1. #1

    Domyślnie Kupić 700D czy czekać na 760D ? Pomożecie?, T 16-300m ?

    Na wstępie chciałbym się z wszystkimi przywitać bo jestem tu nowy. Tak więc Witam!

    Mam dylemat.
    mam miesiąc czasu na zakup sprzętu, chciałem 700D i moze bym dozbierał na tamrona 16-300mm, ale zauważylem ze wchodzi 760d bardzo mi sie spodobał (nowa matryca, 19 krzyzowych punktow, dwie rolki, wifi itp.)

    Jeśli poczekam na 760d to bede musial go kupic zaraz jak wejdzie do sprzedazy (nie bedzie jeszcze zadnych testow czy opini) i na poczatek bede skazany na kita 18-55 stm. Myślę że dopiero po 6msc bede mogl dokupic jakis inny obiektyw.

    Aparat ma mi sluzyc typowo amatorsko, dla przyjemnosci, foto/video. nie zawodowo. ma byc jak najbardziej uniwersalny z jak najlepsza jakoscia fotek i filmow w tej cenie.

    bylem na innym forum to namawiali mnie bardziej na Pentaxa k-50/ k-s2 czy nikona d5300, ale ja nie wiedzac dlaczego uparlem się na Canona.
    Proponowali mi tez bezlusterkowce ale mi wielkosc korpusu nie przeszkadza a mnogosc obiektywow jest jak dla mnie wielkim plusem.

    przy okazji, moze wiecie cos na temat tamrona 16-300, czy warto w niego wchodzic, testy czytalem ale moze ktos go uzywa na swoim canonie?
    16-300 mi pasuje pod wzgledem uniwersalnosci.

    Pozdrawiam wszystkich serdecznie i mile widziane podpowiedzi.
    z góry dziękuję.
    Damian

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Kupić 700D czy czekać na 760D ? Pomożecie?, T 16-300m ?

    Cytat Zamieszczone przez skorpid Zobacz posta
    przy okazji, moze wiecie cos na temat tamrona 16-300, czy warto w niego wchodzic, testy czytalem ale moze ktos go uzywa na swoim canonie?
    16-300 mi pasuje pod wzgledem uniwersalnosci.
    Nie mam wiedzy na temat 16-300, ale miałem i mam kilka zoomów. Na początku rajcuje zakres, ale szybko się okazuje, że zaczyna brakować jakości.

    Jak mam zoom do 300/250/200 to trzeba z niego korzystać, a tu jest on nasłabszy. Okazuje się, że lepiej podzielić to na dwa zakresy np. 18-50/2,8 i 55-250 lub inne.

    Obrazki to wynagrodzą.

    Ale to takie jest moje amatorskie zdanie

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    178

    Domyślnie Odp: Kupić 700D czy czekać na 760D ? Pomożecie?, T 16-300m ?

    Nie bierz zooma o tak wielkim zakresie. Na początku, jak pisze Robert, będzie cię kręcić 19-krotne powiększenie, ale superzoom to superzoom, w którymś miejscu taki obiektyw po prostu musi być słabszy i szybko odkryjesz jego wady. Czytałeś test optycznych? Szybko odkryjesz, że szkło jest ciemne, a żeby uzyskać jakąś przyzwoitą ostrość trzeba je mocno przymykać, do f8; w centrum kadru będzie ok, ale bliżej brzegów będzie mydło. Na wycieczce ten Tami świetnie się sprawdzi, ale tylko na wycieczce, jak wejdziesz podczas tej wycieczki np. do jakiegoś kościoła i będziesz chciał zrobić wnętrze, to może być problem bo za ciemno. Spełnia kryterium maksymalnej uniwersalności, ale jakości obrazka - już nie. Doradziłbym na początek zakup kita 18-55 STM, bardzo dobrego optycznie i taniego, i drugiego obiektywu - telezooma 70-300 jak np. Tamron albo Canon. W ten sposób będziesz mógł wydać więcej na puszkę teraz, a szkło dokupisz z czasem. Jeśli zaś zależy ci bardzo na szerokości, to zastanów się nad Canonem 15-85. W tej chwili za nowy dasz tyle, co za tego tamiego (jest promocja w Fotojokerze, kosztuje 2399), a jakość nieporównywalna. Za kilka miesięcy kupisz do tego telezooma 70-300 i będziesz miał nieporównywalnie lepszy zestaw, niż z tym 16-300. Wierz mi, długich ogniskowych używa się na tyle rzadko (u mnie to może 10%), że IMHO nie ma sensu tracić sporo na jakości by mieć je w jednym szkle.
    Ostatnio edytowane przez krakał ; 06-03-2015 o 12:47
    EOS 300, EOS 400D, EOS 60D i... Zenit 122
    C 15-85, C 10-18, T 70-300 VC USD i Zenitar MC 1.9 50 mm

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie Odp: Kupić 700D czy czekać na 760D ? Pomożecie?, T 16-300m ?

    Jeśli to ma być pierwsza lustrzanka to wydaje mi się, że taki superzoom nie jest pozbawiony sensu. Szkłem można trochę popstrykać a potem go sprzedać. Owszem, trochę pieniędzy się na tym straci ale późniejsza decyzja co do zakupu innych obiektywów będzie bardziej świadoma. Sam przez taką drogę kiedyś dawno temu przechodziłem, moim pierwszym obiektywem była Sigma 18-200, z której byłem zadowolony dopóki nie dokupiłem sobie obiektywu makro i zobaczyłem, jak ostre potrafią być zdjęcia.

    Trzeba się samemu zastanowić. Ja kupując teraz aparat z jednym obiektywem wziąłbym 760D z samym kitem albo z Canonem 15-85, jeśli kasa pozwala. Ten obiektyw nie jest dużo droższy od wspomnianego Tamrona.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Kupić 700D czy czekać na 760D ? Pomożecie?, T 16-300m ?

    Myślę, że warto czekać na 760D. Duzo usprawnień w obsłudze no i nowa matryca, z której pierwsze sample wyglądają obiecująco. No i bardzo przyzwoity system ostrzenia w trybie LV. Na pewno warto kupić w kicie z 18-55STM, który jest bardzo przyzwoity optycznie i świetnie nadaje się też do filmowania. Po zabawie z nim zobaczysz, jakie zakresu ogniskowych i jakiego światła najbardziej potrzebujesz i wtedy zdecydujesz czy kupić np. ultra szeroki 10-18 albo zooma 55-250 a może jasnego 17-55 albo reporterski 70-200. A może bardzo jasną portretówkę czy makro? Nie pracowałeś wcześniej z lustrzanką, więc sam nie wiesz co zacznie Ciebie kręcić. Lepiej więc kupić możliwie najlepszy aparat, a na taki wygląda 760D plus podstawowy obiektyw i trochę pofotografować a potem, po wykrystalizowaniu potrzeb, inwestować w inne szkła, ale zdecydowanie nie superzoomy. One zepsują to, co da dobry aparat.
    A jeszzce lepiej kupić Canona 760D z 18-135STM. Jakość równie dobra jak 18-55STM i 15-85USM a spory zakres ogniskowych. Potem po dokupieniu 10-18STM powstanie kapitalny zestaw turystyczno-wycieczkowy, który zawsze się przyda, niezależnie od innych fotograficznych zainteresowań.
    Ostatnio edytowane przez Suchy ; 06-03-2015 o 13:31

  6. #6

    Domyślnie Odp: Kupić 700D czy czekać na 760D ? Pomożecie?, T 16-300m ?

    Witam...

    Po pierwsze bardzo dziękuję za podpowiedzi, dlugo szukalem, zastanawialem się az w koncu decyzja zapadła i też dzięki Wam. Czekam na 760D!
    co do obiektywu to wezmę tego 18-55 STM ale mam nadzieję że zamiast tego uda mi się dozbierać na 18-135 stm.
    Potem faktycznie jakieś 70-300 i coś krótkiego z światłem np 2.8, taki zestaw na pewno zaspokoi moje potrzeby, tym bardziej że tak jak wspomniałem będę go używał tylko prywatnie a nie zawodowo.
    Nagrywanie poklatkowe... to mi się bardzo spodobało. Trochę inwencji twórczej i można fajne dzieło zrobić .
    będę się starał.
    a tu coś dla oka

    a nizej canonem 600D
    szczegolnie od 0:20-0,36sek
    https://www.youtube.com/watch?v=bVFC_1oVLrM

    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •