Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Obróbka Raw- jaki program wybrać?

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Obróbka Raw- jaki program wybrać?

    Zdecydowanie polecam Lightroom. Jest to kombajn, który oprócz obróbki umożliwi również sensowne katalogowanie tysięcy zdjęć.

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    55
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: Obróbka Raw- jaki program wybrać?

    Moim zdaniem po co płacić za coś co jest darmowe i dobre. Mówię o DPP od Canona. Zalety: prosty w obsłudze, wszystkie funkcje pod ręką, regulacja ekspozycji, zapamiętanie trzech ustawień balansu bieli, regulacja kontrastem, jasnymi partiami, cieniami, kolorem odcienia, maski wyostrzające, odszumianie chrominancji które daje radę, niezastąpione prostowanie kadru, możliwość ręcznego usuwania z kadru np. kurzu. Można w programie zarejestrować swój obiektyw canona a on poprawi jego błędy, można ręcznie korygować do danego obiektywu winietę, abberację chromatyczną, dystorsię. Jednym słowem jest to proste i skuteczne narzędzie do podstawowej obróbki Raw. Osobiście nie mam ochoty bawić się programem który ma kosmiczne możliwości a ja będę używał tylko kilku suwaczków. Ma być prosto, skutecznie i z dobrym efektem.
    Canon-fajna puszka i kilka szkiełek

  3. #23

    Domyślnie Odp: Obróbka Raw- jaki program wybrać?

    Ja nie raz próbowałem DPP ale nigdy jakoś nie mogłem się przekonać. Lightroom wydaje mi się o wiele bardziej wielofunkcyjny.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •