Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jak zrobić mini-sieć?

  1. #1

    Domyślnie Jak zrobić mini-sieć?

    Kupiłem i przyszedł dziś Canon PowerShot SX510 HS. Nie ma co prawda GPS ale działa na nim sieć Wifi i te informacje może zdobyć ze smartfona.
    Na smartfonie zainstalowałem program Camera Connect. Zarówno aparat jak i telefon widzą moją sieć internetową - Wifi domowe. Ale co gdy będę w dowolnym miejscu na ziemi a nie w swoim domu? Czyli - chciałbym połączyć tylko aparat z telefonem bez sieci internetowej. Canon ma jakieś inne możliwości - pokazuje inne sieci m.in. z hasłem pin. Natomiast telefon (Samsung Galaxy S4) uparł się w programie Camera Connect widzieć tylko moją sieć internetową.
    Co zrobić?

  2. #2
    Uzależniony Awatar PawelB
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    53
    Posty
    578

    Domyślnie Odp: Jak zrobić mini-sieć?

    Aparat i telefon łączą się bezpośrednio ze sobą czy tylko "na około" przez Twoją sieć domową? Czy w telefonie masz włączoną funkcję routera? Może też się nazywać acces point, udostępnianie połączenia czy jakoś tak.
    Fomei PRV-3 w środku EOS 50D, EOS 10D, jakieś szkła i miejsce na nowe zakupy.

    Moje gnioty
    Moje gnioty 2

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar Domcia
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Jak zrobić mini-sieć?

    Z telefonu masz możliwość wystawienia sieci wi-fi, wtedy będąc poza domem możesz do niego podłączyć aparat.

    Samsung Galaxy S4 - konfiguracja telefonu - - mojtelefon.info

    O ile link traktuje o wystawianiu internetu, to samo stworzenie sieci wifi z telefonu robi się dokładnie w ten sam sposób. Nie spodziewam się, żeby aparat sam z siebie chciał coś ssać z internetu, a jeśli tak, to możesz wyłączyć transfer danych w telefonie - w rezultacie wystawisz wifi ale bez połączenia internetowego. Sprawdź sobie czy ten Camera Connect będzie umiał skorzystać z tego (nie znam tego oprogramowania).

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Jak zrobić mini-sieć?

    Tutaj masz tutorial jak to zrobić na przykładzie 6D https://www.youtube.com/watch?v=DnPlzeXi80A
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  5. #5

    Domyślnie Odp: Jak zrobić mini-sieć?

    Udało się zrobić, jednak aplikacja smartfonowa "Camera Connect" nie ma funkcjonalności wyboru sieci Wifi. Do tego potrzeba aplikacji WIFI-HASŁO (WEP-WPA-WPA2).
    Z kolei ta ma wiele reklam.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Jak zrobić mini-sieć?

    Jak coś jest darmowe, to zawsze są reklamy. Jak się ich nie chce trzeba kupić wersję komercyjną - takie życie
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Jak zrobić mini-sieć?

    Cytat Zamieszczone przez Borneq Zobacz posta
    Udało się zrobić, jednak aplikacja smartfonowa "Camera Connect" nie ma funkcjonalności wyboru sieci Wifi. Do tego potrzeba aplikacji WIFI-HASŁO (WEP-WPA-WPA2).
    Z kolei ta ma wiele reklam.
    Sieć Wi-Fi, z którą chcesz się połączyć wybierasz w ustawieniach telefonu. Nie potrzeba do tego oddzielnej aplikacji.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •