Strona 195 z 260 PierwszyPierwszy ... 95145185193194195196197205245 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 941 do 1 950 z 2599

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [bezlusterkowce] ;)

  1. #1941
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    @akustyk to nie jest kraj dla starych ludzi 😉

  2. #1942
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 015

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    dla mnie wizjer elektroniczny to jest duza wada aparatu
    To niedługo zostanie Ci tylko rynek wtórny puszek albo będziesz musiał zmienić hobby.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  3. #1943
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    niech sobie bedzie.

    RF moze sobie kupie w R6 mk2. korpusie z normalna ergonomia canonowska i matryca o uczciwej rozdzielczosci. i z GPSem

    ale tez nie jestem wcale.pewny. na cholere mi adapter i 200 zdjec na baterii, jak moge miec normalny bagnet?

    dla mnie wizjer elektroniczny to jest duza wada aparatu
    Dla mnie wizjer elektroniczny to największa wada bezlustra. Nie moge się do niego przyzwyczaić, więc go nie używam. Bateria to druga wada erki, lustro na 1 kresce godzinę zdjęcia robiło i jeszcze prądu zostało, teraz mam żonglowanie bateriami. Cała reszta na plus erki.

  4. #1944
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    To, że wizjer elektroniczny to zuo pisałem już wiele razy. Byłem przez tydzień nad morzem, zrobiłem ok. 1000 zdjec. Newella do mojego 5d3 naladowalem przed wyjazdem. Fotki przeglądałem na ekraniku. Wróciłem i mam 35% aku. To lubię.

  5. #1945
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    To, że wizjer elektroniczny to zuo pisałem już wiele razy. Byłem przez tydzień nad morzem, zrobiłem ok. 1000 zdjec. Newella do mojego 5d3 naladowalem przed wyjazdem. Fotki przeglądałem na ekraniku. Wróciłem i mam 35% aku. To lubię.
    Na aku w R można zrobić 1000 jak i 50 zdjęć. O ile w lustrze praktycznie bez znaczenia był czas robienia zdjęcia o tyle w bezlustrze ma on kolosalne znaczenie. Aku w R można rozładować wykonując 10 zdjęć

  6. #1946

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    To niedługo zostanie Ci tylko rynek wtórny puszek albo będziesz musiał zmienić hobby.
    nie mam problemu z rynkiem wtornym, jakby do tego przyszlo. ale watpie, zeby Canon nie klepal takiego 6D2 jeszcze przez najblizsze 5-6 lat a kto wie czy nie dluzej. jesli nie bedzie 6D3 (malo prawdopodobne, ale nie wykluczone, akurat ta linia moze byc ostatnia nieprofesjonalna DSLR).

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    na baterii zrobisz spokojnie 800 zdjęć
    ja wczoraj fotografowałem konie przez 4 godziny, zrobiłem około 400 zdjęć i jedna kreska zeszła
    nie jest źle to nie RP
    jakbym napierdzielal seriami i bez GPS-a to 6D2 bym i 1500 na aku zrobil. i to nie nowiutkim akumulatorze, a takim 3-4 letnim.

    opowiadania o tym jak "spoko, spoko, wcale bezlusterkowce tak nie zra"... przecza nieco (ujmijmy to ladnie) moim wlasnym doswiadczeniom. M5 na weekend wzialem z 3 pelnymi aku... na koniec pierwszego dnia mi zabraklo pradu. bo to cholerstwo trzeba w plecaku na sztywno wylaczac (a potem 2 sekundy czekac az sie elektroniczna zabawka zabootuje po wlaczeniu), zeby go nie wyciagac goracego z migajaca bateria. tak, wiem, ze LP-E6NH to troche inna bajka niz zenula LP-E17. nadal nie widze jak bezlustro przy moim uzytkowaniu dojezdza do 300 zdjec na ladowaniu. moze z nowiusienkim akumulatorem w cieply letni dzien... tylko ze na tym sie zycie nie konczy
    www albo tez flickr

  7. #1947

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    @akustyk to nie jest kraj dla starych ludzi ������
    ja kminie raczej w ten desen... mnie zupelnie dobrze pracowac ta kneflologia, ktora znam, i body z natywnym mocowaniem EF do 8 obiektywow, ktorych bynajmniej nie pali mi sie wymieniac, zwlaszcza ze mam 2 pasujace do nich korpusy (mam w sumie trzy, ale 10D lezy na polce, na mieciutkiej poduszeczce )

    z mocowaniem RF to dla mnie R czy RP to sa nieporozumienia ergonomiczne. dopiero R6 jest korpusem zblizonym do tego, czego chcialbym uzywac. de facto jego stabilizowana matryca jest bardzo kuszacym fiuczerem (ostroznie szacujac - jakbym takim 200/2.8 mogl zejsc do 1/125s z lapy zamiast 1/500s, to to otwiera mnostwo nowych mozliwosci dla mnie).

    brak niezracego pradu i nieprzeklamujacego obrazu celownika optycznego jest dla mnie do przelkniecia w body landzaftowym - tym co mam na stale w plecaku wielkosci szafki na poranny/wieczorny plener w naturze 6D2 tez uzywam w duzym stopniu z wlaczonym tylnim LSD, bo na statywie to sie dobrze sprawdza.

    natomiast w korpusie w podroz (czy chocby na wypad rowerowy) celownik elektroniczny to jest parodia.


    ja moze i jestem stary czlowiek, albo jak kazdy autysta uwielbiam to co juz znam. ale jak rok temu kupilem sobie dla radosci 10D (jak moj pierwszy DSLR) i potem go chwile pouzywalem... to M5 od reki poszedl na aukcje i tydzien pozniej mialem 70D. boziu jaka to jest frajda miec cropa w wersji normalnej ergonomicznie a nie dla sprawnych inaczej
    www albo tez flickr

  8. #1948
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Używam teraz R6, ale szczerze to takiego 5d4 można używać jeszcze bardzo długo nawet do trudnych zleceń komercyjnych. Nie dramatyzujmy z tymi lustrzankami. Wiadomo w jakim to wszystko kierunku zmierza, ale zupełnie rozumiem osoby, które jeszcze przez nawet długi czas chcą zostać z dslr. A 5d4 ma coraz lepszą cenę, często ze znikomym przebiegiem
    Miłego dnia
    moja www

  9. #1949
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta

    ja moze i jestem stary czlowiek, albo jak kazdy autysta uwielbiam to co juz znam. ale jak rok temu kupilem sobie dla radosci 10D (jak moj pierwszy DSLR) i potem go chwile pouzywalem... to M5 od reki poszedl na aukcje i tydzien pozniej mialem 70D. boziu jaka to jest frajda miec cropa w wersji normalnej ergonomicznie a nie dla sprawnych inaczej
    Zazdroszczę że Ci ergonomia wystarcza, mnie pokonuje powoli konieczność noszenia całego tego majdanu i to nawet w wydaniu eMkowym. Widzę że u znajomych/* to samo, aparaty leżą w szafie a rozkminy dotyczą jaki jest w tej chwili fon do robienia zdjęć .
    /* - mowa o ludziach którzy nie fotografowali zaawansowanym małpkami tylko 5D....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #1950
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 058

    Domyślnie Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III]

    Same here aczkolwiek jedyny jaki mi fotograficznie pasuje to s21 ultra, tylko że to już kloc.

    @akustyk serio myślisz że Canon będzie jeszcze 5 lat produkował 6D2?? Ten aparat ma już 4 lata, jego czas produkcji niebawem dobiegnie końca.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

Strona 195 z 260 PierwszyPierwszy ... 95145185193194195196197205245 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •