Strona 105 z 197 PierwszyPierwszy ... 55595103104105106107115155 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 041 do 1 050 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #1041
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 970

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    No ale w 500d ekran jest cały czas włączony. W 6d trzeba go sobie samemu zaświecić więc nie jest problemem go zgasić przez naciśnięcie cyngla.
    w 750D nie ma takiego czujnika, ktory zapobiega swieceniu ekraniku gdy przyklada sie aparat do oka. mala rzecz, ale w uzytkowaniu wpienia.

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    A gdzie było sugerowane że 6dII ma być lepszy o aż 1.5EV na wysokich ISO? To raczej mało prawdopodobne.
    no jak to... a internetowy onanizm?

    przeciez ten 6DmkII ma zlikwidowac dziure ozonowa, skonczyc wszystkie wojny i zjednoczyc religie swiata... no...!
    www albo tez flickr

  2. #1042
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Co do matrycy, to ona z oczywistych względów będzie lepsza od tej w 5d3 ale na NISKICH ISO
    Już 6D miał lepsze wysokie ISO niż 5DIII. W nowej szóstce będzie tylko lepiej.

  3. #1043
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Czujnika przyłożenia oka nie będzie. W korpusie z ruchomym LCD nie jest raczej potrzebny, można sobie ekranik "zamknąć".


    Co do matrycy, to ona z oczywistych względów będzie lepsza od tej w 5d3 ale na NISKICH ISO. Na wysokich o 1,5 EV? A niby skąd? 0,5 EV to będzie BARDZO duży sukces.
    no jasne, szczególnie jak taki ekranik wyświetla nie tylko obrazek ale głównie interfejs, jak nie będzie to znaczy że ktoś oszczędził 50 centów (znaczy robi nas w bambuko za 50 centów)

    na wysokich iso 1.5EV tak napisali w jakims artykule o przeciekach na temat nowego korpusu sam se tego nie wymyśliłem - też się dziwię że pisali o wysokich iso (szukam tego artykułu ale nie widzę ajk zobacze to zalinkuję), na niskich iso taki postęp mogą zrobić bez problemu bo więcej im brakuje do konkurencji niź 1.5EV

    EDIT

    no niestety nie wiem gdzie to przeczytałem, zrobiłem przegląd portali które czytam ale .... może tekst się zmienił albo co

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    No więc właśnie - tylko marketing żeby nikt nie pomyślał, że to profesjonalny sprzęt. Dla mnie bez różnicy, bo taki dokładny nie jestem a w razie czego iest LV.
    też czasem sprawdzam na LV kadr ale to nie mój styl pracy i zabiera czas ja najcześciej robię długie ekspozycje i paradokasalnie czasu mi zawsze brakuje
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 26-06-2017 o 22:38
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  4. #1044
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    1.5 ev lepsze? JEszcze nigdy w historii canona, nowszy model nie był lepszy o 1.5 ev. Mało tego, są nawet gorsze jeśli brać pod uwagę skalę 1:1 np. 5d3 gorszy od 5d2 https://www.dxomark.com/Cameras/Comp...k-II___795_483
    Wogóle nie będzie lepsze iso bo więcej pikseli. A jak widać po wcześniejszych premierach tych nowych matryc canona to maja one lepsze tylko DR.

  5. #1045
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    1.5 ev lepsze? JEszcze nigdy w historii canona, nowszy model nie był lepszy o 1.5 ev. Mało tego, są nawet gorsze jeśli brać pod uwagę skalę 1:1 np. 5d3 gorszy od 5d2 https://www.dxomark.com/Cameras/Comp...k-II___795_483
    Wogóle nie będzie lepsze iso bo więcej pikseli. A jak widać po wcześniejszych premierach tych nowych matryc canona to maja one lepsze tylko DR.
    Według tego wesołego francuskiego (francuzi to ci, co produkują francuskie samochody) każdy nowy model Canona jest najgorszym na świecie, pozostającym daleko w tyle za konkurencją. Liczą się wyłącznie aparaty Nikon, które wad nie mają (szczególnie fabrycznych) oraz mega innowacyjna korporacja sfokusowana na branżę foto na najbliższe 1000 (a w najgorszym wypadku kilka) lat, czyli Sony!
    Niestety mimo aktywnych działań lokalnych ambasadorów pro bono dxomark nie wszyscy łykają bzdury tam publikowane jak przysłowiowy Jan np. Kowalski.

  6. #1046
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    Ja napewno nie bo musze mieć dżoja z tyłu, ale aparat wydaje sie być dobrze wyważony. Dla użytkowników 6D nie ma sensu przesiadać się na staroć 5dIII, a sam 6dII nie zagrozi 5dIV.
    6dII raczej wskoczy w miejsce 5dIII (który pewnie zniknie). Jak ktoś chce dżojstik, weźmie 5dIV.

  7. #1047
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    1.5 ev lepsze? JEszcze nigdy w historii canona, nowszy model nie był lepszy o 1.5 ev. Mało tego, są nawet gorsze jeśli brać pod uwagę skalę 1:1 np. 5d3 gorszy od 5d2 https://www.dxomark.com/Cameras/Comp...k-II___795_483
    W DXO nie sprawdzałem ale porównywałem pliki z obu aparatów i 5DIII szumi mniej na wyższych ISO niż 5DII. Jeżeli DXO twierdzi inaczej to już jego problem

  8. #1048
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    niestety nie wiem gdzie to przeczytałem - petapixel albo diyphotography (ale nie mogę się doszukać) i tam był link zapamiętałem bo się jeszcze rypnęli tekscie i napisali że jest lepiej o 5EV :mrgeen: bo im zjadło "1." ale na początku tekstu w wyliczance co jest lepiej było "1.5" stąd to zapamiętałem - to nie może być projekcja moich życzeń bo ja używam niskiego iso - ale moje doświadczenie mówi że jak jest lepiej na wysokim iso to na niskim też będzie lepiej.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  9. #1049
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 970

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    ale moje doświadczenie mówi że jak jest lepiej na wysokim iso to na niskim też będzie lepiej.
    ja bym jeszcze warunki brzegowe wprowadzil.

    mialem jakis czas rownoczesnie 100D i Fuji X-E1. 100D byl dla mnie nieco fajniejszy na niskim ISO (wiecej szczegolow, ladniejsze kolory*) natomiast X-E1 zauwazalnie na wyzszych (mniej szumu), nawet uwzgledniajac jego oszukiwanie**



    * - czyli organoleptycznie, bo nie wiem czy wedlug DXO-Quranu przypadkiem nie byl podeptany przez Fuji (bo chociaz to nie Sony, no to przynajmniej nie Canon )
    ** - te same ekspozycje wymagaly ISO 3200 w Fuji a ISO 1600 w Canonie
    www albo tez flickr

  10. #1050
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    * - czyli organoleptycznie, bo nie wiem czy wedlug DXO-Quranu przypadkiem nie byl podeptany przez Fuji
    DXO nie depcze w ogóle X-Transów.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

Strona 105 z 197 PierwszyPierwszy ... 55595103104105106107115155 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •