Strona 74 z 197 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684124174 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #731
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Pierwszy który by wypuścił taki zestaw w rozsądnej cenie pozamiatałby wszystkie systemowe telestałki.
    mysle, ze w przypadku producentow systemowych (tzn. wlasciwie Canon i Nikon) te wielkie biale "narzady meskie" pelnia role misia, ktorym Canon czy Nikon pokazuja na co ich stac.

    bo sprzedaz 2000 egzemplarzy tych obiektywow na 4 lata (z czego 1900 do budki AP na olimpiadzie/igrzyskach zimowych/szmaciance/superbowlu/...) nie pokrywa raczej kosztow ich projektowania i calej zabawy w hodowanie tych ogromnych soczewek.

    firmom trzecim to sie zwyczajnie nie oplaca. nawet jakby to mialo byc wylacznie w roli misia i to mialy byc 3 egzemplarze (na Photokine, do gabinetu prezia i do archiwum firmy)...
    www albo tez flickr

  2. #732
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Canon spoznil sie 6 lat a w tym czasie swietny Tamron podebral mase klientow. Sam kupilem ten obiektyw a pogonilem 70-200 f4 is. Z M5 tez sie spoznili, na dodatek wypuscili niedorobione body w kosmicznej cenie.

    Co fo tele to chetnie bym przytulil jakiegos fajnego Tamrona albo Sigme z zakresu 400/5.6 albo 500/5.6
    no , ja tez pogoniłem 70-200 f4 is ale by kupić 70-300 is L
    nie wpadłem na pomysł kupienie Tamiego bo po co?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #733
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    żeby np. zaoszczędzić 4k pln :P a wydać na dwie fajne fotograficzne wycieczki kwestia priorytetów..
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  4. #734
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    żeby np. zaoszczędzić 4k pln
    to zalezy od warunkow brzegowych. ja foce duzo ze statywu i tutaj nie bedziemy sie naprawde klocic, ze Tamronem foci sie lepiej


    70-300L pod tym wzgledem daje gigantyczny komfort i oszczedza mnostwo czasu (bo nie trzeba 17 razy przekadrowywac ).


    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    :P a wydać na dwie fajne fotograficzne wycieczki kwestia priorytetów..
    dobry pomysl. kupisz 70-300L i sprobujesz powtorzyc te kadry, ktore Tamronem "nie wyszly" bo glowica nie wytrzymala takiego przeciazenia
    www albo tez flickr

  5. #735
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    mi statyw do niczego prócz zdjęć nocnych nie jest potrzebny i może czasem gdy chcę nagrać filmik, ale tachanie tego żelastwa z plecakiem nie jest tego warte ale spoko, przyjąłem do wiadomości, rozumiem
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #736
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Wystarczy poczytac opinie klientow w internecie i zobaczyc ilosc recenzji z kilku sklepow online, przejrzec galerie np flickr żeby wiedziec jak popularne jest to szkło. To wszystko sa klienci ktorzy nie wybrali szkla systemowego, m.in starenkiego i srednioudanego 70-300is usm. Potem sie zreflektowali i wypuscili Lke za 6k ale w nizszej półce nie bylo konkurencji dla Tamiego. Teraz dopiero sie pojawiła. Po 6 latach.
    No cóż w internetach to ja czytam masę rzeczy . Problem w tym że to może się mieć zupełnie nijak do wyników sprzedaży. Szczególnie że Polska to mało reprezentatywny kraj (ze względu na zarobki) - strategia firm idzie w kierunku rynków gdzie zarabia się zupełnie inne pieniądze - zarówno entuzjaści jak i zawodowcy.
    A jeśli już powołujemy się na przykłady u nas, to znam dwa gdzie znajomi kupili niesieni falą entuzjazmu rzeczone Tamrony. W efekcie po pewnym czasie pozbyli się ich z ulgą na rzecz 70-300L .

    Ja uważam że to działa zupełnie inaczej niż piszesz. Nikt nikomu niczego nie podbiera, ani nie zabiera. Zwyczajnie firmy się mijają i w efekcie zarabiają wszyscy i mali i duzi.

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Ja bym wolał dla odmiany coś ciemniejszego w zakresach 400-600 i prostszego, nie musi być L, byleby było ostre od pełnej dziury. Niech zrobią 400/5.6, 500/5,6, 600/6.3 i byłbym happy nie musi od razu być turboświetlne 500/2.8 L. I dziwne że jakoś nikt z niezależnych producentów takich instrumentów (dobrych) nie zrobił. Pierwszy który by wypuścił taki zestaw w rozsądnej cenie pozamiatałby wszystkie systemowe telestałki.
    Np. takie coś:
    Nikon Nikkor 200-500mm f/5.6E AF-S ED VR - Obiektywy - Foto - Sklep internetowy Cyfrowe.pl ? Przy tym delikatnie mówiąc wypas optyczny to nie jest .
    Robienie ciemnych stałek jest o tyle bez sensu, że nawet przy światłosile o jakiej piszesz rozmiary soczewek będą na tyle duże że zbyt tanio nie wyjdzie. Zaprojektowanie też kosztuje. Czyli amatorzy się nie rzucą, a entuzjaści i zawodowcy oleją i kupią "normalne". Szczególnie że na zachodzie kilka tysięcy papierków to jest często jedna wypłata więc po co kupować substytut jak można mieć wypas . Myślę że to jest przyczyna że powstają raczej takie konstrukcje jak Sigmy czy Tamrona 150-600.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 19-09-2016 o 14:27
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #737
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Chodzi mi o to, że gdyby w 2009-2010 Canon wypuścił to szkło razem z Lką - czyli do wyboru do koloru, to nikt by na Tamrona nawet nie spojrzał. Ale jednak wielu pasjonatów, amatorów na Lkę nie stać i ci wybrali Tamrona, na czym Canon z pewnością stracił.

    Dobrze że producenci niezależni w ostatnich latach zajęli bardzo ofensywną pozycję i zarówno Sigma serii Art, jak i Tamron odkąd wprowadził wreszcie ultrasonic motor i super stabilizację poważnie zagrozili Canonowi i Nikkorowi dając ludziom solidne optycznie i tańsze alternatywy lub zupełnie nowe konstrukcje jak T15-30/2.8, Sigma 18-35/1.8 na cropa czy wspomniane zoomy 150-600. Na tyle poważnie, że ci byli wręcz zmuszeni do odświeżenia swoich modeli i wprowadzenia nowych, ot choćby C100-400 II, 16-35/4. Dobrze dla nas, mamy wybór, sporo klientów spojrzało w tej dekadzie na producentów niezależnych. Sam na nich patrzyłem podejrzliwie jeszcze 7-8 lat temu (jak na firmy od podróbek), ale teraz dla mnie u nich jest zdecydowanie ciekawsza oferta.

    O to tylko takie moje luźne refleksje
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  8. #738
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Chodzi mi o to, że gdyby w 2009-2010 Canon wypuścił to szkło razem z Lką - czyli do wyboru do koloru, to nikt by na Tamrona nawet nie spojrzał. Ale jednak wielu pasjonatów, amatorów na Lkę nie stać i ci wybrali Tamrona, na czym Canon z pewnością stracił.
    A tak zyskali i jedni i drudzy, Tamron sprzedając tanie szkła i Canon sprzedając drogie eLe - mam wrażenie, że sam pomysł tego szkła zrodził się właśnie poprzez działanie konkurentów. Zauważ że nowe 70-300 tylko wypełnia lukę na rynku nikomu nie zagrażając póki co. W Japońskich firmach raczej rzadko dochodzi do konfrontacji na przysłowiowe "śmierć i życie".
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #739
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    na zamienniki zawsze będzie popyt bo są tańsze
    ja tez tak zaczynałem, z czasem dojrzałem do świadomego wydawania pieniędzy
    i wole dać więcej za lepiej
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #740
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A tak zyskali i jedni i drudzy, Tamron sprzedając tanie szkła i Canon sprzedając drogie eLe - mam wrażenie, że sam pomysł tego szkła zrodził się właśnie poprzez działanie konkurentów. Zauważ że nowe 70-300 tylko wypełnia lukę na rynku nikomu nie zagrażając póki co. W Japońskich firmach raczej rzadko dochodzi do konfrontacji na przysłowiowe "śmierć i życie".
    No możliwe. Z tym, że nie zgodzę się, że nowy 70-300 wypełni jakąś lukę - jaką? Mało jest 70-300 na rynku? Chyba tylko po starym IS USMie, bo z nim już wstyd przy obecnych konstrukcjach pokazywać że ma się coś takiego w ofercie.

    becekpl, no właśnie ostatnimi laty te zamienniki nierzadko pokazują miejsce w szeregu systemowym szkłom w sensie ta sama jakość za dużo mniejsze pieniądze. Przykład Sigma Art 50/1.4. Mnie Canon chyba nie przekona już do jakiegokolwiek swojego szkła, chyba że używanego, bo to samo mam u konkurencji za dużo mniej. Obecne ceny to jakies nieporozumienie. Miałem ochote na 16-35/4 ale jak spojrzałem na ceneo to szybko mi przeszło. Wolę wrócić do 17-40. 80% tego co robię to Tamron 28-300 w zupełności mi wystarcza, a takiego szkła nikt inny nie ma. Miałbym brać wiekową Lkę 3 razy droższą, 3 razy cięższą i 3 razy większą? Na szczescie nie zarabiam na fotkach, nie jestem purystą w kwestii doskonałości szkła, tak samo jak na szczęście nie jestem audiofilem no co dla kogo..
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

Strona 74 z 197 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684124174 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •