Strona 196 z 197 PierwszyPierwszy ... 96146186194195196197 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 951 do 1 960 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #1951
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 080

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    rzut oka na optyczne i wygląda na to, że ostatnie lustra Canon wypuścił w Q1 2020 - 850D i 1DxMk3
    tak z ciekawostek, miałem ostatnio w rękach 5DsR i dla mnie to był już duży i ciężki kloc
    Ostatnio edytowane przez cauchy ; 19-06-2023 o 17:37
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #1952
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Obawiam się, że już to zrobili. R5 to już taka petarda...
    To szybko im to poszło. Myślałem że jeszcze z 2-3 modele wyjdą i przez następne 10 lat będą funkcjonować równolegle z bezlusterkowcami. Pytam bo ogólnie cena ostatniej piątki jest bardzo atrakcyjna i nie wiem czy nie warto ją kupić zamiast pchać się w R5 czy R6 tym bardziej że i szkła są znacznie tańsze od systemu RF.

  3. #1953
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    To szybko im to poszło. Myślałem że jeszcze z 2-3 modele wyjdą i przez następne 10 lat będą funkcjonować równolegle z bezlusterkowcami. Pytam bo ogólnie cena ostatniej piątki jest bardzo atrakcyjna i nie wiem czy nie warto ją kupić zamiast pchać się w R5 czy R6 tym bardziej że i szkła są znacznie tańsze od systemu RF.
    Gdzieś tu jest zapytanie o nową puszkę dslr czy ml. I powiem tak, jak aparat ma fotografować osoby to ML.

    Żonie mogę dać R5 z 85 1.2 i wiem, że chociaż nie fotografuje od 10 lat to 10/10 portretów wyjdzie trafione w oko. Gdzie z 5D3/4 bywało by róznie. Wiadomo jak ogarniesz temat jest dobrze, ale nadal punkty są zbite w środku.

    Sam fotografując meble nadal używam 5D3 i nie mam problemu. Ale tam wiadomo f5.6 lub 8.

  4. #1954
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Myślę że to wciąż świetny sprzęt tylko marketingowcy Canona chcą Ci wmówić że w zasadzie musisz kupić bezlusterkowca żeby zrobić udane zdjęcie. To tak jak z każdym kolejnym modelem samochodu.
    Ostatnio edytowane przez Shadow ; 19-06-2023 o 17:55

  5. #1955
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 080

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    przez następne 10 lat będą funkcjonować równolegle z bezlusterkowcami.
    10 lat? jest jeszcze jakaś puszka z 2013 ciągle produkowana?

    do statycznych kadrów i martwej natury czy foto produktowej lustra ciągle się bronią, tylko już te z odchylanym ekranem
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #1956
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 401

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    10 lat? jest jeszcze jakaś puszka z 2013 ciągle produkowana?
    Jak by wyszły jeszcze 2 lub 3 modele to na 10 lat by starczyło. Wygląda jednak na to że wizjonerzy Canona mają inne plany.

  7. #1957
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Myślę że to wciąż świetny sprzęt tylko marketingowcy Canona chcą Ci wmówić że w zasadzie musisz kupić bezlusterkowca żeby zrobić udane zdjęcie. To tak jak z każdym kolejnym modelem samochodu.
    5D3 odstaję trochę jeśli chodzi o matryce. Nowy LR już sobie dobrze radzi z szumami ale to też zajmuje czas, a rozjaśnianie cieni w 3'ce to tragedia.

  8. #1958
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    do statycznych kadrów i martwej natury czy foto produktowej lustra ciągle się bronią, tylko już te z odchylanym ekranem
    ja ostatnio wymienilem takie lustro z gibanym ekranem na takie z wespawanym na sztywno. i w sumie lepsze jest. jakbym mial wybor to moglbym jednak miec gibany ekran, ale z drugiej strony do tego nowego mam normalny L-bracket, a do tego poprzedniego nie udalo sie nikomu tego sensownie zaprojektowac (tak, zeby z gibanego ekranika mozna bylo swobodnie korzystac). a dla mnie aparat bez L-bracketa nie ma racji bytu
    www albo tez flickr

  9. #1959
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 080

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Nie zliczę sytuacji, w których gibanik ratował mnie przed karkołomnymi pozami, a ostatni przykład z dziś, gdy chowałem się za krzakiem i tylko obracałem aparat na statywie w stronę rogasia żeby go widzieć w ekranie. A najbardziej karkołomne zadanie miałbym w kanionie Antylopy, tam bez tego niejeden kadr byłby na chybił trafił

    a L-bracket spokojnie montuję, trochę on ekran ogranicza ale niewiele, zresztą pionowych kadrów prawie nie robię
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #1960
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Nie zliczę sytuacji, w których gibanik ratował mnie przed karkołomnymi pozami, a ostatni przykład z dziś, gdy chowałem się za krzakiem i tylko obracałem aparat na statywie w stronę rogasia żeby go widzieć w ekranie. A najbardziej karkołomne zadanie miałbym w kanionie Antylopy, tam bez tego niejeden kadr byłby na chybił trafił

    a L-bracket spokojnie montuję, trochę on ekran ogranicza ale niewiele, zresztą pionowych kadrów prawie nie robię
    akurat L-brackety do 6D2 nie pozwalaja na pelne obrocenie ekranu do poziomych kadrow (tzn. ekranik na plasko, prostopadle do ziemii). i to jest zloty przyklad g* projektowania, bo np. do 750D udalo sie zrobic L-bracket pozwalajacy na to :/
    www albo tez flickr

Strona 196 z 197 PierwszyPierwszy ... 96146186194195196197 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •