Strona 172 z 197 PierwszyPierwszy ... 72122162170171172173174182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 711 do 1 720 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #1711

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym powerbankiem? Twierdzisz, że lustrzanki Canona nie można zasilać z powerbanku? (pomijam fakt, że raczej w praktyce nie jest to potrzebne).
    A można ? ;-)

    Oj przydałoby się w wielu sytuacjach. Naprawdę mam wypisać? ;-)

  2. #1712
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    A można ? ;-)

    Oj przydałoby się w wielu sytuacjach. Naprawdę mam wypisać? ;-)
    Można, choć nie jest to tak proste jak u Sony bo musi być specjalny adapter a nie tylko kabel. Inna opcja to ładowanie poprzez ładowarkę z wejściem USB.

  3. #1713
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Ankieta.
    -Czego oczekujesz od pełnoklatkowego bezlusterkowca Canon lub Nikon?
    https://www.dpreview.com/articles/52...rorless-camera

  4. #1714
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Ankieta.
    -Czego oczekujesz od pełnoklatkowego bezlusterkowca Canon lub Nikon?
    https://www.dpreview.com/articles/52...rorless-camera
    My sobie możemy oczekiwać
    Miłego dnia
    moja www

  5. #1715

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Można, choć nie jest to tak proste jak u Sony bo musi być specjalny adapter a nie tylko kabel. Inna opcja to ładowanie poprzez ładowarkę z wejściem USB.
    Nie, to nie jest ta sama funkcjonalność. Musisz mieć adapter z końcówką wkładaną zamiast aku i do tego dedykowany, mniejszy i duuuuużo droższy power bank. To nie jest to samo co gniazdo mini usb w ściance aparatu do którego możesz wpiąć ładowarkę od telefonu albo kabel z laptopa albo power bank i ładować i/lub pracować aparatem.

    Ładowanie poprzez ładowarkę usb to już oddzielny proces, możliwy w każdym systemie.

    Dobry przykład podany wcześniej z filmowaniem panasem na weselach i 18 bateriami. Mój 7D niecałą godzine nagrywał video czyli dwa wesela po 6h materiału to i tak min. 12 baterii. Tak robią jak to wcześniej ktoś podał zawodowcy Amatorzy biorą sony i jeden power bank. Czy tu lepiej wypada super zasilanie w dslr?

    Kolejny przykład - time laps 24h. Zrób to lustrzanką. Niezła gimnastyka będzie z zasilaniem.

    Fotografowanie w bardzo niskich temperaturach. Power bank masz pod kurtką i jest ciepły, trzyma pojemność. Będziesz ładował ładowarką usb akumulatorki w ten sposób? No wiem powiesz, że jakoś się da ;-) Power bank z adapterem jest opcją ale ten co znam ma nikłą pojemność 3900mAh a jego cena to pewnie ze 40 000 mAh w standardowym urządzeniu.

    Tak więc takie bezlustro sony z typowym aku sprzed A73/A9 mogło być lepiej zaprojektowane pod względem zasilania nie przeczę natomiast ładowanie i zasilanie (od a6300 w górę) po usb to jest rewelacja i na pewno Canon to kiedyś wprowadzi w atmosferze euforii użytkowników ;-) Ja na co dzień w ogóle ni ewyjmuje baterii tylko podłączam do ładowarki od telefony cały aparat. Mega wygodne chociaż dwa lata mi zajęło to przestawienie się na ładowanie po usb bo wcześniej ładowałem tradycyjnie ... ;-)
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  6. #1716
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Wyniki ankiety: "Czego oczekujesz od pełnoklatkowego bezlusterkowca Canon lub Nikon?"

    https://www.dpreview.com/articles/71...ame-mirrorless

  7. #1717
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Podczas mojego ostatniego wypadu do RPA robiłem dziennie około 300 zdjęć plus kilka (od 1 do 4) minut filmu. Puszka A7II do wykonania tego zadania wymagała 3 akumulatorów, a niekiedy dodatkowego wsparcia power bankiem. Kadruję i przeglądam zdjęcia tylko z pomocą wizjera - odpada korzystanie z okularów, w moim przypadku jest to główny argument przejścia na bezlustro.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  8. #1718

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Podczas mojego ostatniego wypadu do RPA robiłem dziennie około 300 zdjęć plus kilka (od 1 do 4) minut filmu. Puszka A7II do wykonania tego zadania wymagała 3 akumulatorów, a niekiedy dodatkowego wsparcia power bankiem. Kadruję i przeglądam zdjęcia tylko z pomocą wizjera - odpada korzystanie z okularów, w moim przypadku jest to główny argument przejścia na bezlustro.
    Ja to robię na a6300 na 1,5 aku około. Jeśli robiłbym na lv to na 60% z jednego. W tym roku dopiero dałem się przekonać do evf i zalet o których mówisz. Też mam progresy itp. i evf załatwia temat.

  9. #1719
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Podczas mojego ostatniego wypadu do RPA robiłem dziennie około 300 zdjęć plus kilka (od 1 do 4) minut filmu. Puszka A7II do wykonania tego zadania wymagała 3 akumulatorów, a niekiedy dodatkowego wsparcia power bankiem. Kadruję i przeglądam zdjęcia tylko z pomocą wizjera - odpada korzystanie z okularów, w moim przypadku jest to główny argument przejścia na bezlustro.
    Wersje III A7x maja już aku pozwalający na wykonanie około 700 zdjęć, ja, przy moich ustawieniach robię na jednym aku nieco więcej mimo ze cały czas ma połączenie ze smartfonem (gps)
    Myślę, że ML FF Canona będzie miał aku co najmniej o takich możliwościach

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #1720
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ...
    Myślę, że ML FF Canona będzie miał aku co najmniej o takich możliwościach

    jp
    Serio? Bardzo bym się zdziwił, gdyby Canon chciał pozycjonować swoje bezlustro przesadnie wysoko. Sony nie ma innego wyjścia.

Strona 172 z 197 PierwszyPierwszy ... 72122162170171172173174182 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •