Strona 171 z 197 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 701 do 1 710 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #1701

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    A jesteście przekonani, że chodzi jedynie 20g baterii? O ile pamięć mnie nie myli energooszczędnych ovf nie wsadzają do bezluster ...
    Głównie tak - wystarczy porównac baterie

    OVF jak ma być stosowany w bezlustrze? Chyba, że bez TTL ;-)
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  2. #1702
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    przy uzytkowaniu OVF moj 6D wyciagna na jednej baterii LP-E6 miedzy 300 a 500 zdjec. przy wlaczonym w plenerze GPS-ie, ilosc w zaleznosci od temperatur na dworze i/lub stosunku focenia do przemieszczania sie miedzy zdjeciami i/lub tego czy to nowy akku Canona czy kilkuletni Hahnel

    moj 750D uzytkowany glownie przez OVF (ale tez nieco ekraniku) wyciaga na oryginalnym LP-E17 150~250 zdjec.

    wiec tak, mysle, ze pojemnosc baterii ma duze znaczenie dla tego ile zdjec da sie na niej wykonac, i czy po jednym dlugim dniu focenia (a jak jade na wyjazd stricte foto to to jest czesto 18 godzin dziennie) mozna wrzucic do jedynego wolnego w hotelu kontaktu jedna ladowarke z jedna bateria czy tez zlodziejke z 4 ladowarkami (zeby zestaw byl maly i lekki, bo to przeciez bezlusterkowiec )


    przy bezlusterkowcach, gdzie pobor i natezenie pradu jest wyzsze roznice pojemnosci i kondycja baterii maja jeszcze wieksze znaczenie. osobiscie nie mam nic przeciwko zmianie 750D na cos bezlusterkowego (nawet 850D/88D w wersji mirrorless) ale warunkiem koniecznym jest, zeby to dzialalo na LP-E6. wypierdy korzystjace z LP-E17 czy podobnej malizny, ktora w zimie da zrobic moze 100 zdjec, moga sobie w d* wsadzic czy tez sprzedawac blogerkom modowym czy podobnym takim, co to tylko w domu ewentualnie w lecie w ogrodku sobie foca
    Te wyniki wyglądają mi na dziwnie słabe :-\ ją zarówno na 600d i 6d przekraczam 1000 zdjęć :O

  3. #1703
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Akumulator w bezlustrach

    U mnie (A7R3) ustawienia :
    - połączenie bluetooth ze smartfonem na stałe (lokalizacja GPS)
    - wyświetlacz włączany/wyłączany przyciskiem i praktycznie na wyjazdach nie jest używany (czasem na statywie)
    - aparat przechodzi po 3 minutach w stan uśpienia, wybudzanie "dowolnym" przyciskiem, trwa poniżej 0,5 sec, jest ok nim podniosę do oka
    - EVF ustawiony na odświeżanie 60/sec,(nie filmuję) przy ustawieniu 120/sec jest większy pobór prądu
    - EVF włacza się przy zbliżeniu oka, wyłącza przy oddaleniu, nie ma żadnych opóźnień

    Na jednym akumulatorze potrafię zrobić około 700 zdjęć.

    Największe pożeracze energii to :
    - połączenie (podczerwień) ze zdalny pilotem
    - EVF (oraz wraz z nim "aktywowana" matryca)

    Produkowany jest już nowy EVF , (wejdzie już do nowych modeli) z odświeżaniem 240/s który ma (ponoć) o połowę mniejsze zużycie energii od "mojego" przy 60/sec

    Myślę ze problem akumulatorków w bezlustrach w najbliższym czasie będzie już tylko "medialny" a nie rzeczywisty.
    O ile już tak teraz nie jest

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 25-07-2018 o 13:19
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #1704
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Natomiast akumulator w bezlustrze a7 starcza na jakieś 250 zdjęć. No, ale wszyscy mają A73 a7r3 więc nie ma problemu.
    Ja myślę, że problem zasilania w bezlustrach jest nadal bardzo duży Fuji Olek Panaś ma z tym problem i jak na razie Sony poprawił się "troszkę" aparatami za 10k i 15k z tym, że w tym za 10k kosztem słabego wizjera ( wg testów fotopolis gorszego niż ten w a72 ) Znam jednego filmowca co robi 3 panasiami zlecenia ślubne i ma ze sobą 18 baterii. Tak 18, bo czasami robi piątek sobota i uważa że problem zasilania jest bardzo duży.
    JP naprawdę świat bezluster to nie tylko sony a7r3, ale oczywiście zdajesz sobie z tego sprawę.

  5. #1705

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Natomiast akumulator w bezlustrze a7 starcza na jakieś 250 zdjęć. No, ale wszyscy mają A73 a7r3 więc nie ma problemu.
    Ja myślę, że problem zasilania w bezlustrach jest nadal bardzo duży Fuji Olek Panaś ma z tym problem i jak na razie Sony poprawił się "troszkę" aparatami za 10k i 15k z tym, że w tym za 10k kosztem słabego wizjera ( wg testów fotopolis gorszego niż ten w a72 ) Znam jednego filmowca co robi 3 panasiami zlecenia ślubne i ma ze sobą 18 baterii. Tak 18, bo czasami robi piątek sobota i uważa że problem zasilania jest bardzo duży.
    JP naprawdę świat bezluster to nie tylko sony a7r3, ale oczywiście zdajesz sobie z tego sprawę.
    Jest więcej posiadaczy a7III niż gości filmujących panasonikiem z 18 bateriami :P Z jakiegoś powodu ten koleś robi to słabym panasem zamiast wypasionym lustrem. Pytałeś dlaczego?

    Świat lustrzanek to nie tylko 1dx i d5 nieprawdaż? Są ze słabym af z marnym ciemnym i małym wizjerem, ze słabego plastiku, ze słabym uchwytem itp. Wg przeciwników bezluster każdy ml powinien być pozbawiony wad. Tak nie jest co każdy, albo prawie każdy, rozumie.

    A tak poważnie to widać, że w temacie zasilania masz wiedzę sprzed kilku lat. Od a6300 do filmowania/ focenia wesela apatatem sony wystarczy jeden akumulator i po temacie

    Bezlusterkowiec to nie jest lustrzanka. Oferuje inne możliwości, których lustrzanki nie mają. Jeśli chcesz lustrzankę to ją używaj. Dslr w live view pali więcej niż bezlustro. Porównałem a6300 i 6d2 siedząc w czatowni. Podobne zużycie baterii w % tylko w 6d2 dużo większa pojemność. Jeśli lustro nauczy się robić wszystko to co bezlustro to zużyje niewiele mniej prądu albo nawet więcej.

  6. #1706
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Jest więcej posiadaczy a7III niż gości filmujących panasonikiem z 18 bateriami :P Z jakiegoś powodu ten koleś robi to słabym panasem zamiast wypasionym lustrem. Pytałeś dlaczego?

    Świat lustrzanek to nie tylko 1dx i d5 nieprawdaż? Są ze słabym af z marnym ciemnym i małym wizjerem, ze słabego plastiku, ze słabym uchwytem itp. Wg przeciwników bezluster każdy ml powinien być pozbawiony wad. Tak nie jest co każdy, albo prawie każdy, rozumie.

    A tak poważnie to widać, że w temacie zasilania masz wiedzę sprzed kilku lat. Od a6300 do filmowania/ focenia wesela apatatem sony wystarczy jeden akumulator i po temacie

    Bezlusterkowiec to nie jest lustrzanka. Oferuje inne możliwości, których lustrzanki nie mają. Jeśli chcesz lustrzankę to ją używaj. Dslr w live view pali więcej niż bezlustro. Porównałem a6300 i 6d2 siedząc w czatowni. Podobne zużycie baterii w % tylko w 6d2 dużo większa pojemność. Jeśli lustro nauczy się robić wszystko to co bezlustro to zużyje niewiele mniej prądu albo nawet więcej.
    Ale po co Ty mi takie głupoty piszesz? - a6300 na jednej baterii cały wesele lub Świat lustrzanek to nie tylko 1dx i d5 nieprawdaż? Są ze słabym af z marnym ciemnym i małym wizjerem, ze słabego plastiku, ze słabym uchwytem itp".

  7. #1707
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Natomiast akumulator w bezlustrze a7 starcza na jakieś 250 zdjęć. No, ale wszyscy mają A73 a7r3 więc nie ma problemu.
    Ja myślę, że problem zasilania w bezlustrach jest nadal bardzo duży Fuji Olek Panaś ma z tym problem i jak na razie Sony poprawił się "troszkę" aparatami za 10k i 15k z tym, że w tym za 10k kosztem słabego wizjera ( wg testów fotopolis gorszego niż ten w a72 ) Znam jednego filmowca co robi 3 panasiami zlecenia ślubne i ma ze sobą 18 baterii. Tak 18, bo czasami robi piątek sobota i uważa że problem zasilania jest bardzo duży.
    JP naprawdę świat bezluster to nie tylko sony a7r3, ale oczywiście zdajesz sobie z tego sprawę.
    Ale ważne jest to że technologia już jest, teraz wszystko zależy kiedy producent ją zastosuje i w jakim aparacie.
    Dlatego cieszę się że Nikon już wchodzi mocna do tego segmentu.
    Ceny powinny spaść a najnowsza technologia "zawitać" do wielu różnych typów aparatów

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #1708
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Jest więcej posiadaczy a7III niż gości filmujących panasonikiem z 18 bateriami :P
    Jesteś na 100% pewien?
    Być może jest więcej posiadaczy sony w wersji a7/II/III razem wziętych. Niekoniecznie jednak (jeżeli tak jest) suma tych posiadaczy (dodatkowo jeszcze kręcących filmy) przewyższa ilość osób filmujących Panasonikiem.
    Edit - zapomniałem dodać "zawodowo filmujących"
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 25-07-2018 o 18:55

  9. #1709

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ale po co Ty mi takie głupoty piszesz? - a6300 na jednej baterii cały wesele ".

    Dokładnie tak bo te aparaty jako chyba jedyne pracują na normalnym powerbanku. Jak idziesz na zlecenie to bierzesz 20000 mAh i masz święty spokój Tak więc na jednym ;-)

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ale po co Ty mi takie głupoty piszesz? - lub Świat lustrzanek to nie tylko 1dx i d5 nieprawdaż? Są ze słabym af z marnym ciemnym i małym wizjerem, ze słabego plastiku, ze słabym uchwytem itp".

    Nie załapałeś? To jest taka żartobliwa gadka w odpowiedzi na Twoją - cytuję "naprawdę świat bezluster to nie tylko sony a7r3" Podobnie jak świat lustrzanek to nie tylko 1dx i 5d4 - nie traćmy czasu na ten wątek chyba wszystko jest jasne





    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Jesteś na 100% pewien?
    Być może jest więcej posiadaczy sony w wersji a7/II/III razem wziętych. Niekoniecznie jednak (jeżeli tak jest) suma tych posiadaczy (dodatkowo jeszcze kręcących filmy) przewyższa ilość osób filmujących Panasonikiem.
    Edit - zapomniałem dodać "zawodowo filmujących"
    Już weszliśmy na taki fajny poziom dyskusji bez dodawania/pomijania przez Ciebie słów kluczowych ;-) Czy w poście do którego się odnosiłem a który Ty skomentowałeś było coś o zawodowo filmujących? No ale pomińmy to Czy ja coś mówiłem o niezwykłych posiadaczach A73? Dorobiłeś ideologię nie rób tak proszę, nie pisałem nic o filmujących posiadaczach czy o zawodowcach. Napisałem najprościej jak można "posiadacze sony a73"
    Z jakiegoś powodu Ci zawodowcy wolą się męczyć z bateriami niż z niedomaganiami lustrzanek ;-)

    A tak a propos jak dużo "weselników" pracuje na panasach? Ja znam może 10-15 i żaden. Przyznam, że jak we wszystkim zawodowym najwięcej na canonie ;-)


    Co do akumulatora wyjaśniłem powyżej - od dawna filmujący, dodam zawodowo, aparatami SONY nie mają problemu z bateriami przy długich zleceniach. Tak wiem zaraz zacznie się gadka, że to nie to samo itp. Tak, nie to samo. Z jednego punktu widzenia mniej wygodnie a z drugiego lepiej bo wydajniej i zdecydowanie taniej. 100 zł za 20000 mAh energii. Za 200 zł masz 40000 mAh może mieć tanio zapas na ile chcesz. Lepiej być nie może jeśli potrzebujesz jej dużo. Jak chcesz robic timelapsy to sobie możesz postawić aparat na kilka dni. Ktoś jeszcze to potrafi? Tak więc z tym zasilaniem akurat w SONY tak źle już nie jest. I nawet jeśli skrytykujesz to rozwiązanie (aby forum nie umarło ;-) ) to wiem, że jak je Canon wprowadzi do lustrzanek to będzie to wielka zaleta tego systemu ;-)

    Aha co do wcześniej wspomnianych 250 zdjęciach na A7 to tez brakowało słowa klucz - na EVF. Na live view będzie ich dwa razy więcej.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  10. #1710
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Co do akumulatora wyjaśniłem powyżej - od dawna filmujący, dodam zawodowo, aparatami SONY nie mają problemu z bateriami przy długich zleceniach. Tak wiem zaraz zacznie się gadka, że to nie to samo itp. Tak, nie to samo. Z jednego punktu widzenia mniej wygodnie a z drugiego lepiej bo wydajniej i zdecydowanie taniej. 100 zł za 20000 mAh energii. Za 200 zł masz 40000 mAh może mieć tanio zapas na ile chcesz. Lepiej być nie może jeśli potrzebujesz jej dużo. Jak chcesz robic timelapsy to sobie możesz postawić aparat na kilka dni. Ktoś jeszcze to potrafi? Tak więc z tym zasilaniem akurat w SONY tak źle już nie jest. I nawet jeśli skrytykujesz to rozwiązanie (aby forum nie umarło ;-) ) to wiem, że jak je Canon wprowadzi do lustrzanek to będzie to wielka zaleta tego systemu ;-)
    Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym powerbankiem? Twierdzisz, że lustrzanki Canona nie można zasilać z powerbanku? (pomijam fakt, że raczej w praktyce nie jest to potrzebne).

Strona 171 z 197 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173181 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •