Strona 100 z 197 PierwszyPierwszy ... 50909899100101102110150 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 991 do 1 000 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #991
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale w czym problem? jesli 6D mkII ma kosztowac kolo 2200 EUR (jak znam zycie) a nowki 5D mkIII chodza po 2500EUR... no to jak komus to jest potrzebne do zycia, to doplata 300 EUR za joystick (i dodatkowa karte pamieci) moze byc sensowna opcja.
    5d3 nie ma dp af i odchylanego ekranu .

  2. #992
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    5d3 nie ma dp af i odchylanego ekranu .
    no co zrobic... dla mnie 6D mkII nie ma GPS-a.

    a DP i gibany ekranik maja 80D, 77D, 760D...
    www albo tez flickr

  3. #993
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    45 punktów af, to przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Mam nadzieję, że jednak GPS zostanie w nowym modelu. To bardzo potrzebna funkcja w aparacie wycieczkowo-krajobrazowym.
    GPS nie mam i nie narzekam, funkcja dla mnie zbędna, zwykle wiem gdzie jestem i co fotografuję.

  4. #994
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Problem polega na tym, czy za kilka lat będziesz pamiętał gdzie byłeś i co fotografowałeś. GPS w takich sytuacjach może okazać się przydatny.

  5. #995
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Problem polega na tym, czy za kilka lat będziesz pamiętał gdzie byłeś i co fotografowałeś. GPS w takich sytuacjach może okazać się przydatny.
    to nawet nie tak... programy do katalogowania (jak LR) maja funkcje nanoszenia zdjec na mape, a w ten sposob mozna sobie tez geotagowac RAW-y. wiec da sie zrobic.

    rozchodzi sie o to, ze GPS zwyczajnie mnostwo roboty oszczedza. przywiozlem ostatnio prawie 2000 fot z tygodnia w Pieninach. 3/4 tego bylo z 6D ale pozostale z 750D... i ze 2 godzinki mi zeszly na poukladaniu tego na mapie. przy rocznym "urobku" na poziomie 12000 fot robionych po calej Europie... to nawet cena GP-E2 robi sie dla mnie przystepna
    www albo tez flickr

  6. #996
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    to nawet nie tak... programy do katalogowania (jak LR) maja funkcje nanoszenia zdjec na mape, a w ten sposob mozna sobie tez geotagowac RAW-y. wiec da sie zrobic.

    rozchodzi sie o to, ze GPS zwyczajnie mnostwo roboty oszczedza. przywiozlem ostatnio prawie 2000 fot z tygodnia w Pieninach. 3/4 tego bylo z 6D ale pozostale z 750D... i ze 2 godzinki mi zeszly na poukladaniu tego na mapie. przy rocznym "urobku" na poziomie 12000 fot robionych po calej Europie... to nawet cena GP-E2 robi sie dla mnie przystepna
    Zawsze można użyć śladu z telefonu lub kupić takie antyczne urządzenie jak GPS logger (wielości troche większej niż paczka zapałek).

  7. #997
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    lub kupić takie antyczne urządzenie jak GPS logger (wielości troche większej niż paczka zapałek).
    Używam, jest drobna niedogodność, że trzeba mieć dobrze ustawiony czas w aparacie.

  8. #998
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Zawsze można użyć śladu z telefonu lub kupić takie antyczne urządzenie jak GPS logger (wielości troche większej niż paczka zapałek).
    ale probowales?

    bo mnie GPS trackery z komorki sie nie sprawdzaja. bidna dokladnosc i bledy w rejestracji...

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Używam, jest drobna niedogodność, że trzeba mieć dobrze ustawiony czas w aparacie.
    to w sumie jest do przelkniecia.


    z trojga zlego to juz wole wbudowany GPS. o wlaczaniu/wylaczaniu pamietam. a integruje sie bez problemu.

    w sumie ten 6D mkII robi sie dla mnie zagwozdka bez GPS-a. i musze dokupic dodatkowy gadzet i znowu upgrade LR i jeszcze niemalo pieniedzy... jako ze mam oprocz 6D mkI aparat z gibanym ekranikiem i jeszcze do tego majacy uczciwy uklad AF (a nie ta namiastke z epoki 20D) to jakos mi sie nie pali...
    www albo tez flickr

  9. #999
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale probowales?

    bo mnie GPS trackery z komorki sie nie sprawdzaja. bidna dokladnosc i bledy w rejestracji...
    Używam choć wiele zależy od telefonu oraz gdzie się go trzyma i gdzie się jest.

    GPSLogger na andka działa mi ok.

  10. #1000
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    z trojga zlego to juz wole wbudowany GPS.
    No pewnie.
    Przecież powinien być wbudowany i tyle. Jak ktoś nim zarządza to jego brocha ale w podróżniczym body ma być.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 100 z 197 PierwszyPierwszy ... 50909899100101102110150 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •