Strona 83 z 197 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593133183 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #821
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 015

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale sa?

    pytam tak konkretnie, czy sa jakies dane/informacje na ten temat. bo ze wygenerowalo to "szum w internetach" to sie zgadza - ale to nie oznacza wcale automatycznie, ze to sie sprzedaje. ani tym bardziej, ze rekordowo.
    Nigdzie nie napisałem, że mam sprawdzone informacje o sprzedaży ani tym bardziej, że ta sprzedaż jest rekordowa. Napisałem "Pewnie sprzedawały się..." w znaczeniu "Prawdopodobnie sprzedawały się...". W dziale dotyczącym plotek raczej jest to uzasadnione gdybanie.

    Nie mniej nie znam żadnego korpo nastawionego na zysk, a Sigma z pewnością zalicza się do takich firm, która np. wtopiłaby z takim modelem 50/1.4 (drogim, dużym, ciężkim), i brnęła w 85/1.4. W korpoświatku priorytetem jest kasa. Po tym wskaźniku długo, długo nic. Później może budowanie marki, satysfakcja klienta jest jeszcze niżej.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  2. #822
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    W korpoświatku priorytetem jest kasa. Po tym wskaźniku długo, długo nic. Później może budowanie marki, satysfakcja klienta jest jeszcze niżej.
    zgoda, tylko ze te wiele z tych szkiel pelni role "misia". one maja tylko pokazywac na co nas stac, ale nie zarabiaja na siebie - ich misiowosc ma poprawiac marke, dzieki czemu lepiej sprzedaja sie produkty budzetowe.

    w samym Canonie na takiej zasadzie dzialaja 1Dx - one sprzedaja setki tysiecy Rebeli za cene co najmniej kilkanascie procent wyzsza niz wynikaloby z ich technologii. i ta marza pokrywa z okladem koszty R&D tych 1Dx.

    mysle, ze linia Art w Sigmie pelni podobna funkcje. sama z siebie jest pod czerwona kreska w dziale R&D (nawet przy wysokich marzach) ale zwraca sie to w przychodach z wszelkich 17-70 i przede wszystkim 18-(x)00...
    www albo tez flickr

  3. #823
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez crazy Zobacz posta
    Czytam ten wątek, bo dalej się zastanawiam nad sensem posiadania jakiejkolwiek 85 będąc w posiadaniu 135
    Mam C135L i C85/1.8 Ten drugi mimo słabszej optyki częściej gości na body. Ze względu na wagę i ogniskową jest po prostu bardziej uniwersalny. Może lepiej oba zamienić na nową Sigmę?
    Miłego dnia
    moja www

  4. #824
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Dla mnie 85/1.8 jest słaby optycznie. Mydełko i gubi kontrast pod światło, nie wspomnę o kosmicznej CA, moja Sigma 50 ex dg jest pod tymi względami dużo lepsza.
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  5. #825
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Jest tak jak piszesz. To dobre szkło, ale te nowsze są odczuwalnie lepsze optycznie. Najgorsza jest CA. Mam wrażenie, że to wpływa ogólnie na kolorystykę zdjęć z tego obiektywu. Nie tylko na krawędzie obiektów. Zdjecia z 135L łatwiej sie obrabia jeśli chodzi o kolory.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #826
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jest tak jak piszesz. To dobre szkło, ale te nowsze są odczuwalnie lepsze optycznie. Najgorsza jest CA. Mam wrażenie, że to wpływa ogólnie na kolorystykę zdjęć z tego obiektywu. Nie tylko na krawędzie obiektów. Zdjecia z 135L łatwiej sie obrabia jeśli chodzi o kolory.
    Dlatego plenery to u mnie praktycznie zawsze 135 na body
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  7. #827
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Z aktualnych 85tek biorąc pod uwagę cenę, jakość optyczną i gabaryty na razie sklaniam się ku Tamronowi.


    Mam jednak podejrzenie, że bedzie nowa 85/1.8 canona YongNuo właśnie zaprezentowało klon tego szkła. Przy prezentacji 35/2.0 i 50/1.8 pojawiały się też odświeżone canony. Pewnie kupują od nich stary patent
    Miłego dnia
    moja www

  8. #828
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Z aktualnych 85tek biorąc pod uwagę cenę, jakość optyczną i gabaryty na razie sklaniam się ku Tamronowi.


    Mam jednak podejrzenie, że bedzie nowa 85/1.8 canona YongNuo właśnie zaprezentowało klon tego szkła. Przy prezentacji 35/2.0 i 50/1.8 pojawiały się też odświeżone canony. Pewnie kupują od nich stary patent
    Mam takie samo zdanie. Nie mam parcia, bo mam 80/2.8 Volna freestyler od biedy. Poczekać mogę
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  9. #829
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    He, ja właśnie przymierzam się do 135 f2.. Mam nadzieję na lepszą separację tła.
    A tak wracając do tematu nie słychać nic na temat jakiejś nowej technologii matryc od Canona? Nie chodzi mi o te zakrzywiony tylko coby toto miało lepszy zakres tonalny i no i kolorki jeszcze lepsze, choć tu nie ma co narzekać..

  10. #830
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    W korpoświatku priorytetem jest kasa. Po tym wskaźniku długo, długo nic. Później może budowanie marki, satysfakcja klienta jest jeszcze niżej.
    Tu jest trochę inaczej, bo Sigma to rodzinny biznes a nie zwykła publiczna korporacja. Stary Yamaki zmarł cztery lata temu a młody teraz pokaże jak to się robi.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

Strona 83 z 197 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593133183 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •