Strona 51 z 197 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #501
    Początki nałogu Awatar asdf
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    279

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Swoją drogą ciekawe dlaczego w trzycyfrowych jest "ładniejszy" wtyk jack, a w lepszych body jakiś wynalazek...
    T17-50/2.8, C85/1.8, pleśniaki.

  2. #502
    Coś już napisał Awatar mystical
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    60

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Widzę jakąś konferencję praową z tłumem fotografów gadających do swoich aparatów. Albo w kościele ksiądz "co Bóg złączył .." a fotograf "Cichy tryb. Cichy tryb! Seryjne! Pstryk!
    Oj tam oj tam - od razu wróżysz apokalipsę :P

  3. #503
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    zasadnicze pytanie o 5DIV to jaką matrycę ta wsadzą? i czy 1EV na DR (bo więcej nie będzie) robi aż taką różnicę, pozostałe parametry z przecieków ciekawe ale bardziej dla filmowców, dualpixel? komu to potrzebne - też do filmowania bardziej bo do fotografii potrzebne jak świni siodło - na razie potencjał technologii dualpixel wydydaje się być kompletnie niewykorzystany w fotografii (jeszcze bardziej niż wi-fi w innych korpusach ). no chyba że ktoś potrzebuje więcej megapixeli ale nie chce 5DS. ale ogólnie ciekawy korpus się szykuje.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  4. #504
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    zasadnicze pytanie o 5DIV to jaką matrycę ta wsadzą? i czy 1EV na DR (bo więcej nie będzie) robi aż taką różnicę, pozostałe parametry z przecieków ciekawe ale bardziej dla filmowców, dualpixel? komu to potrzebne - też do filmowania bardziej bo do fotografii potrzebne jak świni siodło - na razie potencjał technologii dualpixel wydydaje się być kompletnie niewykorzystany w fotografii (jeszcze bardziej niż wi-fi w innych korpusach ). no chyba że ktoś potrzebuje więcej megapixeli ale nie chce 5DS. ale ogólnie ciekawy korpus się szykuje.
    1dx2 dla zawodowców foto wszelkiej maści, 5d4 dla filmujących entuzjastów, 6d2 dla całej reszty fanów pełnej klatki. Do tego niszowy 5ds.

    Jaką matrycę wsadzą? W zasadzie bez znaczenia, będą inne atrakcje
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 13-08-2016 o 20:35

  5. #505
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    1dx2 dla zawodowców foto wszelkiej maści, 5d4 dla filmujących entuzjastów, 6d2 dla całej reszty fanów pełnej klatki. Do tego niszowy 5ds.

    Jaką matrycę wsadzą? W zasadzie bez znaczenia, będą inne atrakcje
    zawsze myślałem że 5D to raczej sprzęt do robienia zdjęć taki wypozycjonowany pod naszych rodzimych (i pewnie nie tylko) zawodowców a filmowanie to tylko dodatek, ja chwilowo jestem bardiej niż zadowolony z mojego sprzetu więc nie mam zamiaru nic kupować, a nawet opycham zbędne rzeczy bo postanowiłem zminimalizowac ilość noszonych gratów ale dla mnie matryca ma zawsze znaczenie podstawowe, a nad innymi atrakcjami mogą zacząć mysleć jak wykorzystają to co mają np. wi-fi np. do zrobienia wyzwalacza który będzie dział a nie sprawiał wrażenie że działa - i tak większośc tych atrakcji co je mogą wymyślić już od dawna pracuje w ML i jeśli ktoć chce mieć to już je ma bezkosztowo
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  6. #506
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Ponoc 7d3 na horyzoncie.

  7. #507
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    optyczne.pl pisza że jednak na dość odległym horyzoncie :-)
    jeśli miał bym obstawiac, to wczesniej nowe 6D
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 15-08-2016 o 10:58
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  8. #508
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Przecież Canon ma dość przejrzysty system premier. Tak więc teraz 5D mk IV, wiosną 6D II. Przed IV kwartałem 2016 muszą zdążyć z nowym systemem bezlusterkowym lub nowymi kompaktami o dużych matrycach. Nowy 7D III najwcześniej w 2018. Wcześniej oczywiście jakieś xxxD i xxD (w tym 100D II - chyba, że w to miejsce bezlustra). I to cała filozofia.

  9. #509
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    ... 5d4 dla filmujących entuzjastów,....
    To podobno już słabnie. Nawet sam Canon traktuje nowe piątki raczej jak poligon doświadczalny niż jakiś konkret dla filmujących. Realnie mają serię C i wątpię żeby chcieli zabijać ją lustrzankami. Zresztą wielu filmowców też się przekonało, że jakiś czas dslr-ami można protezować ale przy poważniejszych zleceniach to zawracanie głowy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #510
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To podobno już słabnie. Nawet sam Canon traktuje nowe piątki raczej jak poligon doświadczalny niż jakiś konkret dla filmujących. Realnie mają serię C i wątpię żeby chcieli zabijać ją lustrzankami. Zresztą wielu filmowców też się przekonało, że jakiś czas dslr-ami można protezować ale przy poważniejszych zleceniach to zawracanie głowy.
    No i to właśnie są dobre zmiany, bo to właśnie pozwala Canonowi zapakować bardzo dobrą a nawet rewelacyjną jakość filmów do lustrzanki bez obawy zabijania czegokolwiek. Zawodowiec i tak obecnie kupi dedykowany do filmowania sprzęt dla różnych "drobnych" udogodnień i ergonomii.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

Strona 51 z 197 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •