Strona 49 z 197 PierwszyPierwszy ... 3947484950515999149 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #481
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Panowie, widzę, nie na bieżąco
    Canon ma ekran dotykowy w lustrzankach od 3 (!) lat i rozwiązanie to jest przynajmniej bardzo dobre.

  2. #482
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Nie bedzie ani ekranu tylnego ani górnego.
    Do obsługi i zmiany parametrów potrzebny będzie iPhone z odpowiednią aplikacją kupowaną osobno.
    Do podpięcia obiektywów z bagnetem EF potrzebny będzie specjalny adapter.
    W wizjerze, który zastąpi pryzmat pentagonalny widoczne będzie 66% obrazu przy ogniskowej 50mm.
    Format zdjęcia będzie pionowy.
    To jakiś nowy aparat od apla?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Canon ma ekran dotykowy w lustrzankach od 3 (!) lat i rozwiązanie to jest przynajmniej bardzo dobre.
    Raptem w trzech modelach, przy czym w jednej lustrzance FF. Dodatkowo funkcjonalność owego toczskrina w 1DXII jest praktycznie mocno ograniczona (jedynie LV, wybór punktu AF itp.).

  3. #483
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    To jakiś nowy aparat od apla?
    Starałem się wyczerpać listę absurdów przypisywanych nowemu 5DIV. Zresztą powołałem się na istniejące już pomysły
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #484
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Starałem się wyczerpać listę absurdów przypisywanych nowemu 5DIV. Zresztą powołałem się na istniejące już pomysły
    No trudno. Dalej trzeba będzie czekać aż wreszcie wyciągną z szafy to legendarne 3D

  5. #485
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    No trudno. Dalej trzeba będzie czekać aż wreszcie wyciągną z szafy to legendarne 3D
    W ogóle wygląda na to, że fotografia jako hobby czy zawód polega na tolerowaniu przestarzałych półśrodków i niepotrzebnych a drogich wynalazków w oczekiwaniu przez dziesięciolecia aż rzucą na rynek coś porządnego i rewolucyjnego żeby wreszcie zakończyć rzeźbienie w stolcu i zacząć poważny imaging czy photography.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  6. #486
    Coś już napisał Awatar the.watcher
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    W 1dx2 jest touch screen, ale nie dziala we wszystkim.
    Raczej w niczym nie działa... Poza kliknięciem pktu AF!!! Tyle

  7. #487
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Panowie, widzę, nie na bieżąco
    Canon ma ekran dotykowy w lustrzankach od 3 (!) lat i rozwiązanie to jest przynajmniej bardzo dobre.
    no popatrz jak kupowałem swój ostatni korpus to też tak myślałem o czujniku wyłączającym ekran (wykrywa ryj jak sie przyłoży aparat do twarzy) miałem taki w 500D był bardzo dobry i 500D miałem ze trzy lata czyli technologia okrzepła a tymczasem zdziwka w nowym korpusie nie ma czujnika jedyne pocieszenie to sensor o niebo lepszy od słynnego 15 megapixelowego - oglądałem dzisiaj jakieś zdjęcia (z tego 15mpix) bo mam jeszcze zupełnie przyzwoite stare kadry (leżakujące na dysku) wiedziałem że ta matryca była porażką ale po 2 latach przerwy jeszcze dobitniej widzę tą kiszkę.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    W ogóle wygląda na to, że fotografia jako hobby czy zawód polega na tolerowaniu przestarzałych półśrodków i niepotrzebnych a drogich wynalazków w oczekiwaniu przez dziesięciolecia aż rzucą na rynek coś porządnego i rewolucyjnego żeby wreszcie zakończyć rzeźbienie w stolcu i zacząć poważny imaging czy photography.
    aparat ma być maksymalnie prosty, większość popierdułek mogą sobie darować - w fotografii finalnie liczy się tylko obraz - o resztę nikt nawet nie zapyta jak obraz będzie dobry.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Nie bedzie ani ekranu tylnego ani górnego.
    Do obsługi i zmiany parametrów potrzebny będzie iPhone z odpowiednią aplikacją kupowaną osobno.
    Do podpięcia obiektywów z bagnetem EF potrzebny będzie specjalny adapter.
    W wizjerze, który zastąpi pryzmat pentagonalny widoczne będzie 66% obrazu przy ogniskowej 50mm.
    Format zdjęcia będzie pionowy.
    optymista - wizjera nie bedzie przecież kadrowanie na zombie to teraz standard nawet w lustrzankach
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 09-08-2016 o 21:22
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  8. #488
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    no popatrz jak kupowałem swój ostatni korpus to też tak myślałem o czujniku wyłączającym ekran (wykrywa ryj jak sie przyłoży aparat do twarzy) miałem taki w 500D był bardzo dobry i 500D miałem ze trzy lata czyli technologia okrzepła a tymczasem zdziwka w nowym korpusie nie ma czujnika jedyne pocieszenie to sensor o niebo lepszy od słynnego 15 megapixelowego - oglądałem dzisiaj jakieś zdjęcia (z tego 15mpix) bo mam jeszcze zupełnie przyzwoite stare kadry (leżakujące na dysku) wiedziałem że ta matryca była porażką ale po 2 latach przerwy jeszcze dobitniej widzę tą kiszkę.
    Hehe, 500d? To bylo z 6 lat temu, a nie trzy. To po pierwsze. Po drugie, to nie o czujnik się tutaj rozchodzi (w kontekście ekranu dotykowego). A po trzecie, i tylko tutaj się zgodzę, matryca w 500d rzeczywiście była kiepska Nawet w porównaniu do 80d
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 09-08-2016 o 21:37

  9. #489
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Hehe, 500d? To bylo z 6 lat temu, a nie trzy. To po pierwsze. Po drugie, to nie o czujnik się tutaj rozchodzi (w kontekście ekranu dotykowego). A po trzecie, i tylko tutaj się zgodzę, matryca w 500d rzeczywiście była kiepska Nawet w porównaniu do 80d
    Była nie gorsza, a nawet nieco lepsza niż 50d. W zasdzie późniejsze matryce były takie same, tylko miały bardziej zaawansowane odszumianie na wyższych ISO. Z dobrym odszumianiem softwarowym obrazki z 500d na ISO 6400 będą takie same jak z 60d czy 70d.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  10. #490
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Świeże wieści z rumorsów odnośnie 5DIV:
    -A lot more touchscreen functionality than the EOS-1D X Mark II
    - Other ergonomic changes, such as a new “locking switch” on the rear of the camera
    - no i chyba jednak będzie tam 30mpx

Strona 49 z 197 PierwszyPierwszy ... 3947484950515999149 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •