Strona 3 z 197 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Jaki EOS 5D Mark IV ?

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Megapixele, ja sie na nowa puszke nie napalam. Obecnej nie potrafie wykorzystac w 100%.
    Ja niektóre wieszam na ścianie, duże, więc potrzebuję pikseli.
    A 5D3 to (przy 254ppi) natywne 58cm x 38cm wydruku tylko.
    Przy 18Mpix to 52cm x 35cm
    A 5DS to 87cm x 58cm

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Jaki EOS 5D Mark IV ?

    20-24Mpix ma dzisiejsze czasy to optimum, prawdopodobieństwo że ktoś na amatorskim forum (niczego mu nie ujmując) rzeczywiście potrzebuje 50Mpix jest niewielkie. Ale każdy powód dla uzasadnienia zakupu 5Ds dobry w końcu to aparat jest i zdjęcie zrobi .
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  3. #23
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: Jaki EOS 5D Mark IV ?

    5Ds to typowy studyjniak dla ubogich. Fajnie ze ma 50Mpix bedzie mozna je wykorzystac do plakatow. A szumy? no coz w studio 100 ISO jest wystarczajace jesli ktos nie fotografuje przy swiecach

  4. #24
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Jaki EOS 5D Mark IV ?

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    a to cieszy bo chetnie przygarne flagowca :-)
    To jest nas dwóch
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  5. #25

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cfast to nie to samo co Compact Flash ;-)

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Jaki EOS 5D Mark IV ?

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Ta specka to jakies czary mary na patyku.
    Nowy 5d4 bedzie mial min 24mpix
    Widziałem rożne informacje gdzie było 18 mln, 22 mln, 36,3 mln. Z informacja o 24 mln jeszcze się nie spotkałem. Wydaje mi się, że po ukazaniu się modelu 5Ds i 5Dr bardziej prawdopodobne jest to 18 mln przy podwyższonym wysoko ISO. Chyba Mark IV ma być dla segmentu gdzie wystarcza mniejsza ilość pikseli a potrzeba ISO przy dobrej jakości wynikowej. Nie jestem jakimś tam specjalista, ale jakoś taka polityka Canona wydaje się prawdopodobna.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mattom Zobacz posta
    Widziałem rożne informacje gdzie było 18 mln, 22 mln, 36,3 mln. Z informacja o 24 mln jeszcze się nie spotkałem. Wydaje mi się, że po ukazaniu się modelu 5Ds i 5Dr bardziej prawdopodobne jest to 18 mln przy podwyższonym wysoko ISO. Chyba Mark IV ma być dla segmentu gdzie wystarcza mniejsza ilość pikseli a potrzeba ISO przy dobrej jakości wynikowej. Nie jestem jakimś tam specjalista, ale jakoś taka polityka Canona wydaje się prawdopodobna.
    Moze masz racje. Z 24 tylko strzelalem, kto wie co beda chcieli zrobic. Kilka miesiecy temu 50mpix bylo nie do pomyslenia.

  8. #28

    Domyślnie Odp: Jaki EOS 5D Mark IV ?

    Nie wiem czy ktoś zauważył że parametry nowego Canon'a 5d MkIV są zbliżone do Canon'a 1Dc. Myślę że to nie będzie strzałem w kolano, ponieważ 2016 rok jest rokiem olimpijkim i jak zwykle to bywa Canon chce wycyckać nas z kasy:
    1. Premiera serii 7D
    2. Premiera nowej dawno oczekiwanej serii 5Ds/5Dr
    3. Premiera dla filmowców i trudnych warunkowców 5D MkIV
    4. Ci co nie kupią 5D4, 5Ds/5Dr zostaną obdarzeni 6D2
    5. a jak to zostanie sprzedane to jak było z premierą 1Dx Canon przed samymi igrzyskami zrobi kampanię na 1Dx2.

    Taka kolejność i ta taktyka nie jest przypadkowa - jest bardzo zbliżona do polityki z 4 lat wcześniej, gdzie sprzedawano 7D, 5D3, 1Dx właśnie w bardzo przemyślany sposób... założę się że na 100% znaleźlibyśmy kilkanaście osób które miały najpierw 5D3 a następnie na szybko kupowały 1Dx. Osobiście jestem w Dylemacie co mam zrobić... przydało by mi się 4K, duża matryca i wyśmienita czułość.... a więc 2 piątki????
    Ostatnio edytowane przez rakosz ; 06-03-2015 o 00:22
    Pozdrawiam Grzegorz R.
    _______________________________
    Canon 1DxII & 5D4; 8x C Speedlite 600EXRT + ST-E3-RT; C 16-35 L 2.8 USM; C 70-200 L IS 2.8 USM II; C 50 L 1.2; C 80 L 1.2 II; S 35 1.4;S S 150-600 5.6-6.3; S 300-800 5.6

  9. #29
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: Jaki EOS 5D Mark IV ?

    Cytat Zamieszczone przez rakosz Zobacz posta
    Nie wiem czy ktoś zauważył że parametry nowego Canon'a 5d MkIV są zbliżone do Canon'a 1Dc. Myślę że to nie będzie strzałem w kolano, ponieważ 2016 rok jest rokiem olimpijkim i jak zwykle to bywa Canon chce wycyckać nas z kasy:
    1. Premiera serii 7D
    2. Premiera nowej dawno oczekiwanej serii 5Ds/5Dr
    3. Premiera dla filmowców i trudnych warunkowców 5D MkIV
    4. Ci co nie kupią 5D4, 5Ds/5Dr zostaną obdarzeni 6D2
    5. a jak to zostanie sprzedane to jak było z premierą 1Dx Canon przed samymi igrzyskami zrobi kampanię na 1Dx2.

    Taka kolejność i ta taktyka nie jest przypadkowa - jest bardzo zbliżona do polityki z 4 lat wcześniej, gdzie sprzedawano 7D, 5D3, 1Dx właśnie w bardzo przemyślany sposób... założę się że na 100% znaleźlibyśmy kilkanaście osób które miały najpierw 5D3 a następnie na szybko kupowały 1Dx. Osobiście jestem w Dylemacie co mam zrobić... przydało by mi się 4K, duża matryca i wyśmienita czułość.... a więc 2 piątki????
    Wygląda to na bardzo prawdopodobny scenariusz działań Canona w 2015. Nic, tylko czekać na mk4

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Też czekam na 4K. Jednak 5d4 kupię baaaaaardzo niechętnie. Dlatego mam nadzieję, że Canon wypuści jakiś fajny, nowy system oparty o matrycę 1". Oczywiście z możliwością podłączania obiektywów EF.

Strona 3 z 197 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •