Strona 195 z 197 PierwszyPierwszy ... 95145185193194195196197 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 941 do 1 950 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #1941
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Wiem, rozumiem, że można i tak. Tyle tylko, że za cenę natywnej lampy Canona Speedlite EL-1 za 6.800 zł https://www.proshop.pl/Lampa-blyskow...aign=pricesite można kupić znakomity zestaw lamp plenerowo-studyjnych firmy Qudralite/Godox np. Atlas 600 Pro TTL / AD300 PRO TTL / Quadralite Stroboss 60N.

    Co kto lubi.
    Przecież to są lampy do całkowicie czego innego. Gość który wali ścianki na Oscarach nie będzie używał studyjnej lampy Godoxa i potrzebuje czegoś max bezawaryjnego i sprawdzonego plus wsparcia jakie daje canon. Za to płacisz hajs.

  2. #1942
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona?

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Przecież to są lampy do całkowicie czego innego. Gość który wali ścianki na Oscarach nie będzie używał studyjnej lampy Godoxa i potrzebuje czegoś max bezawaryjnego i sprawdzonego plus wsparcia jakie daje canon. Za to płacisz hajs.
    Ile lamp reporterskich w życiu zabiłeś? Bo ja cztery. jedną utopiłem, dwie mi upadły i żarniki do wymiany a w kolejnej ładnie mnie popchnięto i wyłamała się podstawa lampy. Przy cenie 400 zł za Strobossa 60N nie obawiam się, że coś się wydarzy, ale przy cenie 6.800 zł trzymałbym ją za szybą. Z pewnością zawodowców stać na na kilkanaście takich lamp za 6k zł, ale nie zakładam, że każdy kupujący wyłącznie firmowy sprzęt Canona jest zawodowcem zarabiającym miliony na zdjęciach.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-04-2021 o 16:03
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #1943
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez cynamon Zobacz posta
    "Zasadniczo odpowiedź jest prosta. Trzeba sobie wybrać drugi system "zapasowy". Wiele osób (nawet tutaj) siedzi w kilku systemach. Jeden tzw. spacerowy i wycieczkowy a drugi do pracy. Trzeba się jednak przełamać i nie zamykać się wyłącznie w obrębie jednego systemu i jednego producenta. Są systemy do których przez odpowiednie adaptery można dopinać posiadane szkła i zamiennie używać puszek jako "dokrętek" do szkieł. To żadna nowość i jakby elastyczność bez potrzeby nowych inwestycji."


    Prawda. To byłoby najlepsze wyjście. I piękne. Te możliwości... na samą myśl człowiek szerzej i swobodniej oddycha.
    Tyle że to, co osiągalne i zrozumiałe dla takiego profesjonalisty (tak, obejrzałam foty na 35photo - szacunek ogromny), dla takiego przeciętnego pstrykacza jak ja nieosiągalne z powodów finansowych.

    Niby można by zacząć produkować portrety polskich władców gdzieś w piwnicy, ale to pewnie skończyłoby się wizytą smutnych panów z rządu
    zmień myślenie
    piękne foty można też robić tanim sprzętem
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #1944
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    zmień myślenie
    piękne foty można też robić tanim sprzętem
    Dokładnie tak! Przykładowo gość robi foty 6D a wcześniej ma w galerii foty wykonane Canonem EOS 450D (EOS Rebel XSi, EOS Kiss X2)
    https://www.flickr.com/photos/santiago_antonio_castro/

    Można? Można i nawet trzeba.

    Ogranicza nas tylko wyobraźnia i własne możliwości.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #1945
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ja się nie dziwię i cały czas jestem pod wrażeniem jak gościom z Canona świetnie idzie w goleniu ludzi z kasy (adaptery EF-RF, no bajka!). Serio! Zatrudniają tęgie głowy zmieniające tylko cyferkę i siup nowy aparat niczym nie różniący się od poprzednika. Vide wszystkie serie trzy xxxD i cztero xxxxD - cyfrowe. DSLRy z tych serii do tej pory leżą na kilogramy w supermarketach, aby delikwent wdepnął w system. Albo zrobią fajną puszkę, ale z plastiku (R6) winszując sobie 2x tyle co magnezowe konstrukcje u konkurencji. Geniusze marketingu! Potem przy okazji w korpusach stricte amatorskich usuwają środkowy styk ze stopki , aby przypadkiem nie kupować lamp błyskowych innych producentów oraz hucznie ogłaszają nowy wielki bagnet RF przemyślany tak, aby przypadkiem nie udało się zrobić adapterów na inne systemy. Wisienką na torcie jest już całkowite zamknięcie protokołów komunikacji przed konkurencją, aby ta nawet przy pomocy inżynierii wstecznej nie rozgryzła komunikacji pomiędzy bagnetem a obiektywem z mocowaniem RF (jak na razie idzie dobrze, bo poza samyangiem nikt się nie kwapi do wypuszczenia szkieł z mocowaniem RF). Mimochodem i po cichu wycofują z produkcji i kończą wypuszczanie nowych szkieł z mocowaniem EF i w ony sposób mamy cud, miód i orzeszki , wywiady, konferencje, wizyty w zakładach pracy - Forever Canon. Hulaj dusza - piekła nie ma! Całym sercem kibicuję Canonowi - tak trzymać! Jednego mi brakuje w nowych bezlusterkowcach Canona - osobno kupowanego EVF za połowę ceny aparatu, ale to się chyba da zrobić w następnym modelu.
    Nie rozumiem twojego podejścia. Albo to olbrzymie kompleksy albo chora zazdrość. Chcesz uczyć robienia biznesu światowego potentata ? Żyjesz z fotografii, nie stać cię na ten system, denerwuje cię polityka tej firmy to używaj sprzętu innej firmy. Moje odczucia są takie, że firma zrobiła w ostatnich latach mega dobrą robotę, mam wszystko czego mi od zawsze brakowało w tym systemie.

  6. #1946
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Gdzie napisano, że Canon coś zacznie wyprzedawać "w cenie bułek te szkła"?
    Nigdzie ale ja cały czas na to czekam - czytaj proszę co napisane a nie co sobie dopowiesz ....
    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Osobiście uważam, że nowe L-ki Canona z mocowaniem RF powinny mieć złoty pasek zamiast czerwonego, bo czerwony to i źle kojarzyć się komuś może a i symbolem statusu oraz niemałej przecież inwestycji w takową L-kę byłyby wyznacznikiem. :P
    Niektóre nikkory maja złote paski z tego co pamiętam ...
    A Elki - uwierz ale to bardzo dobra inwestycja. Wszystkie które mam służą i zarabiają więc spokojna głowa.
    Inna rzecz że jestem pełen podziwu że Ci się chce jeszcze tu wypisywać te bajdy. Masz inne systemy na pewno dużo lepsze niż Canon więc po co tracić czas na udzielanie się w tym ciemnogrodzie?
    Chyba że chcesz tu się bawić w jakieś nawracanie czy uświadamianie - ale tego bardzo nie lubimy więc jeśli będziesz kontynuował to się pożegnamy!
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #1947
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 996

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Chyba że chcesz tu się bawić w jakieś nawracanie czy uświadamianie - ale tego bardzo nie lubimy więc jeśli będziesz kontynuował to się pożegnamy!
    Nie mogę się doczekać. I jestem pewien, że nie tylko ja.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  8. #1948
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Najlepsze czasy były gdy wyznawcy Pentaxa chwalili swoje puchy. Co to bedzie jak wypuszczą FF. Do czego potrzebny? A potem K5II - po co się nawet pytali jak na wszystko było jedno remediu .

    Szkła bajka, limitedy i jakiś Kanarek który na końcu chyba wszedł w FF, ale nie doczekał K1. Piekna sprawa.

  9. #1949
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 361

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Czy coś wiadomo o następcy 5DMk IV? Chyba jeszcze nie przejdą kompletnie na bezlusterkowce.

  10. #1950
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Czy coś wiadomo o następcy 5DMk IV? Chyba jeszcze nie przejdą kompletnie na bezlusterkowce.
    Obawiam się, że już to zrobili. R5 to już taka petarda...

Strona 195 z 197 PierwszyPierwszy ... 95145185193194195196197 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •