Strona 192 z 197 PierwszyPierwszy ... 92142182190191192193194 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 911 do 1 920 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #1911
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Co roku jest tak, że najwięcej sprzętu jest kupowane wiosną i wczesnym latem. Wiadomo wakacje, imprezy sportowe, wszystko kwitnie i rośnie, sezon ślubny itd. I wtedy jest najdrożej. Najlepiej kupować na koniec roku - black friday, wyprzedaże, rabaty itp. obecnie jednak wszystko się popie$#&ło i ciężko cokolwiek przewidzieć. Gorzej też z dostępnością. Rabaty są w zasadzie na starsze modele, które chcą wyprzedać. Te nowe są drogie i trudnodostępne. Sony ma teraz mega rabaty. Może jednak a9?
    Miłego dnia
    moja www

  2. #1912
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Wiadomo coś na temat cashbacku?

    Przydałby się wiosenny.

  3. #1913
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Żadne spekulacje i jakby nic nowego u Canona, że mocowanie EF traci rację bytu. A z pewnością nie prima aprilis, info z 31 marca.

    Canon wycofuje obiektywy EF w dość szybkim tempie. Canon EF 70-200mm f / 4L IS USM II, Canon EF 200 mm f/2L IS USM, jak i Canon EF 85mm f / 1.2L USM II zostały wycofane z produkcji.
    https://www.canonrumors.com/canon-ef...-discontinued/

    Lustrzankowcy z DSLRami zostaną z ręka w nocniku bez wsparcia nową optyką na mocowanie EF. Czyi albo ML z nowymi RF , albo DSLRy z leciwymi L-kami EF.

    Sumarycznie nie zaskoczyła mnie w ogóle ta informacja. To teraz nieprodukowane już L-ki EF będą miały od teraz status "kultowe" i cenę wyższą niż RF-owe odpowiedniki

    Przy okazji być może całkiem niezadługo mogą się sprawdzić ploty, że w nowych korpusach R zablokują programowo kompatybilność ze szkłami z mocowaniem EF, albo celowo je upośledzą.


    Aktualna lista wycofanych na chwilę obecną szkieł EF
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wZiB1Gc.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	54,8 KB
ID:	6075

    Chciałby się rzec: kupujcie Canony z mocowaniem EF !!! one tak szybko odchodzą....
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-04-2021 o 17:52
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #1914
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Już? Wpieki z policzków zeszły? Nie dziwi to ciągłe zainteresowanie posiadacza niszowego sprzętu tym, jak najważniejszy gracz na rynku rozdaje karty. Nie zamartwiaj się jednak o optykę EF. Będzie w użytku najdłużej ze wszystkich produktów konkurencji,
    Ostatnio edytowane przez Eberloth ; 01-04-2021 o 18:07
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  5. #1915
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    W przeciwieństwie do innych nie mam klapek na oczach oraz jestem obecny w kilku innych systemach, gdzie śledzę na bieżąco sytuację :P Przykładowo u Nikona przybędzie łącznie 27 obiektywów z mocowaniem Z przed końcem 2022 r., że o innych producentach niezależnej optyki nie wspomnę Ale fakt! najlepiej się okopać w jednym systemie canona i wierzyć, że będzie się z nim do śmierci.

    ps.
    proponuję zgłębić definicję słowa: "niszowy" https://sjp.pl/niszowy , bo jak widać z tym też słabo. Niszowe to zaczynają być L-ki na EF
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-04-2021 o 18:32
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #1916
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    27 obiektywów! WOW. To wspaniale, że konkurencja wciąż goni. Ciągle mają wiele do zrobienia. Canon w EF zrobił / ma już wszystko. Pieski będą szczekać, ta karawana pojedzie dalej...
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  7. #1917
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Ło Panie, canony znowu zdjęć nie robią!

    W czym teraz odstają?

  8. #1918
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    W przeciwieństwie do innych nie mam klapek na oczach oraz jestem obecny w kilku innych systemach, gdzie śledzę na bieżąco sytuację :P Przykładowo u Nikona przybędzie łącznie 27 obiektywów z mocowaniem Z przed końcem 2022 r., że o innych producentach niezależnej optyki nie wspomnę Ale fakt! najlepiej się okopać w jednym systemie canona i wierzyć, że będzie się z nim do śmierci.

    ps.
    proponuję zgłębić definicję słowa: "niszowy" https://sjp.pl/niszowy , bo jak widać z tym też słabo. Niszowe to zaczynają być L-ki na EF
    Wycofują kilka kilkunastoletnich szkieł i jedno nowsze dla którego jest świetny zamiennik RF. To co przybędzie u Nikona nie ma najmniejszego znaczenia w tej chwili. To co ma Canon w EF jeszcze długo będzie w obiegu. Dziwisz się, że skupiają się na rozwoju tego co im świetnie wyszło ?

  9. #1919
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Wycofują kilka kilkunastoletnich szkieł i jedno nowsze dla którego jest świetny zamiennik RF. To co przybędzie u Nikona nie ma najmniejszego znaczenia w tej chwili. To co ma Canon w EF jeszcze długo będzie w obiegu. Dziwisz się, że skupiają się na rozwoju tego co im świetnie wyszło ?
    Ja się nie dziwię i cały czas jestem pod wrażeniem jak gościom z Canona świetnie idzie w goleniu ludzi z kasy (adaptery EF-RF, no bajka!). Serio! Zatrudniają tęgie głowy zmieniające tylko cyferkę i siup nowy aparat niczym nie różniący się od poprzednika. Vide wszystkie serie trzy xxxD i cztero xxxxD - cyfrowe. DSLRy z tych serii do tej pory leżą na kilogramy w supermarketach, aby delikwent wdepnął w system. Albo zrobią fajną puszkę, ale z plastiku (R6) winszując sobie 2x tyle co magnezowe konstrukcje u konkurencji. Geniusze marketingu! Potem przy okazji w korpusach stricte amatorskich usuwają środkowy styk ze stopki , aby przypadkiem nie kupować lamp błyskowych innych producentów oraz hucznie ogłaszają nowy wielki bagnet RF przemyślany tak, aby przypadkiem nie udało się zrobić adapterów na inne systemy. Wisienką na torcie jest już całkowite zamknięcie protokołów komunikacji przed konkurencją, aby ta nawet przy pomocy inżynierii wstecznej nie rozgryzła komunikacji pomiędzy bagnetem a obiektywem z mocowaniem RF (jak na razie idzie dobrze, bo poza samyangiem nikt się nie kwapi do wypuszczenia szkieł z mocowaniem RF). Mimochodem i po cichu wycofują z produkcji i kończą wypuszczanie nowych szkieł z mocowaniem EF i w ony sposób mamy cud, miód i orzeszki , wywiady, konferencje, wizyty w zakładach pracy - Forever Canon. Hulaj dusza - piekła nie ma! Całym sercem kibicuję Canonowi - tak trzymać! Jednego mi brakuje w nowych bezlusterkowcach Canona - osobno kupowanego EVF za połowę ceny aparatu, ale to się chyba da zrobić w następnym modelu.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-04-2021 o 21:31
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #1920
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Niestety, jak powyżej widać jeden smutny, stary i niespełniony fotoziut może uprzykrzyć czytanie forum...

Strona 192 z 197 PierwszyPierwszy ... 92142182190191192193194 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •