Strona 179 z 197 PierwszyPierwszy ... 79129169177178179180181189 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 781 do 1 790 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #1781
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 246

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Ja to bym chciał kiedyś zobaczyć z 5 zdjęć, z których jesteś wyjątkowo dumny jakie zrobiłeś tymi wypasami technicznymi z DXO. Jeśli sprzęt jaki masz jest technicznie tak doskonały to zrobienie nim dobrego zdjęcia jest prostsze i łatwiejsze niż jakaś przedpotopową technologia. Doczekam się kiedyś? Gadasz i gadasz o tej technologi a zdjęć adekwatnych do niej nie pokazujesz. Może bym sie przekonał i jakoś zrozumiał ten kompletny brak ergonomi i drożyznę szkieł do FF ML Sony ???
    Oj tam, przesadzasz. Kolega pokazuje swoje zdjęcia, ma w końcu podpiętą stopkę z własnymi albumami i nic nie ukrywa. Tu masz próbkę możliwości: https://public.fotki.com/janusz-pawl...odak-1600.html To zdaje się dość stare zdjęcie, ale pamiętam, że kolega jest z niego wyjątkowo dumny. Przekonało Cię? Zmieniasz system?

  2. #1782
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 499

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Czyli uważasz że co trzeba oceniać na zdjęciu by zobaczyć różnicę pomiędzy technologią lustrzanek a technologią ML ?
    "Ocznie", na monitorze, bez procedury testowej, oprzyrządowania itd.

    I jaki wpływ na tą oceną, jaki efekt na zdjęciu będzie miało np. :
    - używanie EVF z wszystkimi zaletami zamiast OVF ?
    - AF na całej matrycy z wszystkimi zaletami w stosunku do tradycyjnego lustrzankowego systemu ?
    - mniejsze body ML
    - .......

    Jesteś pewien że czujesz czym różni się technologia ML od technologii lustrzanek ?

    jp
    Wybacz ale ja wieszam na ścianach swoje zdjęcia (tzn zrobione przez siebie) a nie wykresy z DXO Jak kupuje nowy obiektyw, body lub cokolwiek to po to aby zrobic lepsze zdjęcie lub takie jakiego jeszcze nie zrobiłem bo nie mogłem z powodu ograniczeń sprzetu. I tyle. Ty masz widzę inna wizję - ok, masz do tego pełne prawo ale może czas przyznać, że po prostu jesteś gadzeciażem i sprzetowcem (i jak napisałem masz do tego pełne prawo jeśli to daje Ci satysfakcję). Serio zobaczyłbym jakieś zdjęcia pokazujące przewagę i wtedy może zmienił bym swoje nastawienie do ML, które używasz. Obecnie poza AF i ewentualnym używaniu pleśniawek czy ogólnie obcych obiektywów to takich nie widzę.

    Ps. Z niecierpliwością czekam na ML FF Canona aby zobaczyć czy obiorą ten kierunek co ja chcę, szybciej jednak w moim plecaku wyląduje m50+22/2.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 06-08-2018 o 18:05

  3. #1783
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Wybacz ale ja wieszam na ścianach swoje zdjęcia (tzn zrobione przez siebie) a nie wykresy z DXO Jak kupuje nowy obiektyw, body lub cokolwiek to po to aby zrobic lepsze zdjęcie lub takie jakiego jeszcze nie zrobiłem bo nie mogłem z powodu ograniczeń sprzetu. I tyle. Ty masz widzę inna wizję - ok, masz do tego pełne prawo ale może czas przyznać, że po prostu jesteś gadzeciażem i sprzetowcem (i jak napisałem masz do tego pełne prawo jeśli to daje Ci satysfakcję). Serio zobaczyłbym jakieś zdjęcia pokazujące przewagę i wtedy może zmienił bym swoje nastawienie do ML, które używasz. Obecnie poza AF i ewentualnym używaniu pleśniawek czy ogólnie obcych obiektywów to takich nie widzę.
    ok.

    1.
    Na pojedynczych zdjęciach zobaczyć można różnicę pomiędzy (matryca+obiektyw) X a (matryca+obiektyw) Y, praktycznie nie zobaczymy różnicy pomiędzy technologią ML a technologią "lustrzanka".
    Ogólnie ML to większe możliwości i "łatwiejsze" wykonywanie zdjęć głownie jako zalety/funkcje związane z EVF oraz AF (czułość) na całej matrycy

    2.
    Też z wyjazdów robię po jednym/kilka dużych wydruków, stąd dążenie do dużej liczby pikseli (i matryca R) oraz ostrych obiektywów (pomocne w wyborze DxO, nie trzeba wieszać wykresów !)
    Robię w RAW i obrabiam tak jak lubię by nam przypominały wrażenia/odczucia jakie mieliśmy "będąc tam", np :
    Photo: przedpokójKint | album Domu | Janusz-pawlak | Fotki.com, photo and video sharing made easy.
    Photo: SalonS3int | album Domu | Janusz-pawlak | Fotki.com, photo and video sharing made easy.
    Photo: pokojAni | album Domu | Janusz-pawlak | Fotki.com, photo and video sharing made easy.

    Tam wiszą zdjęcia z 5Dx oraz A7Rx

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 06-08-2018 o 18:25
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #1784

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Wybacz ale ja wieszam na ścianach swoje zdjęcia (tzn zrobione przez siebie) a nie wykresy z DXO Jak kupuje nowy obiektyw, body lub cokolwiek to po to aby zrobic lepsze zdjęcie lub takie jakiego jeszcze nie zrobiłem bo nie mogłem
    Wyzwałeś JP na ubitą ziemię dawaj teraz swoją wystawkę do porównania. Bardzo jestem ciekawy jak to wygląda. Jeśli chodzi o zdjęcia w sieci to bliżej mi do Twojego widzenia świata przez obiektyw niż do JP. Natomiast z drugiej strony wystawka @jan_Pawlak dla mnie jest świetna. Nie mogę się zdobyć na wysupłanie kasy u siebie na takie coś. Mam trochę powieszonych fot od 20×30 do 60x90 ale rozrzucone to i niesystematyczne. Nabrałem chęci przez kolegę JP :-)
    @kmeg pokaż swoją. Może mocniej mnie zainspiruje :-)


    A tak na marginesie może przyjmijmy jedną opcję - albo obrazy albo dxo. Ja tu widzę, że opcja dxo jest stosowana w zależności od okoliczności. Ja nigdy nie podpieram się dxo ale moi kontrdyskutanci często. Wydaje mi się, że Ty też ale nie sprawdzam w tej chwili więc jeśli się mylę z góry przepraszam. Nagle pojawia się tekst jak wyżej
    Umówmy się na stałe, że to co teraz powiedziałeś ma sens i za 7 postów nie wrócimy do dyskusji o wykresie na dxo.

  5. #1785
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    tytułem podsumowania podeprę się cytatem z nikoniarzy bo moim zdaniem dość dobrze ogarnia temat ostatnich postów

    "Hobby polega na tym, by przy maksymalnych nakładach osiągnąć minimalny efekt."

    Witek.K. (forum.nikoniarze.pl)

  6. #1786
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    11 974

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    "Hobby polega na tym, by przy maksymalnych nakładach osiągnąć minimalny efekt."
    Witek fajny facet jest i to jest celne podsumowanie, ale... zebysmy mieli jasnosc... on ma Fuji X. no to oczywiscie te naklady u niego nie moga byc minimalne czy wrecz srednie. ani efekty maksymalne

    grussen Witku, bo byc moze czytasz!
    www albo tez flickr

  7. #1787
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 499

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    ^^
    Miszak, wybacz, że odpisuje tak ale jestem poza domem i na komórce i wycinanie posta będzie mnie kosztowało za dużo czasu. Cześć moich zdjęć jest w stopce więc można mieć jakiś pogląd. Co do tego co umnie wisi to ja wolę minimalizm więc więcej niż dwie ramki nie wiszą ( ok wisiały ale ponieważ nie chce mi się wiercić dziur to były rzepy, które mają tendencję do odpadania). Ja po prostu zdjęcia w ramkach wymieniam co jakiś czas. Aktualnie wisi to (tylko takie zdjęcia mam komórce) co w załączniku do posta.

    Ja nie drukuje z zasady zdjęć większych niż 45/40*30 (no chyba, że kwadrat) bo ten wymiar jest dla mnie optymalny. Lubię minimalistyczne czarne ramki z Ikea (szczególnie te za 29 zł z passpartou, problem taki, że nie tylko ja je lubię ). Druk to 14 PLN na dobrym ploterze Epsona w lokalnym zakładzie co kuma czacze. Uważam, że zdjęcia należy drukować bo to jest inny poziom odbiorub (i tu duży plus dla JP). W moim przypadku żadnego z tych zdjęć nie zrobiłbym lepiej ML - a tego z Frece to pewnie wcale (aku + pewnie ręce by mi odpadły od płytkiego gripa). Zmiana na ML dla zmiany nic mi nie daje.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180628_120036_HDR.jpeg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	1067

  8. #1788
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    tytułem podsumowania podeprę się cytatem z nikoniarzy bo moim zdaniem dość dobrze ogarnia temat ostatnich postów

    "Hobby polega na tym, by przy maksymalnych nakładach osiągnąć minimalny efekt."

    Witek.K. (forum.nikoniarze.pl)
    Dobre, ale mamy inne, węższe odczucia pojęcia hobby.
    Hobby dla mnie robienie tego co sprawia przyjemność.
    W sumie jednak się pokrywa.

    jp.

    PS
    Zdenerwowana mama przepytuje córkę dlaczego tak późno wróciła do domu.
    C : Całował mnie, potem zdjął mi ubranie ...
    M : ..i co dalej, co dalej ?
    C : dalej to nie wiem jak się nazywa ale od teraz to jest moje hobby !

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    ^^
    Miszak, wybacz, że odpisuje tak ale jestem poza domem i na komórce i wycinanie posta będzie mnie kosztowało za dużo czasu. Cześć moich zdjęć jest w stopce więc można mieć jakiś pogląd. Co do tego co umnie wisi to ja wolę minimalizm więc więcej niż dwie ramki nie wiszą ( ok wisiały ale ponieważ nie chce mi się wiercić dziur to były rzepy, które mają tendencję do odpadania). Ja po prostu zdjęcia w ramkach wymieniam co jakiś czas. Aktualnie wisi to (tylko takie zdjęcia mam komórce) co w załączniku do posta.

    Ja nie drukuje z zasady zdjęć większych niż 45/40*30 (no chyba, że kwadrat) bo ten wymiar jest dla mnie optymalny. Lubię minimalistyczne czarne ramki z Ikea (szczególnie te za 29 zł z passpartou, problem taki, że nie tylko ja je lubię ). Druk to 14 PLN na dobrym ploterze Epsona w lokalnym zakładzie co kuma czacze. Uważam, że zdjęcia należy drukować bo to jest inny poziom odbiorub (i tu duży plus dla JP). W moim przypadku żadnego z tych zdjęć nie zrobiłbym lepiej ML - a tego z Frece to pewnie wcale (aku + pewnie ręce by mi odpadły od płytkiego gripa). Zmiana na ML dla zmiany nic mi nie daje.

    https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...41bcf0e06d.jpgKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180628_120036_HDR.jpeg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	1067
    Fajne zdjęcia.
    Mamy widać inne zainteresowania i inne cele wieszania zdjęć.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #1789

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    @kmeg dzięki :-) Też lubię takie ramki. Foty super. Z resztą ja tu już pisałem, że robisz foty jakie mi się podobają. Co do mnie to ja nie lubię u siebie dwóch rzeczy- kwadratów poza moż 3-5 fotami z tysięcy i tych białych pasków. Moja żonka teraz robi wystawkę z hmmm no nie wiem czy nie będzie to kilkaset zdjęć i ona robi to z tymi białymi paskami i mówii jakie to fajne jest... ;-) Zrobię i ja jakąś fotkę bo ma z 5 teraz powieszonych. Zdjąłem ptaszarnię ale jak się zdecyduję gdzie wbić gwoździe to pokażę.
    Generalnie teraz robię fotoksiążki otwierane na płasko 30x30 i to mi odpowiada. Foty 30x60 lub 4szt 30x15 dla mnie bomba. Niestety tanie nie są.....

  10. #1790
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Witek fajny facet jest i to jest celne podsumowanie, ale... zebysmy mieli jasnosc... on ma Fuji X. no to oczywiscie te naklady u niego nie moga byc minimalne czy wrecz srednie. ani efekty maksymalne

    grussen Witku, bo byc moze czytasz!
    wydaje się (o ile czegoś nie pokręciłem) że kiedys robił canonem 6D - on ciągle zmieniał korpusy ale do zdjęć pytań nie miałem
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 06-08-2018 o 20:42

Strona 179 z 197 PierwszyPierwszy ... 79129169177178179180181189 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •