Strona 175 z 197 PierwszyPierwszy ... 75125165173174175176177185 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 741 do 1 750 z 1962

Wątek: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

  1. #1741
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Ponieważ piszesz o tym już (chyba) kolejny raz to zapoznaj się nieco głębiej z tematem global shutter, bo niestety jest on całkiem złożony. Powoli matryce z elektroniczną migawką trafiają do produkcji, ale ich koszt to mniej więcej 5-10 koszt "zwykłej" matrycy CMOS. Więc póki co nie ma mowy o stosowaniu tego rozwiązania w aparatach i podejrzewam, że z mechaniczną migawką przyjdzie nam się jeszcze pomęczyć kilka lat.

    Jakimś krokiem w kierunku elektronicznej migawki jest matryca zastosowana w Sony A9. Ale jak się przeczyta wszystkie odnośniki z gwiazdkami (*) zapisane małym drukiem, to można dojść do wniosku, że niekoniecznie jest to rozwiązanie udane, tyle ma ograniczeń (współpraca z lampą, pliki 12-bit etc.).
    To niech mi ktoś wytłumaczy jak działa migawka w Samsungu S7E, mam tu max 1/24000 i nie ma z nią problemu.

  2. #1742
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    To niech mi ktoś wytłumaczy jak działa migawka w Samsungu S7E, mam tu max 1/24000 i nie ma z nią problemu.
    Strzelam w ciemno: podobnie jak w A9, pewnie ma sensor "stacked" z szybką pamięcią. Koszty produkcji takiego małego sensora są wielokrotnie niższe niż FF, a sprzeda się ich pewnie z tysiąc razy więcej...

  3. #1743
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Rozumiem więc że uważasz że LM FF to nie jest żadna konkurencja dla lustrzanek, rozwój technologii (w tym zakresie) jest pozorny/bez sensu, do zrobienia zdjęć nadal potrzebne jest lustro, wszystko pozostanie "po staremu", ludzie by stosować różne obiektywy będą kupowali lustrzanki.

    "Za chwilę" zobaczymy, myślę że ML FF Nikona będzie bardzo innowacyjnym i zaawansowanym aparatem.
    I Canon będzie musiał się z tym "zmierzyć"

    Ja uważam że lustrzanki mogłyby uratować tylko kobiety gdyby masowo zaczęły korzystać z aparatów foto (a nie smartfonów)
    No bo jak kobieta bez lustra ???

    jp
    obecnie każdy aparat jest konkurencją dla każdego innego aparatu - bo po prostu dla ogromnej większości zdjęć (np. takich jakie ogladam w stopkach dydkutantów) wystarcza każdy aparat - lustro, bezlustro, kompakt, telefon i każdego rozmiaru FF, apsc, 4/3 1" dopiero jak zaczynasz robić coś nietypowego (sport przyroda, low light i pewnie jeszcze kilka innych o których istnieniu nawet nie wiem) lub potrzebujesz nietypowej wymiennej optyki konkurencja się znacząco zmniejsza i zaczynają się schody tzn. trzeba wybrać coś konkretnego co spełni wymagania i zrobi odpowiedniej jakości technicznej zdjęcia.

    a w moim poście napisałem tylko że cudnie byłoby gdyby bezlustro canona było na poziomie 5DIV i że będzie gorsze (na papierze) niż odpowiednik nikona i że nie musi do nikogo nawiązywać i z niczym się zmierzać, byłbym zadowolony jakby canon zmierzył się sam z sobą na poziomie 5DIV i nie powtarzał kolejnych szczebelków ewolucji przez cztery generacje MLa.

  4. #1744
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Ponoć nowe bezlustro może posiadać bagnet EF.

  5. #1745
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Ponoć nowe bezlustro może posiadać bagnet EF.
    Na to liczyłem od samego początku.

  6. #1746
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Na to liczyłem od samego początku.
    słuszną linię ma nasza partia - byłoby to sensowne posunięcie

  7. #1747
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Ponoć nowe bezlustro może posiadać bagnet EF.
    Oby trąba twojego słonia nie trafiła w kaktus

  8. #1748
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Oby trąba twojego słonia nie trafiła w kaktus
    Dla mnie sprawa jest prosta. Nie będzie EF to nie będzie zakupu. Olewam adaptery.

  9. #1749
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Myślicie, że zrobia tak grube bezlustro? Wątpie.
    Wg mnie mogą sprzedawać aparat z kawałkiem rury (tzn adapterem) - jeśli to będzie idealnie spasowane to nie widzę różnicy.

    Plus dla księgowych Canona w przypadku grubego aparatu nie będą podpinane szkła od bezlustra Nikona ani od Sony. Tylko, że to jest zarówno zaleta jak i wada.

  10. #1750
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Spekulacje i plotki na temat nowości Canona? [III] ;)

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Dla mnie sprawa jest prosta. Nie będzie EF to nie będzie zakupu. Olewam adaptery.
    ciekawe - bo czytalem najwiekszych znawców bezluster na portalu jak pisali że użycie natywnego bagnetu EF w MLu jest niemożliwe bo jest niemożliwe, a obiektywy do ML maja cudowne i nowe właściwości nie do końca wiadomo jakie ale na pewno mają.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Myślicie, że zrobia tak grube bezlustro? Wątpie.
    Wg mnie mogą sprzedawać aparat z kawałkiem rury (tzn adapterem) - jeśli to będzie idealnie spasowane to nie widzę różnicy.

    Plus dla księgowych Canona w przypadku grubego aparatu nie będą podpinane szkła od bezlustra Nikona ani od Sony. Tylko, że to jest zarówno zaleta jak i wada.
    mogą zrobić, będzie wyglądać tak sobie ale działać bedzie lepiej niż adaptery, albo coś co się będzie wysuwać po podpięciu EFa - strach się bać takiej konstrukcji szczególnie w przypadku ciężkich tele

    z punku widzenia użytkownika podpinanie obych szkieł do canona to spora egzotyka (tylko nie pisać o M42 rozmawiamy o czymś co ma być prawie pro, a to ma niski sens nawet w DLSR), a firmy raczej to nie rusza - idea podpięcia wszystkiego do wszystkiego w ML tez się nie spełni
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 05-08-2018 o 19:39

Strona 175 z 197 PierwszyPierwszy ... 75125165173174175176177185 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •